Tv ~ 15 000 CZK, 50"-55" sport, filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alesh13 4. 1. 2019 22:22

Ahoj,
vybírám TV,tak se o to snažím trochu zajímat,nicméně se do toho akorát zamotávám a jsem akorát více zmatený. :-|

Dokázal by mi někdo poradit jakou z dnešních TV vybrat? Co tak zjišťuji,tak všichni doporučují 100Hz,ale defakto u každé TV kterou začnu zkoumat je 50Hz. Objel jsem pár velkých obchoďáků, abych porovnal různé obrazy a byl to teda docela obrovský rozdíl. Ale teda k věci od čeho se odpíchnout:

vzdálenost od TV 3-3,3m
rozpočet původně 12, pak 15 a teď se začínám bát,že nebude stačit ani 20 tisíc :-D ideálně okolo 15000,-Kč
co sledujeme je klasika - sport a filmy
úhlopříčka bych řekl,že by měla stačit klasicky 50-55"?

TV které mě na živo zaujaly v obchodech:
Philips 50PUS6523
LG 50UK6500MLA
Panasonic TX-49FX603E
PHILIPS 55PUS6523

Žádná z nich,ale není 100Hz.
Dokázal by mi někdo ochotný poradit jinou TV,popř mi z těhle čtyř nějakou vyloženě zhanit nebo naopak vychválit?

Předem děkuju.
Aleš
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 1. 2019 00:12

Ten Panasonic je IPS
Nejlevnější 100Hz je aktuálně tohle, jestli se ještě prodává:
https://www.datart.cz/televize-hisense- ... cerna.html

Ale pouze na prodejně, tak nevím co mají za lubem
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lishaack 5. 1. 2019 00:19

Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 5. 1. 2019 00:25

No tuhle teď zrovna studuju,protože jsem na ni narazil i v dalších tématech kde ji doporučujete. Chtěl bych vidět obraz naživo než něco koupím. Ještě ji mají v alze za stejnou cenu - ode mě nejblíže Frýdek Místek,otázka je jestli ji tam mají vystavenou. Zítra tam brnknu.

A jak jsem tak pročítal ostatní vlákna,tak je ten obrovský výběr televizí pěkně zúžený na pár kousků,které stojí za řeč. :hm
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 1. 2019 00:33

Tak tahle je za tu cenu asi hodně bezkonkurenční - když tedy budeme považovat 100Hz za až tak důležité...
Jinak je zajímavý ještě Philips https://televize.heureka.cz/philips-50pus7303/#
za 15, s hodně výkonným obrazovým procesorem - ale pouze 50Hz - někdo zde psal, že neumí plynule přehrávat "televizní" 25p, narozdíl od "filmového" 24p, které prý umí. Jinak by to byla asi hodně dobrá TV, možná lepší než ten Hisense.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 5. 1. 2019 00:58

Na tu philipsku mrknu.

Trošku mě na alze zarazila jedna část recenze u té Hisense H55U7A "Co mi hlavně vadí, že když pustím sport z netu, tak se obraz jakoby trochu cuká." :hm

Ještě mi prosím vysvětlete,proč jsou některé obrazy tak strašně rozmazané,neostré - prostě divné,nepřirozené? Dnes když jsem obcházel vystavené TV v electroworldu a datartu,tak ty rozdíly byly až extrémní a kolikrát i dražší TV to měly (aspoň pro moje oko) o dost horší než levnější? Mohlo jít jen o nějaké špatné nastavení? Ty rozdíly v obrazu byly fakt markantní.


// edit
Ta Philips 50PUS7303 vypadá taky fajn a ambilight jako takový se mi hodně líbí,škoda že není 55" :-(
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 5. 1. 2019 14:47

Zrovna na sport je Hisenska parádní. Až mi po nákupu bylo trochu líto, že jsou mi všechny fotbaly a hokeje u *********** :D
Záleží na zdroji, na tvrzení "když pustím sport z netu" se těžko dá nějak reagovat.
Za týden s Hisense jsem testoval všechno možné neskromný archiv filmů z disku, HBO GO, DVB-T SD/HD kanály, Youtube... A nic se nesekalo.
Kup přes internet, využij možnosti zboží do dvou týdnů (u zelenýho skřeta je snad možnost do dvou měsíců) vrátit, vyzkoušej a uvidíš. Laborovat nějak moc s recenzema z Alzy nebo Heuréky, kde 95% lidí umí TV jen zapnout/vypnout a přepínat, není moc dobrý.

Podívej se tady:
viewtopic.php?f=1703&t=1294999&p=12145181
na příspěvek od Kutila71, co se týče sekání, bude 50Hz u 7303 nejspíš rizikovější. Taky jsem chtěl nejdřív Ambilight a Android a pak jsem si řekl kašlat na blbosti, radši dobrý panel :)
Naposledy upravil Nick Cave dne 5. 1. 2019 15:26, celkově upraveno 3
Důvod: odstraněn nevhodný výraz
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 5. 1. 2019 16:17

Tak to rád slyším :-)) to vlákno jsem pročítal ;-)

No situace je taková,že datart ji už nemá na skladě jen v prodejnách, které má uvedené na stránkách - ode mě všechny přes půl republiky.
U alzy jde objednat,takže pokud ji objednám tam,tak ji budu mít bez předešlého vidění na živo z čehož jsem měl právě strach kvůli té zkušenosti jak jsem psal výše. Ale samozřejmě ji jde do 14ti dnů vrátit,kdyby se mi nezdála.


Má smysl dokupovat prodlouženou záruku na další 3 roky za 2369,- Kč?
Klasická záruční doba je 24 měsíců? Mám pocit,že jsem včera na některém z těch dvou eshopů četl,že ji mají 36měsíců a teď to nemůžu najít. Ale taky jsem to lustroval ve 2 ráno (takže vlastně dneska) :-D
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 5. 1. 2019 18:08

kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 5. 1. 2019 22:14

Našel jsem si ji ještě v electroworldu za 18,tak jsem tam sjel se podívat. Oproti dvěma TV,které stály vedle ní měla takové studenější barvy,ale zase ostřejší obraz. Asi nebude problém to potom doladit. Prodavač se mi snažil vnutit samsung,který mají teď v akci lehce nad 13tisíc https://www.electroworld.cz/samsung-ue58nu7172 ale vykašlal jsem se na to. Jeho argument byl jen větší úhlopříčka a "lepší" obraz :roll: přičemž stála na druhém konci řady.
Doma jsem ji pak objednal z alzy a měla by být připravená v úterý. Tak jsem zvědav a už se těším.
Ještě jednou díky všem za rady,snad nebudu litovat :-D
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 5. 1. 2019 22:36

Tak ten samsung není špatný za tu cenu (i když Philips 58PUS6203 je obrazově na tom podobně a jde sehnat ještě líp, ale beru, že někomu může jít i o systém nebo skladbu portů), nicméně ten Hisense je určitě lepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alesh13 5. 1. 2019 23:35

Špatná určitě nebyla,ale přímé porovnání s Hisense nebylo,když byla každá TV na opačném konci řady.
Jsem u toho Hisense fakt zvědavý i na to jak plynulé bude menu,jestli bude lehce naučitelné atp :-)
alesh13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drazer 6. 1. 2019 19:46

Přidám svůj dotaz sem neb vlákno asi cca odpovídá mým požadavkům
- cena cca 12-15 000,-
- sledovací vzdálenost 2,5m.
- slušný obraz bez cukání, rozmazání ...
Dál potřebuji aby TV uměla přehrát avi filmy z flešky/disku a uměla se připojit na internet.
Zdroj TV signálu kabelovka HD/SD.
Taky jsem zvyklý že se po zapnutí/vypnutí kabelového stb zapne/vypne i TV (ovladač TV defacto nepotřebuji) - dřív to uměly TV Thomson - nevím jak dnes, jestli je to už standart u všech TV nebo na stole musí stále ležet několik ovladačů. Ale toto není nutnost. Jinak víc požadavků nemám neb ani nevím co dnešní TV umí.
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2019 21:30

Je to standard teraz, presne rovnako ako vtedy, ked to vedel ten tvoj Thomson.

Tym rozpoctom sa vojdes do Hisense H55U7A. Lepsi TV najdes tazko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drazer 7. 1. 2019 14:51

Hisense H55U7A stojí 18k, takže je mimo cenovou hladinu.
Drazer
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků