Zkušenosti Samsung UE43M5602

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 5. 12. 2018 00:30

Dobrý den,
v souvislosti s tématem TV do 15k na SD vysílání, Xbox, PS, filmy z PC, jsem koupil Samsung UE43M5602. Porovnávám jí se svojí Panasonic Viera TX-40AS640E.
Ovládání
Během nastavování WIFI se samy naladily programy (z klasické DVBT kanály z UPC), to je milé. GUI mi přijde přehlednější na panasonicu, tam je po stisknutí menu rovnou nastavení, tady je jakási lišta kde se dá vybrat nastavení, kanály, program atd. Ovladač je docela katastrofální, je malinkej a přepínat 25 kanálů po jednom je dost otrava. Nechápu proč se Samsung rozhodnul pro takový nesmysl. Panasonic má normální velký ovladač + menší bluetooth s touchpadem, technika v tomhle moc nepokročila, spíš naopak.
Vzhled
Vzhledově se to taky moc neposunulo, alespoň v mém případě je praktičtější stojan panasonicu, u nějaké aktuální TV jsem viděl stojan jako dvě nožičky které šlo dokonce posouvat. Rámeček TV je skoro stejně velký, na krajích je Samsung trochu tenčí než Panasonic.
Obraz
Teď přijde to nejlepší. Vybíral jsem záměrně Full HD rozlišení kvůli SD/HD vysílání a musím říct že jsem zklamanej. Možná je to špatné nastavení, ale ten obraz je znatelně horší než na Panasonicu. Než jí vrátím tak se s Vámi chci poradit čím to může být. Rád bych dal někam fotky (uvítám i nějakou nalejvárnu jak fotit TV aby to mělo smysl), ale nevím kam. 1 MB je málo.
SD vysílání je velmi špatné, okolo každého obejtku jakási záře, označil bych za kompresi ale nesmyslně široká. Dobře je to vidět třeba na logu TV programu, popřípadě na scéně kde je hodně kontrastních objektů,město z dálky, lana lodí, strom při švenkování kamery je hodně ošklivý a podobně. Na celém pozadí je jakýsi šum, znatelný hlavně na jednolitých barevných plochách, na fotkách to není moc vidět.
DVBT Full HD je lepší než SD, ale pořád to není ono. Full HD z PC jsem ještě nezkoušel. Přes Wifi (5GHz) se kousal youtube, přes kabel je to OK, obraz je taky jakž takž OK, neřekl bych ani lepší ani o moc horší než panasonic. HBO GO ani na Tizenu neumí surround, to mě zkalamalo ale TV za to nemůže (asi).

Děkuji všem za rady, fotky se přidám rád, jen nevím kam jak jsem psal.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2018 07:43

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 12. 2018 10:05

Klasika - máš to převostřený.
Fotky můžeš dát na nějaký uložiště obrázků, jestli jsou velikostně nad limit a sem pak odkaz (např. imgur.com)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 5. 12. 2018 11:52

Dobrý den, dobře hodnocená s ohledem na SD vysílání je:
https://www.televizniweb.cz/2018/12/tel ... ena-vykon/

Nedávno jsem ji viděl, SD vysílání vypadalo skutečně dobře, podle dTestu také dobré hodnocení, TV by měla plynule také zobrazovat 24p. Pokud někomu nevadí IPS panel.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 12. 2018 12:36

dTest bych do toho netahal... radši koukni sem:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300

Já bych to asi nechtěl kvůli tomu flickeringu (krom toho, že je to IPS navíc RGBW)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 5. 12. 2018 13:03

Recenze od Herwiga nejde brát z hlediska obrazu vážně.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 12. 2018 13:14

Kutil71 píše:Dobrý den, dobře hodnocená s ohledem na SD vysílání je:
https://www.televizniweb.cz/2018/12/tel ... ena-vykon/

Nedávno jsem ji viděl, SD vysílání vypadalo skutečně dobře, podle dTestu také dobré hodnocení.

To si prave vybral 2 priklady "recenzii", ktore netreba brat vazne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 5. 12. 2018 15:01

To je sice pěkné, ale u nás 43" prodávali za necelých 9000, proto jsem si ji všimnul. Více než 10000 bych za 43" nikdy nedal. Je hodně lidí, hlavně starších, kteří nechtějí dát za TV více než 7000 -9000 Kč. A v té kategorii na DVB-T2 asi dobrá volba, a hodnocení na rtings také není úplně špatné, jen ten flickering se mi nelíbí. Pro většinu lidí je rozhodující cena.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 5. 12. 2018 15:28

Pro většinu lidí cena určitě nerozhoduje-většina lidí totiž neví,co kupuje.
Kolik lidí si něco před nákupem něčeho,čemu nerozumí,o té věci něco zjistí?
Pak sem chodí pro rady typu,jestli s tím obrazem nejde něco udělat.
Když jsem v nákupáku viděl přijít rodinku,která šla koupit TV stylem,že manželka vyndala z kabelky metr,změřila velikost rámu TV a tu koupily.....k tomu nemám co dodat.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 12. 2018 16:48

Prodavač je navede k nějaké LG a tím je to vyřešený :D
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 5. 12. 2018 19:49

"Omyl pane, Samsung, jedině Samsung!" :-D
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2018 22:00

AudioVideoLama

AS640 byl extra televizor za super peníze. Do dnes se na něj v Panasonicu ptají lidé.

Ad ovládání... nastuduj si, co Samsung nabízí s malým ovladačem. I tam lze přepínat na konkrétní číselnou volbu, jen přes prostředníka v podobě zobrazené číselné klávesnice na panelu TV. Ten malinkej multimediální ovladač má své výhody. Část - pro Tebe - nevýhod, je spíše to, že si potřebuješ zvyknout. Víš kupříkladu, jak vyvolat info, nebo EPG?

Obraz. Panasonic byl 100Hz TV se skvěle nastavenými barvami. U Sama dej režim Film a v něm si zkus nastavit odšumení a redukci MPEG artefaktů. Zkus také přehodnotit ostření obrazu a doladit jas.... potažmo kontrast. Jas zkus i snížit. Nebo přenastav automatiku pro regulaci... dej tam ale nižší stupeň a uvidíš v rámci dne, jak to funguje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 6. 12. 2018 00:09

A.V.L.,toto je príklad toho,ako sa hádže flinta do žita!Ja som túto TV odporúčal ako asi najlepšie čo sa dá ešte kúpiť.Tvrdím to preto,lebo mám vedľa neho postavený občasne fungujúci TX47AS800 čo je ešte viac ako 640,a obraz som nstavil podľa neho na 95%!To ma dosť prekvapilo,plus lepšia čierna a aj napriek tomu že to je len 50Hz,tak lepšie vylepšenie ratatá ako na AS,hlavne nevzniká taký veľký stroboskopický efekt pri prudkých pohyboch napr.hlavy,ruky a pod. AS800 bol ich top model,ale v tomto smere som od neho očakával viac! Ovládanie AS je fakt bezkonkurenčné,hlavne pohyb v MENU!Na M56 je treba sa riadne pohrať s nastavením viacerých položiek! Zajtra napíšem moje parametre,ale upozorňujem každý má iné oči!Moje priority sú:neprefarbené,biela dederonka musí byť biela,obloha blank.modrá,a nie nazeleňalá teda podľa možnosti čo najvernejšie farby! Nastavenie robím zásadne na nejakých správach alebo priamých prenosoch napr.F1 a iné športy.Filmy absolútne neriešim,preto že každý je iný,a to by som sa z toho openil,vid dánske modrozelené seriály!Kedysi na CRT takéto rozdiely v podaní farieb vidno nebolo.Inak DO som použil po 10 rokov starom Samovi,a v pohode.Za 10e kúpiš v ešopoch kl.DO Samsung!Stormborec píše správne,OSTROST na 0!Zajtra.
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 07:06

AS800 mal ale IPS panel. Tak tam su nejake kompromisy v obraze jasne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 6. 12. 2018 21:33

Díky moc za rady, je pravda že nevím na jakém zdroji to kalibrovat/hodnotit. Bral jsem to tak že bych to měl hodnotit na tom, na čem to pak pojede. Takže klasicky Nova, Prima atd.
Nastavil jsem režim obrazu Film.
podsvícení 13
jas 0
kontrast 80
ostrost 0
barvy 50
vyčištění digitálního signálu - ano
nastavení motion plus - vlastní, redukce vybrací 3 (asi bych měl dávt víc, přijde mi že na to obraz trpí). Led clear motion - off
zvyraznění kontrastu - nízký
filmový režim - auto 2 (to moc nevím co dělá)
teplota barev - teplé 1
Gamma 0
pouze režim RGB - automaticky

-- 6. 12. 2018 21:38 --

https://imgur.com/a/Lf73TDK
těžko to jde fotit tak aby to vypadalo stejně jako to vidím, taky se mi těžko určuje co je nekvalitní zdroj a co je vina TV. Laicky jsem si jen všimnul že je to horší než na panasonicu a teď hledám co to vlastně je.

na první fotce je vidět jakási textura na jednolitých plochách, trochu i komprese.
druhá fotka - okolo loga zoom je ta záře. například na les se skoro nedá dívat.
třetí fotka - na okolo měsíce je taky záře
čtvrtá fotka - okolo písmen je to vidět nejlépe
pátá fotka - nějaký dokument na zoomu, možná je špatný samotný dokument, nechám se poučit o metodice.
Děkuji
AudioVideoLama
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků