záhada: tv Hisense nezobrazuje obrázky z NAS

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 30. 12. 2018 20:11

Ahoj,
mám záhadu, které nemůžu přijít na kloub a tak to zkouším zde - jestli někoho něco nenapadne. Budu vděčný za jakýkoliv nápd... :-)

Mám už delší doby NAS Zyxel NSA 320, který propojuji s TV. U 2 předchozích tv žádné problémy nebyly, ale nově zakoupený Hisense H55NEC5200 mě v jedné věci trápí. Jakmile si na něm chci prohlédnou obrázek (libovolný formát), objeví se zpráva "soubor není podporován". Pak ten samej obrázek nahraju na flešku, tu připojím k tv a ta ho bez problémů zobrazí.
Nemůžu zaboha přijít ne to, kde je chyba. Na TV z NASu bez problémů přehrávám videa, a to od starších mpg až po nejnovější 10gb mkv. Ale obrázky v nejpoužívanějších formátech nezobrazí...

Napadá vás, kde může být chyba?

díky moc
Registrace Buerace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 12. 2018 20:20

Nastavení NAS - asi to tam posílá dekomprimovaný
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 30. 12. 2018 21:01

jen dodávám - na NAS je twonky media server, kde je zapnutá publikace všeho (u příslušné složky)

stormborec: můžeš to prosím nějak upřesnit
Registrace Buerace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2018 11:42

Registrace Buerace standardní dotaz. Máš v TV nejnovější dostupný software? Zkusil jsi kontaktovat jejich podporu?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 31. 12. 2018 12:39

MgX: na obě odpovědi pochopitelně ano.
1) updaty: ale nemyslím, že je problém v tomhle, jak jsem psal - z flešky je to obrázky zobrazí a z nasu zas jdou přehrávat videa.
2) podpora: stojí za...
Registrace Buerace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koliar 31. 12. 2018 12:54

Mam Zyxel NSA 326, co bude nieco obdobne co mas ty, a korektne komunikoval s TV od Samsung, Panasonic aj LG. Asi nieco u Hisense...
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 31. 12. 2018 13:20

Jelikož nevím jestli má hisense android,nejde dohrát jiný přehravač?,mi to dělalo u krabičky MK6,některé filmy neměly zvuk,stačilo stáhnou uplně neznámy přehravač-a jede,nebo update toho stavajícího,krabice ležela půl roku v šuplíku,a stačilo update k rozjezdu!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 31. 12. 2018 14:05

ahoj, díky všem za rady.
Hisense android má, ale je zbytečné tam nahrávat něco jiného. On ty obrázky umí zobrazit, stačí mu je dát na flešce (tzn není problém v přehrávači).
A videa přehrává z nasu naprosto bez problémů - jak jsem psal - od starách mpg, přes avi až po různý bizár mkv kontejnery.

Připojím se na nas, zapnu twonky, prohlídnu si v galerii nasdílenou fotku v jpg, nahraju ji na flešku, tv ji korektně zobrazí, ale když ji chci zobrazit na tv z nasu, napíše mi to že soubor není podporován... :-( už mi z toho hrabe. Zkoušel jsem asi milión různých kombinací nastavení twonky/tv a nic
Registrace Buerace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2019 21:27

Registrace Buerace píše:MgX: na obě odpovědi pochopitelně ano.
1) updaty: ale nemyslím, že je problém v tomhle, jak jsem psal - z flešky je to obrázky zobrazí a z nasu zas jdou přehrávat videa.
2) podpora: stojí za...

Myslet můžeš cokoliv, ale chyba ve FW být může. Odstraní ji pak jen alternativní řešení, anebo nový, opravený FW.

Jinak se mrkni na informace, zda nelze na Tebou využívaný NAS dostat Serviio. Pokud ano, měla by telka obrázky akceptovat. Ano, je to řešení oklikou, ale řešení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků