TV 55+ 100hz, HD filmy, sport, jako monitor k PC do 20tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Krayo 10. 1. 2019 20:30

Zdravim,

dopredu sa ospravedlnujem ze to bude velmi podobne ako milion dalsich prispevkov na tejto stranke :D kazdopadne forum som presiel , nasiel vela uzitocnych info , ale aj tak by som sa este rad nieco doopytal :)

pred par dnami som sa rozhodol ze si kupim novu TV (hlavne na HD filmy, sport + budem ju pouzivat ako druhy monitor pre PC) s budgetom do nejakych 20k czk ktora ma uhlopriecku aspon 55 a frekvenciu 100Hz.

Ked si to vyfiltrujem zistim ze su kvazi len 2 moznosti (aspon na alze) a to:
- Hisense H55U7A
- LG 55SK8000 (55SK8100)

Hlavne na zaklade prispekov na tomto fore som sa nakoniec priklonil k Hisense kedze vraj ma lepsiu kvalitu obrazu + bola lacnejsia. Uz som to bol pevne rozhodnuty kupit, avsak ponuka za 14777 czk na alze ktora skoncila 6.1 mi usla a momentalne je televizia za 17990 , co je dost velky skok a teda zase vaham.

Dnes som bol v alze v holesoviciach a pozeral na Hisense oproti LG a na LG sa mi teda pozeralo lepsie , avsak treba uznat ze na LG slo nejake 4k vymakane video a na Hisense len zapli random 1080 stream kde bola reportaz zo sibira ci co (sama biela :D) lebo som ich poziadal nech tam neco daju. Jednoducho znova som trochu na vazkach.

1/ Preco je Hisense kvalitnejsia? koli VA oproti IPS? alebo este nieco ine tam zohrava rolu ? inak sa mi zda ze maju velmi podobne parametre.

2/ Oplati sa mi kupit Hisense aj za tych 17990? nejaky tyzden dva viem pockat , ale uz by som tu telku chcel :) , Myslite ze klesne cena v blizkej buducnosti? predsalen vyvoj cien TV asi sledujete pravidelnejsie ako ja.

3/ Existuje pre mna momentalne este ina alternativa v ramci mojich poziadaviek ktoru som si nevsimol?
t.j do 20k czk, 55+ , 100hz

a bonusova
4/ uprimne mrzi ma ze v mojej cenovej hladine to fakt nedam na 65 palcovu telku lebo v ramci mojho obyvaku by to bolo idealne , avsak 65ky do 20k su len z 50hz ... osobny s tim trochu hazardujem, avsak na ukor kvality obrazu sa do toho neoplati ist ze?

Dakujem velmi pekne za nazory
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 1. 2019 20:48, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
Krayo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mxm1919 11. 1. 2019 07:01

Za mě ten limit 20 je dost šibeniční, taky jsem na něm začínal, teď uvažuju spíš o Sony XF90 za 28. Kdybych je ale neměl, asi bych šel do toho Hisensu, i za 18, ale sem tam se objeví za míň. Někdy na "lepší, obchodě", jindy na "horším"... Třeba tady rozbalená za 16 https://www.melodiecb.cz/produkty/video ... -rozbaleno
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Majkyneek 11. 1. 2019 11:23

Podobné dilema řeším a Hisense mě zatím nepřesvědčila, zejména díky zkušenosti z prodejen, ale teď se i tu na fóru sešly čerstvé zkušenosti dvou uživatelů. Nejsou zrovna oslnivé - najdeš je v nějakém z nových témat. Zkušení tu psali, že se hodně změní nastavením a mě nadchla myšlenka uživatele v jiném topicu, kde zmínil koupi dvou TV a porovnání v domácích podmínkách side by side. Jestli máš tedy v merku 2 telky a budget určitě navyšovat nebudeš, tohle by mohla být cesta.
Majkyneek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků