Audio analog X digital

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miroslav6 13. 1. 2019 15:58

Zdravím a prosím o radu. Mám Tv Samsung UE55NU7172 a potřebuji z něj vytáhnout zvuk do sluchátek. Tv má pouze optical digital out. Zakoupil jsem proto DAC převodník AQ AC01DA, který má sluchátkový výstup. Tv signál přijímám pozemním vysíláním. Problém je v tom, že převodník nepřevádí, resp. ve sluchátkách je ticho i když na Tv přepnu na digital výstup. Je to tím, že tv signál není v dolby digital ? Je nějaký způsob jak dostat audio do sluchátek ? Děkuji za rady.
miroslav6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2019 16:10

Maš tam nastavene ako format PCM?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav6 13. 1. 2019 18:21

Ano, mám formát PCM. Nehraje ani v nastavení PCM ani dolby digital. Myslím si jestli to není tím, že tv signál je analog a ne digital, resp. v dolby digital vysílá ČT jen některé pořady. Takže převodník nedostává digital ale analog. Dneska vecer vysila čt v dolby. Tak to zkusim.
miroslav6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2019 18:31

V tom to samozrejme nie je, zvuk je digitalny. Problem bude niekde v nastaveni. Prepojene to maš predpokladam spravne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav6 13. 1. 2019 19:28

Zapojene to podle me mam spravne. Z Tv digital audio out( optical) optickym kabelem do DAC prevodniku. Z prevodniku audio vystupem jack 3,5mm do sluchatek.

-- 13. 1. 2019 21:00 --

Na TV mam nastaveno: zvukovy vystup / opticky a format digitalniho vystupu zvuku PCM. Nic dalsiho k nastaveni jsem nenasel.
miroslav6
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků