55" TV výprodej za 20tKč nebo vyšší řada? Sony/Hisense

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mxm1919 2. 1. 2019 06:45

Dobrý den,

něco jsem si načetl a vím, že se doporučuje dokola Sony 55XF9005.
Aktuálně mám možnost mít 55XF8596 za 20000 Kč, ale tu 9005 neseženu pod 30000 Kč.
Je opravdu tak velký rozdíl mezi nimi, abych připlatil 10 tisíc Kč?
Nechtěl jsem jít nad 25000 Kč, spíš hledám kolem 20000 Kč a ta XF85 vypadá za ty peníze aktuálně jako super kup.

Nejvíce je TV využita na filmy přes HDMI nebo z HDD, sledování klasické anténní TV spíše méně, ale musíme stejně přejít na větší a novější kvůli HbbTV. A větší než 55" tam nedám.
K TV jsem zvyklý mít zapojené lepší repro (staré 5.1 Genius), což mi vyloučilo Samsung UE55NU8002 (absence sluchátkového nebo analog výstupu), který má cenovku aktuálně 25000 Kč.
Většina tu zatracujete LG, přesto že mám doma FullHD pár let a jsem s ní spokojen (ale je to malá a "polo-blbá TV", takže jiný svět). Jinak bych uvažoval nad 55SK8500 za 25000 Kč.

Díky za rady, případně info proč by jiná z uvedených nebo neuvedených TV byla v dané cenovce lepší než uvažovaná XF85 od Sony.
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2019 07:44

Xf85 a XF9 je velky rozdiel. Jednak to ma lepsi obrazovy procesor, lepsie podsvietenie, uz ma dobre HDR a hlavne je tam rozdiel v pouzitom paneli. XF9 je VA panel, XF85 IPS.

Absencia analogoveho vystupu u Samsungu sa da vyriesit nejakym DACom za par stoviek. A nielen ze sa to vyriesi, ale aj kvalita zvuku bude na inej urovni.
NU8002 je uz tazsie dostupny, je uz len v tych shopoch kde bol za vyssiu cenu. To uz sa viac oplati QE55Q6FN, ktory je za podobnu cenu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1966 2. 1. 2019 08:53

Anebo poslední kusy MU7002/7042 za cenu pod 21k.
Tom1966
Junior

Odeslat příspěvekod mxm1919 2. 1. 2019 09:32

Ryan Giggs píše:Xf85 a XF9 je velky rozdiel. Jednak to ma lepsi obrazovy procesor, lepsie podsvietenie, uz ma dobre HDR a hlavne je tam rozdiel v pouzitom paneli. XF9 je VA panel, XF85 IPS..


Ok, chápu, že XF9 přináší velký rozdíl, beru na vědomí, myslel jsem že už tam zásadní rozdíl nebude. Bohužel ale je i v ceně (20 vs 30 tisíc), takže za 30 už bych zase měl k dispozici do srovnání k XF9 např. níže citovanou Samsung QEQ6FN, což i přes "lowend" řadu je pořád už novější technologie a vnitřnosti...

Že se dá vyřešit nějakým převodníkem jsem si vědomý, ale když budu mít kvalitativně i cenově srovnatelnou TV, vezmu raději nějakou, kde nebudu muset řešit převod... Když bys myslel, že ta NU8002 je o moc lepší, než XF85 (pominu-li možnost, že už u nás nejde skoro sehnat, nebo za 25+), bral bych to jako argument.


Tak mě napadá, hříšná myšlenka downsizovat na 49" QLED a tím se dostat na cenu blízkou 55" LED.
Mám stěnu, kam se vejde max 56", pozorovací vzdálenost cca 2,4 m... Všude se píše "doporučená vzdálenost pro 4K vel. 55" je 1,1m", což mi přijde úlet, ale zase u FHD se uvádíd doporučená vzdálenost 2,2 m, což je blíže spíše 55-60". Tak ať pak nemám zbytečně malou TV s lepší kvalitou (QLED), u které bych vlastně měl sedět ještě o metr blíž. To mi už přijde fakt blbost, pokud mi to nevymluvíte, držel bych se spíš té 55".

-- 2. 1. 2019 10:37 --

Tom1966 píše:Anebo poslední kusy MU7002/7042 za cenu pod 21k.


Díky za tip, ta jde sehnat pod 19 tisíc v Datartu bez problémů.
A má narozdíl od Sony VA panel.
Nějaké další výhody, které opomíjím?
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2019 09:45

Kupovat Q6 za 30k je mimo, XF90 je obrazově pořád podstatně lepší TV.
Ta fascinace QLED je neopodstatněná, je to obyčejné LCD s LED podsvícením a Quantum Dot. Jestli dosáhneš vyššího gamutu přes QD, NanoCell nebo jinou technologií je jedno. Navíc v 49" je jediná QLED v aktuální nabídce, Q6, jen 50Hz, takže by to byl další downgrade.
NU8002 je skoro stejná TV jako Q6.
V rámci levnějších TV tu pořád je dobrá Hisense H55U7A.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mxm1919 2. 1. 2019 09:47

Díky kvoku za upřesnění. Nakonec přemýšlím, že v té cenové zvolím raději NU8002 v 55". Dá se pořád kolem 20-22 tisíc někde vidět, otázka jestli ji skutečně mají...
Čekám na schválení od tiskové mluvčí naší domácnosti. Mezitím si zkusím udělat ještě srovnání s tím Sony.
Kdyby ta XF9 byla někde kolem 25 tisíc tak neváhám. Ale to dřív už ji všude vyprodají, než by to časem kleslo, co myslíte... vzhledem k žádanosti.
Naposledy upravil mxm1919 dne 2. 1. 2019 10:09, celkově upraveno 1
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 2. 1. 2019 09:50

55XF9005 se dá sehnat za 28, ty 3 tis. navíc oproti Sam za FALD vs edge a např. Android vs Tizen jsou pak investicí, které nebudeš litovat. Za mě jednoznačně SONY.

-- 2. 1. 2019 09:58 --

na vzdálenost 2,2 bych volil 49/50", já mám 2,6 a přemýšlím, zda 49" nebo 55". A mimochodem 49XF8596 je VA panel s edge, dá se sehnat za 19 400,-
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 2. 1. 2019 11:57

Taky jsem v rozhodování skončil mezi Sony XF9005 a Samsung, konkrétně jsem chtěl QE55Q7FN. Ale díky tomuto skvělému fóru jsem se dozvěděl i o nedostatcích, které QLED mají, konkrétně třeba problém všech Samsungů 2018 s nepodporou starých (Xvid, Dvix) ale i běžných (DTS) formátů. Ambient mod je třeba pro mě naprosto zbytečná funkce, a pro toho kdo to nevyužije, to akorát navyšuje cenu televize. Takže pokud si pak na misky vah hodím pro oba modely pro a proti, vychází mi pro Sony mnohem lepší poměr cena/výkon.
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Torbal-max 2. 1. 2019 13:37

Za mě zcela určitě neslevovat z úhlopříčky a zůstat u 55'', na 2,4 m je to dle mě ideální volba při popsaném užívání (navíc mám zkušenost, že pro významnou většinu lidí je mnohem postřehnutelnější rozdíl v úhlopříčce 5-10'' než v o level lepších zobrazovacích technologiích, tím tuplem bez přímého srovnání, které doma až na opravdu ojedinělé výjimky člověk nemá). Osobně bych v tvé roli šel do té NU8002, případně jak píše kvok do Hisense H55U7A.

55XF9005 je skutečně o levl výš oproti výše uvedeným televizím, což se zkrátka odráží v její pořizovací ceně a je jen na tobě, jestli se rozhodneš navýšit budget a připlatit si za kvalitu, nebo ušetřit a jít do nižších modelů - je to o kompromisech :-) .
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Canys 2. 1. 2019 18:18

Řeším uplně ten samý problém. Dneska jsem se byl podívat v Euronics Valašské Meziříčí a Sony vyprodané. Taky se nemůžu rozhodnout mezi 55", 65" a xf900 a xf8596. Chtěl bych vidět na vlastní oči ten rozdíl v řadě... 10k je už celkem dost.

offtopic: Přišla za mnou nějaká paní s cedulkou euronics na modré vestě a tvrdila, že 100hz televize se už nevyrábějí a 50hz je novější a lepší. Jinak dostal jsem informaci, že 15. mají přijet nějaké nové LG/samsung, tak jsem zvědavej.
Canys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2019 18:39

ještě jsi mohl zajít do Okay nebo Planeo VM, tam mají myslím více modelů TV
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 2. 1. 2019 18:44

Jo, prodejci, Ti toho nakecají, mně jeden od sony tvrdil, že všechny letošní modelové řady sony jsou VA :-D Tak nevím, mám mu věřit? :-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 1. 2019 10:34

Canys píše:Řeším uplně ten samý problém. Dneska jsem se byl podívat v Euronics Valašské Meziříčí a Sony vyprodané. Taky se nemůžu rozhodnout mezi 55", 65" a xf900 a xf8596. Chtěl bych vidět na vlastní oči ten rozdíl v řadě... 10k je už celkem dost.

offtopic: Přišla za mnou nějaká paní s cedulkou euronics na modré vestě a tvrdila, že 100hz televize se už nevyrábějí a 50hz je novější a lepší. Jinak dostal jsem informaci, že 15. mají přijet nějaké nové LG/samsung, tak jsem zvědavej.

Tu informaci bych si nahrál a následně prezentoval jejím nadřízeným s dovětkem, že tak elementární neznalost v rámci prodávaného zboží budu prezentovat na internetu. Když něco nevím, nemám chytračit, ale zeptat se, nebo mlčet. Anebo alespoň naznačit, že informace, kterou předávám, není zaručena.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 10. 1. 2019 11:04

To já jsem byl zase nadšený z prodavačů Alza v Praze. U Samsungu mi řekli, že jejich televize nepodporuji Divx a DTS protože je to zbytečné, u LG už spěchali domů, tak mě na mou otazku ohledně řady SK odbili, že jestli mám peníze ať si koupím OLED... Horší je, ze u mě treba pak takovéhle chování přidává i na obraz celé značky/obchodu...
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod mxm1919 14. 1. 2019 14:35

Dotaz na nastavení, teď trochu jsem rozhozený po koupi Hisense 55U7A (pro srovnání, jestli dokážu docenit při svém užívání rozdíl +90 % v kupní ceně) v tom, že abych dosáhl nejlepšího a věrného obrazu, musím vypnout všechny udělátka, efekty, redukce šumu atd atd atd.
Bude se tohle konat i u XF9005 nebo díky lepšímu čipu a dalším HW bude umět TV fungovat, vykreslovat a stíhat i na nějaké pseudostandardního nastavení? :) Protože ji všichni chválíte a doporučujete, tak očekávám, že by si měla sama poradit lépe, ale tak zatím čekám, než mi ji ze sonyprofirmy dovezou (čekačka skoro 2 týdny, pak je plánuji i s Hisensem testovat zároveň. (55")
mxm1919
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků