Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 12. 1. 2019 22:21

Já jsem se v předchozím příspěvku nepřesně vyjádřil. Obě funkce mám normálně OFF. Pokud je zapnu, platí uvedené v předchozím příspěvku. Testoval jsem před chvílí Philips PUS6262:
je tam redukce šumu a redukce MPEG artefaktů. Redukce šumu nic nedělá ( je to asi pro analog), redukce MPEG artefaktů mírně sníží např. kostičkování, ale s šumem ( typicky vznikajícím při digitalizaci starších filmových nahrávek) nic nedělá.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2019 22:25

SmokeMan píše:Vzdyt jsem to vysvetlil. Ikdybych ten pdf soubor nasel, stejne si z toho malo kdo vezme aspon neco, ac byl easy a technickou anglictinou. Maximalne jsem schopen uznat, ze na jedne z 5 tv, to nebude mit dopad na obraz. Klasicky Panasonic a Sony. Jinak je dle me REALNE zkusenosti dopad na obras pomerne tristni. Tady uz sklouzavame skoro do debaty, ze by nekdo chtel mazanici. Ja stale chapu, kam miris, ale sorry :)

Kutile, vubec nechapu jak si to myslel...

Vycházíš z předpokladů a teorie. Já z dlouholeté praxe, kdy si vše znovu a znovu zkouším. V tom je evidentně (mezi námi) rozdíl.

Aneb a pro příklad... teoreticky lze předpokládat, že televizor s dvoujádrovým procesorem bude mít pomalejší reakce a horší zpracování obrazu než jiný se čtyřjádrovým. Praxe však může být zcela jiná, kontrastní, opačná. Záleží na vícero faktorech. Předpoklad a teorie byla k ničemu, pokud někdo obě telky nezapne a neporovná si vše v reálu.

Dáváš přednost něčemu, co je Ti bližší, protože... Jiný dá přednost něčemu odlišnému, protože... Kdo má pravdu a kdo bude mít lepší obraz? Ty se svým šumem a artefakty, ale s vyšší ostrostí a detaily, nebo on s klidem bez šumu, MPEG artefaktů, ale s mírně nižší ostrostí a lehce nižšími detaily? Ne, já se s Tebou nepřu o Tvých potřebách. Respektuji, že to chceš mít nastaveno nějak. Definice kvality však v tomto směru znamená podstatně širší pojem, než pomyslné objektivní měření.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2019 22:37

Kutil71 píše:redukce MPEG artefaktů mírně sníží např. kostičkování, ale s šumem ( typicky vznikajícím při digitalizaci starších filmových nahrávek) nic nedělá.


však tak to má být
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 22:56

Stormborce, vzdyt nejdriv mas projit tim, co je predtim, ale na oko se to lip udelat neda.

Mgx, ale ja se nijak nepru, kazdy mame svoje. Nejsu "v praxi" tak dlouho, abych mohl uplne kecat do tv, deset let aktivniho zajmu je asi malo. No a teda jeste predtim asi dalsich deset v grafickym studiu. Ja si troufnu rict, ze mam nakoukano.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2019 11:34

SmokeMan ale no tak... to bylo trochu úskočné vyjádření. Oba dva dobře víme, že deset let určitě stačí. Nicméně vždy jde o úhel pohledu a vnímání potřeb druhého... přizpůsobení se mu. Ale jak naznačuji, každý to vidíme trochu jinak, a tak to i zůstane.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara-cz 13. 1. 2019 21:15

Ahoj, chtel bych se zeptat zda tv zvlada prehrat vetsinu formatu jako avi ,xvid , mp4, mkv a jestli si poradi i s mkv 4k z usb . Cetl jsem ,ze sd vysilani je hodne spatne ,je to celkove problem 4k televizi nebo jen Hisense? ¨
Diky
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 13. 1. 2019 21:32

Je to celkove problem hlavne 4k tv. Ale ono, kde nic neni, ani smrt nebere ( a bohuzel cesky SD signal patri k tem, kde fakt nic neni). Poradi si s vetsinou formatu, ale ze ti prehraje i nejakou exotiku, to ti nezaruci nikdo.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2019 21:58

Mara-cz píše: . Cetl jsem ,ze sd vysilani je hodne spatne

Nezobrazuje SD vysielanie o nic horsie ako konkurencne TV v podobnej cene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 14. 1. 2019 10:26

Asi jde o tyhle negativní zkušenosti s SD vysíláním (viz červený text):
https://televize.heureka.cz/hisense-h55 ... =6#reviews
Špatnou kvalitu SD tam vytýká více lidí (rozmazaný, nedívatelný obsah). A v případné větší úhlopříčce (65") to bude asi ještě viditelnější. Nevím ale jak velký ten rozdíl je u jiných TV (např. srovnání se Samsung NU8002).
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 1. 2019 11:11

airmt píše: Nevím ale jak velký ten rozdíl je u jiných TV (např. srovnání se Samsung NU8002).
To je prave ono. Nevieš s čim to ti ľudia porovnavali. A ani na akom nastaveni atd. Taka informacia ma preto malu vypovednu hodnotu. Preto tu na to stale dookola upozorňujeme, že tie nazory na nakupnych portaloch treba brať s veľkou rezervou. Lebo nepoznaš okolnosti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2019 11:30

Mara-cz píše:Ahoj, chtel bych se zeptat zda tv zvlada prehrat vetsinu formatu jako avi ,xvid , mp4, mkv a jestli si poradi i s mkv 4k z usb . Cetl jsem ,ze sd vysilani je hodne spatne ,je to celkove problem 4k televizi nebo jen Hisense? ¨
Diky

Přehrávání formátů může nevyhovět konkrétní sestavě, kterou používáš. Vždy je lepší počítat s horší variantou a k přehrávání případně využít externí zařízení, které bude schopno s různorodými formáty pracovat plnohodnotněji.

Rozdíl u horších typů signálů mezi televizory bývá značný. S nástupem 4K se situace zhoršila. Z druhé strany už i 4K televizory jsou schopny si nepříliš dobrý signál přechroustat tak, aby alespoň trochu vyhověl. Jinak rozdíl mezi jednotlivými typy je jednak v jejich horší práci s přepočtem v návaznosti na další obrazové parametry a z druhého pohledu, z důvodu výrobcem nedobře nastavených profilů, které jsou často vytvořeny buď pro efekt, anebo vysoce kvalitní materiál.

Jestliže narazíš na druhý typ televizoru, pak s obrazem něco udělat lze. V prvním případě toho zase tolik nezmůžeš. Řešením je navýšit pozorovací vzdálenost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 14. 1. 2019 11:51

airmt píše:Asi jde o tyhle negativní zkušenosti s SD vysíláním (viz červený text):
https://televize.heureka.cz/hisense-h55 ... =6#reviews
Špatnou kvalitu SD tam vytýká více lidí (rozmazaný, nedívatelný obsah). A v případné větší úhlopříčce (65") to bude asi ještě viditelnější. Nevím ale jak velký ten rozdíl je u jiných TV (např. srovnání se Samsung NU8002).


ale hodnotí ji 90% ;-] tak si pak vyber
zac.je.toho.loket
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2019 12:13

SD je bída na každé větší televizi. Někdo si koupí 55" TV sedí od toho 2 metry a myslí si že bude koukatelný SD. To starý CRT člověka ani "nepustilo" aby se na to díval tak zblízka, v tom je asi ten hlavní vtip.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 14. 1. 2019 14:17

zac.je.toho.loket píše:ale hodnotí ji 90% ;-] tak si pak vyber


a další pod ním dokonce 100 %, i když "je SD nekoukatelné". Záleží k čemu to kdo používá, pokud ke sledování i starých seriálů a filmů v TV, tak ho to může dost štvát a ocení pro někoho "drobné" vylepšení v podobě lepšího přepočtu. Samo, nevykouzlí se z toho nikdy super obraz, ale může se z nevyhovujícího obrazu udělat aspoň trochu vyhovující, jak píše MgX.
Na heuréce může psát kdekdo, ale zrovna ti co tam psali ty delší recenze vypadají, že si s obrazem pohráli a nevzdali to hned po vybalení z krabice.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara-cz 14. 1. 2019 20:45

Díky všem za info a rady , asi do ni půjdu , v ceně kolem 15000 se mi zda jako nejlepší varianta.
Mara-cz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků