Samsung QE65Q9FN vs. Sony Bravia KD-65XF9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 13. 12. 2018 17:33

Stále všade čítam chválu na XF90 radu od Sony. Tak ma len napadlo, bude Q9 od Samsungu o toľko lepšia, keď stojí dvjonásobok ceny? Mohol by niekto porovnať?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin248 13. 12. 2018 20:38

Doporučujem radsej sony xf9005 a to na zaklade vlastnej skúsenosti so samsungom 55 q8dn co ma podobne ako q9fn fald podsvietenie. Az na tomto tv som zistil co to je dse a banding. Sony bez problémov. Inac keby nemal samsung tieto problémy obraz bol lepší ako sony. Nie o veľa. Na internete som zistil, ze je to dost casty problém nových samungov hlavne q8dn a q9fn.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 12. 2018 06:42

Dvojnasobok ceny sa rozhodne priplacat neoplati.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2018 14:56

Tak nakoniec som zistil, že 65" je veľa. Musím ísť do 55". Vybral som zatiaľ SAMSUNG QE55Q8FN. Nejaké varovania proti?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 12. 2018 15:23

Q8FN nema velmi vyznam. Bud Q7FN alebo potom Q8DN.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 12. 2018 15:34

Oled si z vyberu vyradil ?
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2018 16:57

Prečo Q8FN nemá význam? Q7FN má edge podsvietenie a až Q8FN má direct podsvietenie ako Q9FN, ktoré je ale zbytočne predražené. Q8FN majú teraz za 1450€, čo je dobrá cena.

OLED som vyradil, pretože cez TV počúvam často Spotify a to sú hodiny statického obrazu. Inak by som asi zobral nejaký LG B8 alebo C8.

-- 26. 12. 2018 16:59 --

A pozeral som aj v predajni Samsung a porovnával som Q7 s Q8 a Q9. Q8 a Q9 mi prišli veľmi podobné. Q9 mala lepší kontrast ale nebol tam extrémny rozdieľ. Oproti Q7 bol ale posunv kvalite znateľný. Q7 mala oproti Q8 a Q9 vyblednutejšie farby, menší kontrast.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 26. 12. 2018 18:13

Q8FN má edge podsvětlení - direct LED má americká varianta. V Evropě je ekvivalent s Direct LED Q8DN.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2018 18:27

QE55Q8DN nemá One connect box? To je totiž jedna z vecí, pre ktoré chcem ísť do Samsungu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 26. 12. 2018 21:22

Nemá, je to sice 8 QLED řada avšak Samsung se snažil zaměřit na kvalitu obrazu resp. udělat levnější variantu k Q9FN a bohužel dělal kompromisy.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2018 08:01

zino333 píše:OLED som vyradil, pretože cez TV počúvam často Spotify a to sú hodiny statického obrazu. Inak by som asi zobral nejaký LG B8 alebo C8.

Obraz sa pri pocuvani z TV da vypnut. Alebo spustit setric obrazu. Takze tento argument nejak nema opodstatnenie.
Pocuvanie spotify z TV je ale sam o sebe divny sposob.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 12. 2018 09:50

Tak že by som predsa šiel nakoniec do LG? Aký je rozdiel medzi C8 a B8? Dočítal som sa že v procesore. Je to významná zmena? Čo je v rámci OLED 55" aj vrátane iných značiek lepšia voľba? V týchto vodách nemám prehľad.

Zvládne OLED aj nejaké 3-4 hodinky hrania PS4 bez toho aby som sa bál toho vypalovania?

K tomu Spotify. Momentálne mám k starej Samsung LED TV (s ktorou som bol inak veľmi spokojný) pripojený Chromecast. Cez smartfon púšťam Spotify na TV, z ktorej idem optikou do zosilňovača s DAC. Neni na tom nič divného. Je to pomerne pohodlné riešenie a nijak nezaostáva ani kvalita zvuku.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2018 13:36

Pohodlne by to bolo keby si to pustal priamo zo zosilovaca. Alebo napojit rovno mobil na dac.
Tahat to cez TV, na tom mi nepride nic pohodlne, je to skor komplikovane riesenie.

Ano, oled zvladne aj nejake 3-4 hodiny hrania. Ono sa to s tym strasiakom o vypalovani celkom dost prehana.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 27. 12. 2018 17:03

Tady bych z vlastní zkušenosti doufal v dobrou volbu a štěstí v případě panelu. Ať se bude jednat o LCD nebo OLED. Vertical banding nebo světlejší strana u OLEDu případně vertical banding a DSE u LCD :-) Nikdy jsem neměl navštěvovat toto forum teď mám oči zaměřené na 5% /10% šedou. V mém případě mám teď 3 panel u mé Q8DN a subjektivně je nejpřijatelnější. Koukal jsem po B8 od LG ale po přečtení příspěvků na avforu ohledně bandingu a světlejších stranách obrazovky jsem to pro tuto chvílu vzdal. A pokud mi někdo bude říkat, že to je ojedinělé tak to beru, ale já jsem měl štěstí jen na problémové panely.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 27. 12. 2018 22:35

Ryan Giggs píše:Pohodlne by to bolo keby si to pustal priamo zo zosilovaca. Alebo napojit rovno mobil na dac.
Tahat to cez TV, na tom mi nepride nic pohodlne, je to skor komplikovane riesenie.

Prečo ti to príde nepohodlné? Čím? Práveže je to najpohodlnejšie riešenie, ktoré mám k dispozícii. Buď púšťam hudbu z iMacu cez optiku do DAC zosilňovača alebo cez Chromecast v TV, z ktorej ide zasa optika do DAC zosilňovača. V prípade Chromecastu cez TV len zapnem telku a cez smartfón ovládam. Chromecast si ťahá dáta cez Wi-Fi, v telke zobrazuje informácie, prípadne texty a digitálny signál ide do DAC. Keby som to púšťal len cez zosík (v minulosti som tak fungoval cez AVR ktoré podoporovalo Spotify), tak síce hudba hrá, ale telka mi navyše ukazuje info o skladbe, albume, texty, atď. Napájať mobil rovno na DAC nie je dobré riešenie lebo z mobilu by šiel kábel.

Čo sa výberu TV týka, tak nakoniec počkám do jari. Momentálne mi na aktuálnych modeloch vždy niečo prekáža. Počkám si tak až Samsung predstaví modely na rok 2019 (malo by to byť niekde okolo marec-apríl) a počkám si až cena Q9FN klesne na úroveň nejakých 1800€. Potom ho kúpim. Tento model mi totiž spĺňa všetky moje požiadavky, chcem One connect box, páči sa mi Tizen a aj ich ovládač a celkovo ovládanie Samsung TV. Nechcem OLED, nechcem dumať či bude niečo alebo nebude v poriadku, nechcem sa sledovať či niečo môžem nechať pustené dlho alebo nie. Chcem to zavesiť na stenu a viac sa nestarať a byť len užívateľ - konzument. A to mi najlepšie spĺňa Samsung. Aktuálnu telku mám cca 7-8 rokov. Tak si už tie 3-4 mesiace počkám.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků