43" okolo 10k, přehrávání z NASu, PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maros6666 7. 1. 2019 17:48

Mám skusit uvonit?? O pol zavitu?
maros6666
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2019 17:57

maros6666 píše:Je to tak aj na tom, čo si kúpil rodičom? Diky

Nie, naopak. Ten je uplne v cajku. Až ma prekvapilo ako dobre je na tom.
Proste pech na zly kus. To naštve. :-\
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 1. 2019 14:30

Vypadá to, že kdo bude chtít do budoucna kvalitní 100Hz TV menší úhlopříčky, tak leda monitor:

https://www.zive.cz/clanky/asus-zvetsuj ... fault.aspx
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2019 17:10

Hlavně se monitory chlubí tím, že neblikají, což se u některých TV říct nedá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 1. 2019 19:03

Ano - mám také neblikající monitor doma i v práci a je to hodně poznat.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maros6666 25. 1. 2019 19:32

Tak mi dnes dosiel mail, ze reklamacia vybavena. Nebol potrebny servisny zasah...
maros6666
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2019 20:06

Takže je vše v pořádku? Už jsi TV viděl? Je to lepší?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maros6666 25. 1. 2019 22:11

Este nie. Zajtra pren pojdem. No bojim sa ze to bude v tom istom stave, ze nic nerobili. Asi to zhodnotili ako mi povedal servisak predtym cez telefon ze iste percento "presvecovania" je povolene :(
maros6666
Junior

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 25. 1. 2019 22:59

Držím palce ať ti to dobře dopadne.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 1. 2019 20:30

Btw. v Datartu prodávají ten Philips 43PUS7307 - tedy bez toho /12
Myslíte že je to VA nebo IPS? Mám tam možnost VIP účtu, takže mě to docela láká nahradit svou 9 let IPS LG, ale když jsem viděl tu fotku v tomto vláknu - vypadá to jako IPS...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimmy.Fox 5. 5. 2019 12:32

Zkusím oživit toto téma (před zbytečným založením nového)..

Jsem prakticky ve stejné pozici jako zakladatel tématu - hledám televizi se 43" okolo 10 tKč..
Postupně cenu zvyšuju a zvyšuju a furt jsem nenašel co by mi sedlo..

SAMSUNG
škrtám - používám starý notebook jako DLNA server a v něm mám starší filmy ve formátu *.avi (DivX) a to bych si teď už se Samsungem neškrtl..
LG - zkusil jsem 43UK6200 - super cena, ale kvalita obrazu strašná (hrozné barvy, tmavé i přes podsvícení na max, nepodařilo se mi odladit) - ale zase mi vyhovoval WebOS (intuitivní, při přepínání programů televize relativně svižná) - ale prostě kvůli tomu obrazu TV vrácena
PHILIPS - zkusil jsem 43PUS6703/12 - obraz dobrý (ale pravděpodobně vada podsvícení - při zobrazení jedné barvy na celé obrazovce viditelné úhlopříčné pruhy) - ale zoufale pomalé přepínání programů, (vím že pro spoustu lidí zbytečnost) nezobrazování co právě běží a pokud se mi míchají programy z DVB-T a DVB-T2, tak obojí má různou úroveň hlasitosti - takže člověk musí při přepínání ještě tohle upravovat.. Televizi budu taky vracet..

To je opravdu tak těžké vybrat televizi se 43"? Mám doma starou Samsung 40F6200 a žádná ze zkoušených televizí se jí nevyrovnala barevným podáním a uživatelskými funkcemi - jenže nemá DVB-T2 a druhé ovládání se set-top-boxem nechci..

Co za televizi byste poradili?
Jimmy.Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2019 13:21

Pri prehravani cez dlna nepotrebujes aby vedel TV nejaky format. Dlna servery (Serviio...) to vedia transkodovat v realnom case.

Rozna uroven hlasitosti nie je vina televizora, ale vysielatela. To je jedno aky tv to bude, na kazdom to bude rozna uroven. Ciastocne moze pomoct vyrovnavanie hlasitosti, mas to zapnute?

F6200 ma ak sa nemylim IR cidlo v baleni takze v pripade stb nebudes potrebovat druhe dialkove.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimmy.Fox 5. 5. 2019 13:53

Mám noťas starý, takže transkódování v reálném čase si myslím že nebude zvládat z HW důvodů..

Máš pravdu, vyrovnání hlasitosti jsem měl vypnuté - po zapnutí je to lepší (furt je to znát, ale už to není takový rozdíl)..

Popravdě STB mám již koupený (poměrně krám), ale bude mi to do ložnice stačit.. Potřebuji ale novou televizi do obýváku..
Jimmy.Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2019 15:04

Jimmy.Fox píše:Mám noťas starý, takže transkódování v reálném čase si myslím že nebude zvládat z HW důvodů..

Pochybujem zeby bol problem s divx.

Do 10000,- je napr. Hisense H43A6140, Samsung UE43NU7192, alebo potom prihod na Philips 43PUS7303. Ma lepsi obraz ako 6703 (aj ako tie dva) aj lepsi system.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimmy.Fox 5. 5. 2019 15:34

Zkusil jsem teď to Serviio a transkodování, ale jak to vyzkoušet.. V současnosti mám doma televizi co přehraje prakticky všechno a tak těžko vyzkouším jestli notebook stačí..
Zvažuji, zda si "nepůjčit" nějakou samsung televizi a nezkusit jestli bych teda to transkodování rozjel..
Na ten Philips bych se potřeboval podívat v nějaké prodejně.....
Jimmy.Fox
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků