Samsung QE65Q9FN vs. Sony Bravia KD-65XF9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2018 08:11

Sledovat ci je nieco dlho zapnute nemusis. Zapnes raz v zivote setric a neriesis.
Cakat na nieco sa nemusi oplatit. Istota ze to zlacnie nie je. To len take upozornenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 1. 2019 21:37

Tak u mňa je dobojované. Do domácnosti pribudli dve telky. Ako prvá padla voľba na Samsung QE55Q9FN a ako druhá vyhrala Sony Bravia KD-55AF8. Teraz porovnávam obe telky a zvykám si. Mám už samozrejme nejaké dojmy po pár dňoch, ale nechám to ešte vyzrieť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 22. 1. 2019 08:05

Tak dej vědět první dojmy, zajímá mě jak si vedou Q9FN vedle OLEDu ze Sony.
U Samsungu Q9FN by mě zajímalo jak je na tom TV s bandingem a hlavně DSE - což mě neskutečně štve na mé Q8DN (3 panely vyměněné a stejný problém)
AF8 : Jaká je rychlost ovládání Androidu zvláště v porovnání s Tizenem ? Má tato TV nějaké neduhy ?
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 22. 1. 2019 17:44

Prvé dojmy po pár dňoch, takže treba brať s rezervou. Je možné, že moje dojmy budú o týždeň/mesiac úplne iné.

V prvom rade musím povedať, že ja nie som ten typ večne nespokojného užívateľa. Skúšal som púšťať nejaké testovacie videá na banding a DSE na Q9FN. Banding aj DSE tu sú prítomné, ale povedal by som, že je to v takej miere, ktorá sa dá považovať za vlastnosť LED TV a nie za závadu. Aby som bol konkrétnejší, zatiaľ som tieto efekty v malej miere pozoroval len pri testovacích videách. Počas sledovania TV som tieto efekty nezaznamenal ani raz. Obrazová kvalita Q9FN je výborná. Lepší obraz som z LED TV zatiaľ nevidel. Páčila sa mi veľmi aj SONY KD-65XF9005 u kamaráta, ale QE55Q9FN je lepšia.

Sony Bravia KD-55AF8 je úplne iná telka. Obrazovo úžasná. Acoustic Surface je tiež super vec.

Nepoviem, ktorá TV je obrazovo lepšia. Aspoň zatiaľ, pretože ich vnímam ako odlišné. Nevnímam jednu lepšiu ako druhú, čo sa obrazu týka. Q9FN je samozrejme oveľa a tým myslím naozaj oveľa jasnejšia. Tá svietivosť je tu priepastný rozdieľ. Samsung má krásne živé farby a na pomery LED TV má skvelý kontrast. Rýchlosť systému a ovládanie je top. Ak niekto nadáva na Tizen, nerozumiem. Lepšie ovládania v kombinácii s One Remote som na TV nezažil. Ostatní výrobcovia by sa mohli inšpirovať. Naozaj, ovládanie TV je veľmi rýchle, jednoduché, príjemné.

Android u Sony je nič moc. Pomalé reakcie to celé kazia. Naozaj v tejto triede TV by som očakával bleskové reakcie ako má Samsung a nie hento. Uprednostňujem Tizen pred Androidom celkom jednoznačne.

Obraz KD-55AF8 je v porovnaní so Samsungom tmavší ako som povedal. Je kontrastnejší a ten efekt OLED je naozaj pekný. Zhrnul by som to asi tak, že zatiaľ sa neviem rozhodnúť, ktorý obraz mi vyhovuje viac. Čo sa obrazu týka, Samsung za OLED-om pri bežnom sledovaní nijak extrémne nezaostáva. Po pravde u Sony vidím výhodu v čiernej, u Samsungu zasa vidím výhodu v svetlých scénach. Takže ťažko povedať čo je lepšie. Sony je kontrastnejšie, no Samsung mi príde ako detailnejší. Sledovanie filmov je v 4K na oboch telkách skvelé.

Nepoviem teda, ktorá TV je lepšiea. Sony možno o chlp lepšia na filmy, Samsung jednoznačne na hry, Youtube. Obe telky sú dizajnovo krásne. Sú ozdobou interiéru. Samsung One Connect Box je top vychytávka. Veľmi sa mi to páči, všetko mám schované, nikde žiadny bordel z káblov. Pecka. Sony zasa super vyzerá na stojane s tým miernym nahnutím.

Suma sumárum, ak by sa KD-55AF8 spárilo s QE55Q9FN a výsledkom by bola telka obrazových kvalít kombinácie Sony a Samsung, telka by mala One Connect Box a One Remote Control, a mala by systém fungujúci a svižný ako Tizen len s ponukou aplikácii ako má Android, išlo by o ideálnu TV.

Obidve telky sú špičkové a obidve môžem vrelo odporúčať. Ani s jednou človek neurobí chybu, len si musí naštudovať čo od ktorej môže čakať a ujasniť si, čo pre neho bude prioritami. Podľa toho vybrať. Ja zatiaľ málinko preferujem Samsung. Ak by som si mal vybrať len jednu telku, bola by to momentálne Q9FN.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 18:04

Máš u Sony KD-55AF8 ještě Android 7, nebo už OREO?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irotam 22. 1. 2019 19:19

Nějak mimo mísu, v nadpise je řeč o jiné TV.
irotam
Junior

Odeslat příspěvekod vincent2 22. 1. 2019 19:36

irotam píše:Nějak mimo mísu, v nadpise je řeč o jiné TV.

Reaguje na příspěvky zino333,asi jsi to nečetl.
vincent2
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 22. 1. 2019 19:43

MgX píše:Máš u Sony KD-55AF8 ještě Android 7, nebo už OREO?

Predpokladám že je tam už OREO. Ak som dal verziu softvéru, tak mi ukázalo len kód, podľa ktorého neviem o ktorú verziu ide. Ak som ale dal vyhľadať dostupné aktualizácie, tak mi telka vypísala, že softvér je aktuálny.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 20:58

zino333 v menu určitě ta verze buď je, nebo je součástí čísla softwaru.

Máš v domovské obrazovce ozubené kolečko nahoře nebo úplně dole? Myslím piktogram ozubeného kola pro vstup do nastavení.

Kdybys potřeboval podrobnosti o systému, mohl by vypomoct prográmek AIDA, který lze zadarmo stáhnout přes Google Play. Nainstaluješ a máš výsledek. Neříkám, že ve všem přesný, jasný a jednoznačný, ale typ OS by se objevit měl dobře.

Jestli tam máš OREO, tak by mělo být o dost více rychlejší a stabilnější, než předchozí Nougat.

//Mimochodem, nevnímáš u Samsungu při tmavějším a jednolitějším obrazu jeho pulzování?

-- 22. 1. 2019 21:15 --

irotam píše:Nějak mimo mísu, v nadpise je řeč o jiné TV.

irotam kdybys byl tazatel a zakladatel vlákna, nějak bych pochopil formu kritiky a štiplavosti. Ovšem vidím, že jím nejsi. Tazatel a zakladatel vlákna ve svém rozsáhlém příspěvku velmi dobře, podrobně a uvážlivě přináší řadě uživatelů cenné informace o dvou různých televizorech. Našel jsem si čas a jeho zajímavý příspěvek přečetl. Když se podíváš na můj výběr zjistíš, že píše přesně o TV, na kterou se ptám.
zino333 píše:....Sony Bravia KD-55AF8 je úplne iná telka. Obrazovo úžasná. Acoustic Surface je tiež super vec....
...Obraz KD-55AF8....
...Suma sumárum, ak by sa KD-55AF8 spárilo s QE55Q9FN...

A já tomuto člověku, těsně pod jeho příspěvkem, proto ho necituji v souladu s běžnými zvyklostmi, ale také pravidly SF, pokládám doplňující dotaz... na který on následně reaguje.

irotam bylo by vhodné aby ses zamyslel, zda není někdy lépe usměrňovat sebe, než ostatní.

vincent2 píše:
irotam píše:Nějak mimo mísu, v nadpise je řeč o jiné TV.

Reaguje na příspěvky zino333,asi jsi to nečetl.

Přesně tak. Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 22. 1. 2019 22:32

@MgX: Ozubené kolečko nastavenia je úplne na spodku domovskej obrazovky. Tá rýchlosť nie je tragická, ale mne tie reakcie proste prídu pomalé. Najmä vzhľadom na cenu a kategóriu.

-- 22. 1. 2019 22:32 --

Máš nejaké video, napríklad na YT, kde by som mohol otestovať či na Q9FN vnímam to pulzovanie?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2019 00:22

Ne, nemám. Týká se to mého zraku a toho, že Samsung do některých modelů 2018 dal zřejmě pulzní řízení podsvícení na frekvenci, kterou citlivý zrak může zaznamenat.
Vezmi digitální foťák a zkus se mrknout na telku přes jeho displej. Když pak uděláš pár fotek s běžným časem, který automatika nabídne, teoreticky bys viděl, že některé fotky nejsou vyfocené korektně. Je tam jen „půlka“.

Ale... jestli jsi na to při současném zkoumání vůbec nepřišel. Nemáš problém. Byť by tam pulzní řízení bylo, nevadí Ti, nemusíš řešit.

Jestliže ozubený kolo u Sony je úplně dole, navíc je systém pomalý, předpokládám, že tam není Oreo, ale Nougat. Stáhni AIDU a mrkni do ní. Anebo...

Tady máš článek. Autor píše, že v době testu tam byl Nougat. Mrkni na fotky domovské obrazovky a porovnej. Domnívám se, možná chybně, že rozhraní bude zachováno u všech stejně. Takže ozubené kolo je celkem slušný identifikátor. Mohu se ale mýlit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků