Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2019 11:11

Web výrobce TV/dotaz na technickou podporu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 22. 1. 2019 10:46

Tak mám asi podobný problém jako kolega zde: viewtopic.php?f=1703&t=1293009

TV mi začala nějak divně zobrazovat pohyb. Rychlé pohyby jsou rozmazané nebo se obraz rozkostičkuje. Zkoušel jsem všechna nastavení obrazu vypínat/zapínat, vypnutí vyhlazení pohybu způsobí, že obraz je sekaný.

Jeidné, co jsem udělal předtím, než jsem si tohoto všiml, je vymazání cache a cookies, ale to na nemělo mít na obraz vliv.

Zkusil jsem i návrat do továrního nastavení a to taky nepomohlo.
Zkusím ještě aktualizovat SW a uvidím.

Nějaké nápady, čím jiným by to mohlo být a co případně zapnout/vypnout?
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 11:16

Aktualizace softwaru, následný reset/obnova do přepravního nastavení. Nové naladění, nastavení. Pak odzkoušet.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 22. 1. 2019 20:17

Tak aktualizace ani opakované resety do továrního nastavení nepomohly, to vypadá, jak kdyby se někde vymazalo nějaký skrytý nastavení nebo přestal fungovat procesor/algorytmus na vylepšení obrazu...

Reklamace mně asi nemine co?
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 20:43

Kdybys ono vlákno prošel, mám ten pocit, že zjistíš, že kolega má problém vyřešen jiným nastavením. Nemýlím-li se.

Kostičkování obrazu může způsobovat i špatný signál. Nezřídka se tak děje i na kvalitnějších stanicích. Rozmazání pohybu opět závisí i na kvalitě signálu/videa a nastavení.

Nevšiml jsem si, jakým způsobem přijímáš TV stanice. Nebo se problém objevuje i při přehrávání kvalitních nahrávek kupříkladu přes USB flešku?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 22. 1. 2019 20:52

Vlákno jsem prošel, mně vypnutí žádného nastavení nepomáhá, když vypnu vyhlazování obrazu tak se obraz seká, když ho zapnu, tak rychlé pohyby jsou rozmazané a objevují se okolo objektů takové stopy.

Příjem signálu mám přes Skylink, objevuje se to i na HD videích z Netflixu.

Porovnávám to s kvalitou obrazu, jakou měla televize po vybalení.

Jediné, co mně napadá, že to mohlo udělat je vymazání cache a cookies, pak se vypnula obrazovka a řekl bych, že od té doby to stojí za pytel a zdá se mi, že obraz je i tak nějak víc zašuměný.
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 21:23

h4nz3k netvrdím, že se televizor nemůže porouchat. Ovšem s výmazem cache a cookies Tebou popisovaný problém by souviset neměl. Ano, může existovat souvislost časová, nikoliv souvislost typu akce a reakce.

h4nz3k píše:Ahoj, tak moje nastavení:
Kino den i noc:
Podsvícení: Vysoká
Jas: 50
Kontrast: 50
Sytost barev: 50
Ostrost: 0
Herní režim Off
Adaptivní kontrast: Vysoká
Ultra plynulost pohybu: Standardní
Redukce šumu : Vypnuto
Redukce šumu MPEG: Vypnuto
Teplota barev: Standardní
Paleta barev: Automatický
Pouze režim RGB: Vypnuto
Přesnímání: Vypnuto

Do nastavení barev jsem nešahal, nerozumím tomu.

Včera jsem si pouštěl nějaká videa z Youtube ve 4k a začínám být spokojený s volbou.

Překontroluj nastavení pro příslušný vstup/tuner. Zkusil bych si pohrát se snížením podsvícení. Následně prubnul snížení adaptivního kontrastu. Taktéž bych zaexperimentoval s nasazením redukce šumu, maximálně však na druhý stupeň. Předpokládám, že tam máš tři. Stejně tak zkusil spustit redukci MPEG šumu, ovšem maximálně na první stupeň.
Naposledy upravil MgX dne 22. 1. 2019 21:31, celkově upraveno 1
Důvod: //předchozí dotaz od uživatele airmt přesunut do samostatného vlákna
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 23. 1. 2019 09:16

Bohužel, zkoušel jsem všechno a pořád se nedaří kvalitu obrazu dostat na původní hladinu, na které byl prvních 14 dnů.
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2019 09:44

Vrátit/reklamovat/zkonzultovat servis. Nic jiného nevymyslíme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 27. 1. 2019 22:40

MgX píše:Web výrobce TV/dotaz na technickou podporu.


Software mám teda nejaktuálnější. Dal jsem jí šanci a od té doby zatím bez problému (ťuk ťuk) krom toho sekání kánálů Novy,ale to přisuzuji horšímu signálu z antény. S O2 TV se doufám vyřeší i toto.
Kdyby se to mělo opakovat,tak holt reklamace 14dní od koupě už uběhlo. Ale představa,že zase balím a převážím takovou velkou krávu ve mě moc štěstí nevyvolává :-D
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarotrn 1. 2. 2019 17:58

Uvažuju o této TV. Mám držák na zdi https://www.alza.cz/stell-sho-2021-d399397.htm s VESA 75×75 mm, 100×100 mm, 200×100 mm, 200×200 mm, 400×400 mm, 600×200 mm, 600×400 mm.

TV má VESA 400×200mm, bude to možné použít ? Znova se mi vrtat nechce...
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod ony 3. 2. 2019 15:37

Je stejně dobrá v poměru výkon/cena její větší sestra 65? Teď za cenu lehce nad 20 tisíc..
ony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobika.99 10. 2. 2019 12:00

Zdravím,
měl bych dotaz na některého vlastníka této televize jestli mu funguje doplněk Stream nebo přehrávání videí v doplňku idnes.cz. Po nějaké době nejde v uvedených doplňcích nic přehrát. Že by nějaká změna na serverech? Firmware mám aktuální. Díky
bobika.99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarotrn 14. 2. 2019 14:27

bobika.99 píše:Zdravím,
měl bych dotaz na některého vlastníka této televize jestli mu funguje doplněk Stream nebo přehrávání videí v doplňku idnes.cz. Po nějaké době nejde v uvedených doplňcích nic přehrát. Že by nějaká změna na serverech? Firmware mám aktuální. Díky


Stream mi běží normálně, idnes.cz taky. Dneska to schválně zkusím ještě jednou, zas tak často do toho nelezu. Po instalaci TV a aktualizaci firmware my nešel pustit Netflix, dostal jsem se do něj, přehrál preview pořadů ale ne pořady samotné. Dle google řešilo dost uživatelů s různými TV různých znašek. Musel jsem se vrátit do továrního nastavení, potom běžel korektně. Udělal jsem poslední aktualizaci a NETLIX běží pořád normálně. Tak nevím.

MOJE ZKUŠENOSTI:

Mám tu televizi čerstvě dva týdny a některé postřehy nebo reakce k tomuto vláknu:

1) Obraz se mi zdá v pohodě. Neřeším detaily, nechodím s lupou okolo monitoru. Vybral jsem si jeden zobrazovací mód a stačí mi to. Stejně je to všechno o obsahu. Zvuk je tedy dost plechovej, zvlášť v porovnání s multikanálovým zesilovačem, TV repro pouštím opravdu výjimečně.

2) Systém funguje tak jak má, jednoduché, rychlé menu, dobrá odezva. Nadšený jsem z Netflixu, zejména z jeho zvukových stop. Naprostá špička.

3) Mám ji na zdi a trochu blbě jsou umístěné vstupy, ne úplně ideálně se k nim dostává.

4) Mám 40GB 4k film, TV ho přes externí disk USB 3.0 nepřehrála. Na externí disky pozor - kvůli přístupu zezadu jsem raději pořídil prodlužovací kabel a ani jeden z externích disků co mám tak TV nenačetl. Na USB 3.0 vstupu je 1A, disky mají okolo 900mA. Napřímo připojený disk mi TV načetla. Doporučuju externí disk s vlastním zdrojem.

5) Nejde mi Anyview Cast s win10, dle googlu tohle řeší majitelé tv všech značek. Různé TV s win10 prostě nějak nekamarádí. Není to asi tedy issue výhradně Hisense. Chtěl jsem to na HBO GO ale win10 nejsou TV schopny načíst. Z mobilu streaming různých app v pohodě...

6) Plex Media Server funguje dobře. Samozřejmě 4K surové video přímo z outdoor kamery se už přehrávalo přes wifi trhaně ale když jsem připojil notebook síťovým kabel k routeru, vše v pohodě.

K tomu směřují moje dva dotazy:

1) jak do TV co nejsnažší cestou dostat v co nejlepší kvalitě HBO GO pokud nechci jít cestou dalšího verglu tj. chromecastu ? Existuje něco, co umožní streaming a nikoliv mirroring displeje z mobilu a tabletu ? Google Home je také asi o mirroringu...

2) Externí disky, co mi nepřehrály 40GB video, byly USB 3.0 750GB 7200 otáček. Je to normální ? Jaké médium to přehraje? Jenom USB 3.0 a vyšší která je pamětí na jiném principu ?
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod Menoty 14. 2. 2019 16:32

Co se týče přehrávání 4k z usb, tak tam ti můžu poradit jedině aktualizovat firmware. http://hisenseczech.myqnapcloud.com:808 ... gvDXuBV2Jc

heslo: Hisense1234

tam si najdeš tu telku a model na štítku televize, stáhneš, hodíš na flasku kde bude jen tenhle soubor a v menu dáš aktualizace z usb a telka se sama aktualizuje.
Menoty
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků