OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 25. 12. 2018 00:47

Neříká se tomu soap opera effect pro nic za nic.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 25. 12. 2018 22:17

Zdravím, stali jsme se majiteli nové lg oled televize, konkrétně typu lg55b8pla. Kupovali jsme jí před Vánoci na black friday ve slevě za necelých 30k, takže spokojenost. Bohužel už asi třetí den jsem si všiml při sledování jednoho seriálu z usb disku a přehrávače, že pravá strana obrazovky, pruh asi 20cm od okraje, není úplně černá, je spíše šedá a do zelena. Děje se to jen při některých odstínech černé, spozoroval jsem to potom i v tv vysílání, ale tam to není tolik vidět jako při sledování 10bitového ripu s dějem v noci.
Komunikoval jsem s podporou lg, posílal jsem jim i fotky (sice nekvalitní focené telefonem, ale je to na nich dobře vidět), ale bohužel pořád si melou svojí, že na fotkách nespozorovali nic neobvyklého, a že když je Test obrazu v tv v pořádku, tak je tv ok.
S tím se ale nehodlám u výrobku za 30k smířit, a proto jsem se rozhodl napsat zatím sem, kde by mi mohli zkušenější poradit, než tv po Novém roce odvezu na reklamaci.
Zde je ukázka:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Snad nejlépe je to vidět na fotce začátku filmu s logem Universal, je to rozlišení zdroje 3840x1600 a HDR.
Pravá strana obrazu není černá, ale zelená. Nejedná se o nekvalitní ripy s malým bitrate, který by tyto "duchy" nebo jak to nazvat, mohl způsobit.
Jak už jsem psal, je to vidět i při sledování tv vysílání v tmavých scénách, ale tam to není tak markantní.
Jednoznačně se podle mě jedná o vadu oled panelu nebo elektroniky panel obsluhující.
Děkuji za názory. :-)
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 25. 12. 2018 22:27

Vadnej panel, zkus nechat projet pár compensation cyklů, ale to tomu asi nepomůže.Vrátil bych to v rámci 14 denní lhůty.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 25. 12. 2018 22:31

Tu už jsme bohužel prošvihli..Obnovení pixelů jestli myslíš tohle, jsem dělal a je to pořád stejný.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 25. 12. 2018 22:45

Co je to za seriál?zkusil bych to na své TV.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 26. 12. 2018 07:58

vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 26. 12. 2018 10:03

Zkoušel si to i v různých profilech obrazu?u té fotky s Universalem je to dost viditelné a u ostatních fotek je to více méně stejné,asi to fakt může být vada panelu.Zkoušel jsem nějakej díl seriálu a večerní scény v pořádku,sice nám jinej oled,ale i tak.Továrni nastavení si zkoušel?
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 12. 2018 11:37

stormborec píše:Aneb jak z drahé TV udělat něco v hodnotě 8tis. Kč snadno a rychle...

Pokud má uživatel možnost funkci aktivovat/deaktivovat, pak Tvoje reakce je poměrně nadbytečná. Určitou formu interpolace a lepší plynulosti a ostrosti pohybu využívám, byť jsem původně byl jejím odpůrcem. Tudíž jsem rád, když si „motion“ nesmysl mohu nastavit dle své libosti. A ne, že někde prostě natruc nebude, aby se pár lidí radovalo, jak jim pohyb na obraze pěkně klepotá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 12. 2018 12:52

Však já jsem naopak zastánce interpolace
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 26. 12. 2018 14:55

Zrovna LG má, pokud si pamatuju, dost prasácky nastavenej motion preset a obecně LG a jejich motion systém neni úplně sofistikovanej, při rychlejším pohybu to dost bublá a vyšší hodnoty mydlej, takže tam opravdu nízky nastavení, pokud se chce využívat.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 27. 12. 2018 15:43

skorky píše:Zkoušel si to i v různých profilech obrazu?u té fotky s Universalem je to dost viditelné a u ostatních fotek je to více méně stejné,asi to fakt může být vada panelu.Zkoušel jsem nějakej díl seriálu a večerní scény v pořádku,sice nám jinej oled,ale i tak.Továrni nastavení si zkoušel?

Zkoušel jsem všechno možný a je to pořád stejný. Akorát jsem si všiml. že intenzita toho "vyblednutí" se mění s nastavením True Motion, nejhorší je to na "živé", ale to mám u hdmi vstupu vypnuté.
Jak už jsem psal, při tv vysílání si toho hned nevšimneš, je světlejší a musí tam vyloženě tmavé pasáže. Nejmarkantnější je to u 10bitových zdrojů (i BT.709) v tmavých scénách, tam je to znát nejvíc. Pouštím to z Dune HD Pro 4K. Zkoušel jsem to i z notebooku, abych vyloučil chybu přehrávače, ale je to stejný.
No, každopádně v lednu servis a doufám uznaná vada. Nejhorší bude přeprava, už jsme totiž vyhodili krabici... :roll:
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod pokpetr 27. 12. 2018 15:57

Nedela LG servis doma ? Teda pokud mas TV z CZ distribuce.
pokpetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peppies 27. 12. 2018 17:09

Pokud ti závadu uznají tak vymění panel (předpokládám , že to bude u tebe doma - alespoň takto mi byla reklamace pokaždé řešena). Nutná je CZ distribuce. Bohužel neznám metriku LG servisu.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 27. 12. 2018 17:38

Není to tenhle problém? https://youtu.be/KjObx--Oq8g
Jestli jo, tak jediné řešení je počkat na případný update firmware.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 30. 12. 2018 09:20

pokpetr píše:Nedela LG servis doma ? Teda pokud mas TV z CZ distribuce.

Je kupovaná v Datartu na Chodově. Dělá, ale posílal jsem ty fotky několikrát na podporu LG a odepsali mi, že na fotkách nic nevidí a že je obraz v pořádku. A technika jen na posouzení obrazu mi posílat prý nebudou, že jezdí jen k jasným závadám ať tv reklamuji přes servis. A žádná další diskuze! To je neuvěřitelný u výrobku za 30k...
Tak jsem volal do servisů v Praze, kde má Datart opravy oled tv a ty homeservis nemají.

kvok píše:Není to tenhle problém? <a title="Linkification: https://youtu.be/KjObx--Oq8g" href="https://youtu.be/KjObx--Oq8g" class="linkification-ext">https://youtu.be/KjObx--Oq8g</a>
Jestli jo, tak jediné řešení je počkat na případný update firmware.

Vypadá to podobně jako v tom videu od 10:15, akorát se mi to děje jen na pravé straně obrazovky.
vwmaniak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků