55" TV výprodej za 20tKč nebo vyšší řada? Sony/Hisense

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mxm1919 21. 1. 2019 13:01

Zkusím mrknout na aktualizaci FW, tohle jsem pravda zatím neřešil, možná že něco je k dispozici.
Pak zkusím přes to Serviio a když ani to, teprve budu zkoumat, co konkrétně mají společného ty nefunkční.
Díky za tipy. Dám ještě vědět, jak to dopadlo :)
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Majkyneek 21. 1. 2019 21:33

Tohle mě hodně zajímá, budu rád za další postřehy nebo výstupy.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 10:01

mxm1919 u Serviio, aby fungovalo transkódování, musíš u názvu svého televizoru (nastavení v Serviio, které je možno přehodit i do českého jazyka!) zvolit konkrétní profil, nenechat Generic DLNA profil. Tam transkódování nefunguje. Protože ale v listu nabídek profilů není Hisense, musíš experimentovat s nastavením a odzkoušet jiné položky profilů. Začal bych profilem Panasonic 2013 a pokračoval přes TV Samsung dál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Menoty 22. 1. 2019 11:27

Když už se tady bavíte o update firmware na TV hisense.... je potřeba instalovat balíčky postupně jak jdou za sebou nebo stačí nahrát poslední dostupný balíček? Nějak tuto informaci nemohu nikde naleznout.
Menoty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 11:50

Jestli to děláš přímo z menu TV, tak ta by sama měla dořešit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkyneek 24. 1. 2019 16:53

Mám aktuální FW a problém s přehráním datově náročných 2160p videí mám též. Serviio nebo USB, je to jedno. Teď zkouším, jestli to nemá něco společného se zvukovými kodeky.
Mimochodem Serviio mi jinak funguje parádně. Z toho co jsem ale dočetl, je lepší transkodovani vypnout, ne? Nejsem si jistý, jestli funkci úplně rozumím, ale mám starší PC a tak si myslím, že je lepší zpracování videa nechat na TV.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2019 17:04

Majkyneek co vím, tak podpora Hisense lidem, kteří mají s přehráváním problém, zasílá nějakou verzi nového firmwaru. Po aktualizaci by se mělo dát přehrát i náročné video. Netvrdím, že každé. A ne, nevím, jestli mnou zmíněný software již není oficiálně na jejich stránkách.

Jestliže potřebuješ přehrát soubor, který TV neumí, a využíváš Serviio - tak šmarjá MUSÍŠ mít aktivní transkódování, jinak je Ti celý pokus k ničemu. Telka nepracuje s určitým souborem, když ho tam pošleš nepřetransformovaný Serviiem, tak Ti ho nepřehraje taky. Transkódování mění soubor/snaží se měnit soubor tak, aby ho televizor byl schopen přechroustat.

Takže neřeš starší PC, neřeš „nechat na TV“, ale postupuj dle rad. Nesmíš nechat GENERIC DLNA PROFIL, ale musíš odzkoušet konkrétní profil, který tam máš dostupný.
MgX píše:...Serviio, aby fungovalo transkódování, musíš u názvu svého televizoru (nastavení v Serviio, které je možno přehodit i do českého jazyka!) zvolit konkrétní profil, nenechat Generic DLNA profil. Tam transkódování nefunguje. Protože ale v listu nabídek profilů není Hisense, musíš experimentovat s nastavením a odzkoušet jiné položky profilů. Začal bych profilem Panasonic 2013 a pokračoval přes TV Samsung dál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mxm1919 24. 1. 2019 20:20

Tak jsem to s Hisense “vzdal”. Došla včera XF9005. Obraz o moc lepsi ale jinak klobouk dolu před hisense za jednoduchý a rychlý system, ten android me zatím žere...
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2019 20:51

mxm1919 OREO by mohlo být o něco živější.

Vypni si na základní domovské obrazovce zobrazení toho, co nepotřebuješ - nastav si to. Zruš aplikace, které nevyužiješ a zrušit jdou. Přenastav náhledy a doporučení.

A jestli jsi neaktualizoval OS, tak se na výše uvedené vykvákni - nejdříve aktualizuj, obnov do přepravního nastavení, znovu nalaď, nastav a zkoušej.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkyneek 24. 1. 2019 23:58

Zkoušel jsem ta videa zpočátku i s transkodovanim. Je pravda, že jsem vyzkoušel jen profil, který jsi navrhl v jednom z předchozích příspěvků. Stejně to nešlo a co hlavně, z 10 videí původně nešlo přes USB ani Serviio plynule nebo vůbec 7. Po vypnutí transkodovani přes Serviio jsem nespustil videa pouze 2. Úspěšnost se mi tedy po vypnutí funkce zlepšila.
Majkyneek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mxm1919 25. 1. 2019 06:46

MgX píše: OREO by mohlo být o něco živější.

Jo, tohle jsem už četl v jiném vláknu, těším se až to vyzkouším.

MgX píše: A jestli jsi neaktualizoval OS, tak se na výše uvedené vykvákni - nejdříve aktualizuj, obnov do přepravního nastavení, znovu nalaď, nastav a zkoušej.

Přesně tak to mám v plánu, zatím jsem to jen zapojil, otestoval SD,HD,FHD a UHD, otestoval více režimů obrazu a nějaké nastavení, videa z youtube, flash, hdd, nějakou appku a tak...
Teprve se chystám s tím pohrát, jak bude čas o víkendu. Je jasné, že nastavit to vše a pak dát nový SW by byl nesmysl, když už víme, že tu je Oreo.
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2019 14:26

Oreo zatím není, pokud se nepletu, dostupné. Ale jsou dostupné dílčí aktualizace na původní OS, které také leccos řeší. Takže aktualizovat, byť starý systém, se vyplatí. A následný reset by měl být samozřejmostí. Zvláště, když máš čas a potřebuješ si ověřit chod stroje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mxm1919 26. 1. 2019 08:33

MgX
mám OS 7.0 s jádrem 3.10.79, píše mi to jako aktuální, když dám vyhledat aktualizace.
Tím, že jsem při zapínání ihned nastavil wifi a google mail, to podle mě stáhlo aktuální hned před prvním spuštěním...
mxm1919
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků