Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2019 20:52

No, víc moc vymyslet nejde, lze jít jen jinou cestou. Osobně bych si na flešku uložil pár horších videí, klidně nahrávku DVB-T vysílání... třeba i fotbal, hokej atp. A s tímto pomocníkem se vydal do prodejny, kde bych se snažil s vhodně laděným prodavačem, alespoň trochu více zjistit, zda můj výběr není úletem. Určitě to nepůjde bez přehození obrazových profilů a dálkového ovladače. Za deset minut času můžeš zjistit-ověřit si, jestli obraz lze akceptovat, anebo nikoliv.

Nezapomeň, že televizor alespoň po nastavení měl zkusit sledovat z Tebou předpokládané pozorovací vzdálenosti, či o něco kratší. Ale určitě ne z třiceti centimetrů. Tam uvidíš cokoliv i na TV za 100 000.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k 15. 1. 2019 08:39

Abych řekl pravdu, tak mně se ani videa v nižším rozlišení nezdají jako nějaká tragédie.
Ale mám Skylink, může být rozdíl v kvalitě pozemního vysílání a Skylinku v rámci SD programů?
h4nz3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 1. 2019 09:16

Skylink bude mít vyšší datový tok.
Fotbal na flešku může být problém - jestli to ta TV bude zpracovávat stejně z toho MPEGu nebo TS, jak přímo z vysílání (prokládané)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkyneek 18. 1. 2019 14:14

Prosím o radu k zapojení H55U7A. Zdrojem obrazu je PC s Radeon HD 6800 series, takže starší zařízení, neumí 4K. Když budu přehrávat kvalitní 1080p videa, mám zůstat u HDMI propojení nebo rovnou odesílat do TV po WiFi, USB nebo jinak?

Pak bych chtěl požádat o radu se zvukem. Ten vedu do analog vstupu soundbaru pomocí externí zvukové karty přímo z PC. Když bych chtěl v soundbaru slyšet zvuk z TV, například kvůli pozemnímu vysílání nebo jejím aplikacím, musel bych soundbar odpojit od PC. Co kdybych TV s PC propojil pouze HDMI kabelem a do TV zapojil externí zvukovku, do které bych zapojil soundbar? Bude mi TV nějak degradovat zvuk nebo projde bez ztráty kvality? Poslouchám Spotify Premium.

P. S. Nastavení jsem okoukl z jednoho zde doporučených videí na YT a obraz vypadá skvěle, srovnatelně se Sony 49-XF85. Nejspíš si Hisense necháme.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2019 15:15

Posielaj to do TV tak, ako ti je pohodlnejšie. Cez usb v pripade že to bude 4k.

Napiš v prvom rade čo je to za soundbar.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkyneek 18. 1. 2019 17:31

A jedná se o společný údaj, když grafika vypouští 60 Hz a televize má 120 Hz panel, nebo tohle nesouvisí?
Soundbar mám úplný no name, ale jsem spokojený s jeho projevem vzhledem k jeho nízké ceně. Poznat s ním rozdíly v různých hudebních formátech není problém. Vstupy analog a BT.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Soreno 19. 1. 2019 11:14

Majkyneek píše:Prosím o radu k zapojení H55U7A. Zdrojem obrazu je PC s Radeon HD 6800 series, takže starší zařízení, neumí 4K. Když budu přehrávat kvalitní 1080p videa, mám zůstat u HDMI propojení nebo rovnou odesílat do TV po WiFi, USB nebo jinak?

Zdravím, já to mám zapojený přes WiFi. Má to jeden háček nechce mi to přehrávat 4k videa a to ani když do TV zapojím síťovej kabel. Prostě je to načítá, pak zčerná obrazovka a nic se neděje. Pokud dám 4k video na USB není problém. Půjdu do externího HDD, ten připojím rovnou na USB TV a bude vyřešeno. Jen mě furt nejde do hlavy proč to nefunguje po síti. Router mám obyč TP-Link TL-WR542G 10/100 Mbps. Nevím zda by to vyřešila router s rychlostí 1000 Mbps.
Soreno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alesh13 19. 1. 2019 14:26

Podělím se s čerstvou zkušeností,která mě vytočila. Při přepínání TV najednou zhasla a nešlo s ní nic dělat. Vytáhl jsem napájecí kabel a vrátil - TV ožila,nicméně mi to rozladilo seznam kanálů. A ke všemu už dvakrát se mi stalo,že se TV sama od sebe začala přepínat. :-l Přemýšlím co s tím, mám ještě lhůtu na vrácení,ale jsem s TV jinak spokojen a moc se mi ji vracet nechce. Nebo ji dát reklamovat,ale předpokládám,že by mi ji vrátili s tím,že se závada neprojevila. Teď babo raď :grr:
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 1. 2019 16:59

To je hrozný jakej šunt se dnes vyrábí...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 19. 1. 2019 17:04

Vratit a zobrat Samsung,Philips alebo Sony.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 1. 2019 18:29

Já si snad nějakou tu 50Hz TV koupím, abych věděl jestli je to skutečně tak *******, jak všichni tady tvrdí...
Naposledy upravil Nick Cave dne 20. 1. 2019 11:21, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna vulgarita
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 19. 1. 2019 19:59

Já sem dal svoji novou tv s 50hz panelem vedle 2roky staré tv se 100hz panelem a žádný zázrak se ve prospěch vice hz nekonal. Pouštěl jsem na nich všechno možné a prostě vůbec žádné +, nic. Čekal jsem jak bude tv s 50hz nekoukatelná a žádného rozdílu jsem se nedočkal
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 1. 2019 20:05

Taky bych řekl. Ono to LCD má tu odezvu často tak pomalou, že se to 100Hz ani úplně nevyužije. Hlavně se ovšem tady dost straší tím, že třeba ty nové Philipsy neumí plynule 25p, což může být i pravde, to by pak nebylo moc dobrý, ale dá se to případně převést v nějakém tom MKVToolnixu, nebo tak, ale zas třeba to vysílání kdo kouká, tak bývá často 25p - filmy, seriály, možná dokumenty. Je to vše dnes dost problematický. Když už by to fungovalo jak má, tak zas člověk narazí na panel s nerovnoměrným podsvícením a je tam kde byl.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2019 21:33

alesh13 píše:Podělím se s čerstvou zkušeností,která mě vytočila. Při přepínání TV najednou zhasla a nešlo s ní nic dělat. Vytáhl jsem napájecí kabel a vrátil - TV ožila,nicméně mi to rozladilo seznam kanálů. A ke všemu už dvakrát se mi stalo,že se TV sama od sebe začala přepínat. :-l Přemýšlím co s tím, mám ještě lhůtu na vrácení,ale jsem s TV jinak spokojen a moc se mi ji vracet nechce. Nebo ji dát reklamovat,ale předpokládám,že by mi ji vrátili s tím,že se závada neprojevila. Teď babo raď :grr:

Jestliže jsi nespokojený - vrať. Jestli si myslíš, že je to chyba kusu, reklamuj. Jinak předpokládám, že máš neaktuálnější software.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 19. 1. 2019 23:20

Jak to zjistím? :nenapadne
alesh13
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků