Výměna SONY KD-65XD7505 za ...?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lishaack 11. 1. 2019 00:31

Tak pro zajímavost dávám update situace.

Nvidia Shield
Počáteční nadšení bohužel pohřbeno. Všechny aplikace, které jsem nainstaloval, běžely dobře - můj oblíbený KODI, MALL.TV, Stream, CT, Aktualne.cz atd. - dokonce byl celý systém rychlejší než při používání v TV. Videa z HDD (2TB) přehrávaná přes KODI, která se při přehrávání v TV sekala, jela naprosto bez problémů. Vše šlo dobře.

Jenže..

Televize se začala záhadně sama vypínat, a to vždy, pokud byla televize zapnuta, tak po cca 10-15 minutách. Po opětovném zapnutí se toto již neopakovalo. Dodávané DO vymyslel sice designér, který odvedl čistou práci, no ale ovládání hlasitosti skutečně nedomyslel. Proč zrovna přes dotykovou plošku? Kolikrát sem si něco ztišil aniž bych chtěl. DO také zamrzalo, což jsem myslel, že odbourám výměnou baterie, ale nepomohlo.
Dále celý systém sám zamrzal, a to ve větší míře, než se mi stává na TV. Tam se to stane třebas 1x za dva týdny (buď zamrzne, nebo se restartuje) ale u Nvidie každý den, klidně 2-3x. Mačkám tlačítko na ovladači a nic.
No a hned zpočátku si říkám - hm hm hm, tak stojí to sice 6k (kupoval jsem i s gamepadem), ale zase si na tom i zahraju nějaké hry, že jo. Buď sám, nebo s manželkou či švárou (fuck, další gamepad stojí 1800,- ?!), když už to tu je, využije se to naplno.. Mno, ehm.. Hry co běží na Androidu jsou celkem o ničem a když už vypadají celkem OK, nejsou optimalizované pro Nvidia Shield TV :-) A koupit si hru a hrát ji přes server (= nebudu ji moct hrát když nepůjde internet) který je někde ve Francii nebo kde.. Vzhledem k tomu, že u nás zatím sviští jen 35mbit/s to asi není moc reálné...

Podtrženo sečteno - Nvidia Shield hrubě nesplnila má očekávání a jen mě utvrdila v tom, že Android je nedoladěný a bohužel platíme za jeho dotáhnutí nemalou měrou - cenou samotných zařízení, nervama, kompromisy. Za 6k to podle mě prostě nestojí.

Takže nyní mám už pár dnů doma XBOX one s (stál 5800,-) a testuji jako multimediální zařízení jej. Zatím mám ozkoušeny filmy a seriály z HDD - jedou bez sekání, nicméně KODI je zatím na oknech pro mě k nepoužití. Dálkové ovládání prakticky neexistuje, musím ovládat přes gamepad (který mě nový bude stát 1000,-) ale už si zvykám. Intuitivní ten systém ale není snad v ničem, v tomhle má Android sakra navrch.
Blu-ray jsem zatím nezkoušel, ten mě zajímá taky (mám starý Sony přehrávač, tak by mohl jít do světa).
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 11. 1. 2019 02:13

sis měl koupit notes či malé pc a propojit hdmi
https://www.tsbohemia.cz/hp-250-g6-1wy2 ... 92185.html
+ vymenit hdd za ssd, popř
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... VR014C8C01
https://www.czc.cz/56fmo9ducchfu8216pp9o4g689/seznam
POPŘ REKLAMOVAT TELKU, jestli blbne, nebo jen s tim shieldem?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 12. 1. 2019 13:55

Ahoj,

tak tvé problémy mě překvapují. Také mám sony ale vyšší řadu a menší uhlopříčku konkrétně 55xe8505. Kupoval jsem asi před rokem za 22 tisíc kč a maximální spokojenost. Přehrávám z 4TB externího disku 4k hdr filmy, některé mají velikost i 70gb a televize je v pohodě zvládá bez jakéhokoliv sekání. Žádnou chytrou krabičku nemám a přehrávám to přímo z Kodi nainstalovaném v televizi.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod Lishaack 17. 1. 2019 17:28

Většina věci mi jde, ale tak cca 10% ne-e. Sekání i v Kodi, VLC i v origo programu v televizi.
Jako stejně to dopadne novou bednou v horizontu roku (nejspíš), ale tohle mě fakt štve.
Zkoušel jsem restarty, klidně i uvedení do továrního nastavení, aktualizace... Nic. Doplňky v Kodim se taky sekají, nebo nenajednou, nebo najedou ale nejdou v nich pouštět videa (Stream např.).
Nvidia Shield byl velký krok vedle, ale zase jsem zjisti, že "tudy ne, přátelé".

XBOX je fajn, nechám si ho, ale můj problém nevyřešil úplně - zase je ale fajn na hraní :-D (sem houby hráč, v průměru max 30min denně a to ještě půlka z toho sou šachy :-))
Lishaack
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků