Výběr 4k TV, 43-55" do 15 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vikin 10. 12. 2018 01:44

Dobrý den,
prosím Vás o pomoc s výběrem TV do 15 000,-

Hledám ideálně 50" VA panel se svižným OS.
Použití: filmy z USB/serveru, konzole (PS4/Switch) a občas příjem z antény.
Sedět budu cca 2m od TV.

Byl jsem rozhodnutý pro Philips 50PUS7303, kde mě láká Ambilight a 5let záruka ale nevěřím, že ten android bude bezproblémově fungovat.

Jaké jsou alternativy? Pročetl jsem forum půl roku nazpět a stejně nejsem schopný nic vybrat.
Z hlediska OS a ceny mi jsou sympatické TV od LG, které ale asi budou všechny IPS (?).

Předem Vám děkuji za příspěvek do diskuze. Budu rád za jakýkoli tip.
vikin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 12. 2018 09:05

Ziaden system ti nebude fungovat bezproblemovo.

U LG nejde ani tak o IPS, ako o RGBW. A celkovo horsie spracovanie obrazu v tychto lacnejsich modeloch. V 50" by ale nemali byt RGBW. A nemusia to byt IPS.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikin 10. 12. 2018 11:29

Ještě zvažuji, že alternativou by mohla být "Philips 50PUS6703" - vyhnu se sice Androidu, ale otázka je jestli si tím Saphi pomůžu.
vikin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 10. 12. 2018 14:57

Chudák android, většina ho haní, všichni se ho bojí! :-D Co se taky zaměřit na hw výbavu?
50PUS7303 byla o BF za 13, někteří ji měli u czc i za 10 :-) Takže současných 15 je dost. Počkal bych na povánoční výprodej.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod vikin 10. 12. 2018 16:27

Tak jsem se rozhoupal a risknu ten Android - Philips 55PUS7303.

V Euronics je za 15k v akci a čekat na slevy po svátcích se mi asi nechce.

Díky moc za příspěvky!

EDIT: Po novém roce bych už nestihl 5let záruku.
vikin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domesh 11. 12. 2018 12:00

Vybíral jsem podobně a toho Androidu jsem se taky bál :-D letos jsem se ho konečně zbavil v telefonu a vracet se k němu, i když v televizi, se mi moc nechtělo :-D

tak jsem nakonec koupil Samsung NU7172 s Tizenem a zatím teda spokojenost velká.. Systém je svižnej, přepínání programů v pohodě, startování aplikací taky, zatím vubec žádnej problém.. jsem rád že jsem ten Android nevzal..
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 12. 2018 12:03

A obraz?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domesh 11. 12. 2018 14:25

Já jsem spokojenej moc.. i když asi nejsem úplně fajnšmekr, spíš nenáročnej uživatel.. ale fakt mě ta telka překvapila..

měl jsem doteď plazmu, tak jsem se trochu bál toho přechodu, abych ještě nakonec nebyl zklamanej, že to hraje hůř než ta stará, ale obavy byly zbytečný.. černá je naprosto boží, mnohem lepší, než jsem byl zvyklej, celkově kontrast a barvy spokojenost.. a to rozlišení taky udělá svoje.. přechod z HD Ready je velkej skok, HD programy vypadají suprově, SD už míň, ale pořád je to koukatelnější než jsem čekal..

zatím asi po týdnu vidím jediný negativum v těch pozorovacích úhlech, ale moc mě to netrápí, většinu času se dívám přímo.. jinak naprostá spokojenost se vším.. ale jak říkám, beru to z pohledu nenáročnýho diváka co si koupil lowend televizi.. je mi jasný že OLED za 40k by byla jiná liga.. takhle ale v rámci možností a cenové kategorie jsem nadšenej.. :-)
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 12. 2018 14:36

Která je to vlastně úhlopříčka?
Já to říkám pořád, že všichni vybírají a nakonec koupí stejně Samsung :D
To jako nic proti - ať tedy dlouho funguje
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fargon 11. 12. 2018 14:53

Ja Samsung UE55NU7172 (UXXH) rozhodne nedoporucujem.
Obraz je napriek roznym nastaveniam a vypinaniu zapinaniu obazovych zlepsovakov stale neostry. Pozorujem pomerne vyrazny clouding a pohybovu neostrost pri sportoch. Krasne to je vidiet pri logach TV stanic. Testovali sme niekolko typov streamov na roznych koncovych zariadenich od live SAT po IPTV. Nakolko je to jeden z najpredavanejcich TV v SR a ponukaju ho aj operatori, tak ho pouzivame, ako monitorovacie zariadenie.
Pribaluju k tomu lacny klasicky dialkovy ovladac s gumenymi tlacidlami, ktory pre Tizen evidentne nie je vhodny. Ak to porovname napr so starsim UE55MU6172, ktory u nas bezi hned vedla, vnimame to ako krok spat.
(pritom podla displeyspecs by papierovo mal byt NU7172 lepsi...)
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod domesh 11. 12. 2018 15:24

Mám přesně tuhle, Samsung UE55NU7172..

Nevím.. vybíral jsem, hledal recenze, ale nakonec mi přišlo, že stejně není moc z čeho vybírat.. do Androidu se mi nechtělo, což vyřadilo většinu Philipsů, Sony.. nechtěl jsem IPS.. tak mi z toho ten Samsung nakonec vyšel jako skoro jediná volba, za ty prachy..

Fargon píše:Ja Samsung UE55NU7172 (UXXH) rozhodne nedoporucujem.
Obraz je napriek roznym nastaveniam a vypinaniu zapinaniu obazovych zlepsovakov stale neostry. Pozorujem pomerne vyrazny clouding a pohybovu neostrost pri sportoch. Krasne to je vidiet pri logach TV stanic. Testovali sme niekolko typov streamov na roznych koncovych zariadenich od live SAT po IPTV. Nakolko je to jeden z najpredavanejcich TV v SR a ponukaju ho aj operatori, tak ho pouzivame, ako monitorovacie zariadenie.
Pribaluju k tomu lacny klasicky dialkovy ovladac s gumenymi tlacidlami, ktory pre Tizen evidentne nie je vhodny. Ak to porovname napr so starsim UE55MU6172, ktory u nas bezi hned vedla, vnimame to ako krok spat.
(pritom podla displeyspecs by papierovo mal byt NU7172 lepsi...)


se starší řadou nemám srovnání.. ovladač je mi jaksi jedno, nevím k čemu by neměl být vhodný? přepínat programy s tím jde, pohybovat se v systému a v aplikacích taky.. psát se na tom nedá, to je jediný..

a obraz mi teda přijde ostrý dost.. stačilo si chvilku pohrát s nastavením a nevidím žádnej problém..co se týče sportů, tak tam od televize za 12k teda nic moc neočekávám, takže asi nemůžu být zklamanej :-D
domesh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fargon 11. 12. 2018 15:38

V podstate mas pravdu. Pomer ceny 500 Euro k vykonu je zrejme na tuto dobu adekvatny.
Ja som pisal len o subjektivnom porovnani dvoch TV, na ktore denne pozerame a mame ich vedla seba. Mne prislo zaujimave, ze 6 model 2017 je vybavenejsi (Bluetooth konektivtita napr. pre klavesnicu, sikovny smart remote priamo v baleni, pevnejsi stojan.), ako 7 model 2018. S nastavenim sme sa hrali a v podstate je 1:1.
Tomu sa asi hovori evolucia :)
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 12. 2018 15:57

Tak jsou to jenom čísla - záleží kolik ta 6. řada stála ve srovnání s tou letošní 7.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků