Sony KD-55XE8596 vs. LG OLED55B8PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek.66 26. 11. 2018 22:26

Ahoj,

uvažuji o pořízení nové TV, neboť stařičký SAMSUNG UE40D5000 nám pomalu ale jistě odchází do věčných pixelových lovišť. Pozorovací vzdálenost 3m, takže ideální bude asi 55". TV bude propojená s AVR ONKYO TX-NR656. Hlavní využití: Youtube (40%), sportovní programy(25%), filmy (20%), zpravodajství (10%) a občasné hraní her na XBOX ONE (5%). Pročetl jsem si několik vláken na tomto fóru a vykrystalizoval mi favorit v podobě Sony KD-55XE8596. V současné době se pohybuje okolo 20,5 K. Před týdnem mě zaujala i nabídka na LG OLED55B8PLA za 30 K. Vím, že se jedná o různé technologie, ale zajímalo by mne, zda-li se po obrazové a uživatelské stránce vyplatí připlatit si cca 10 K oproti Sonce?

Jo a ješte jeden Off topic dotaz, existuje něco jako ochranné sklo na TV (analogie k telefonům). Máme malé děti a přemýšlíme nad tím, jak novou TV ochránit před občas destruktivním vlivem našich ratolestí :twisted:
PS. o pojištění proti poškození vím!

Díky moc všem za jejich názory,
Mára
Marek.66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 27. 11. 2018 00:59

Co se obrazové stránky týče, B8 je úplně jiná liga. Maximálně u zimních sportů může mít XE85 lepší celoplošnou bílou, ale celkově ten příplatek je adekvátní získané hodnotě.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2018 08:17

Cinania tych protektorov na obrazovku predavaju mraky. Mozno to najdes aj niekde u nas, ale bude to za taku cenu ze to sa ti uz oplati viac ta poistka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 27. 11. 2018 09:46

To je jako ochranné sklo nebo folie? Sklo asi věřím vyjde na několik tisíc, ale i folie?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 27. 11. 2018 13:46

Našel jsem folii za necelou tisícovku http://www.pda-prislusenstvi.cz/ochrann ... -cira.html

Otázka je, jestli to nezhorší kvalitu obrazu. Proti škrábancům to ochrání, ale proti hozené kostce ze stavebnice nejspíš ne.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 27. 11. 2018 14:33

V popisu te folie nesedi rozmery v milimetrech - odpovidaly by uhlopricce cca 46"
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 27. 11. 2018 19:29

Dneska jsem byl neco kupovat v elektru a pak jen tak koukal co je na trhu abych byl v obraze, no ta B8 to je teda neco. Jako XF9005 NU8000 Q6 vsechno supr, ale z toho OLEDu neslo odtrhnout oci i presto ze vim ze tam pousti dema co maji uchvatit a ze nebude zrovna perfektne zkalibrovana :) ale pro konzum...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 11. 2018 19:32

Žejo... já viděl nějaký demo ohňostrojů - a to prostě ta černá a ty jiskry bez nějakýho šedýho závoje okolo - to na LCD není ani technicky možný. A pak ty sledovací úhly - že prostě jdeš kolem těch LCD, co šednou a ztrácí barvy a pak vidíš ten OLED a hned je ti jasný, že je to úplně jiná liga. Proti OLED TV jsou ty LCDčka prostě jenom "displaye"
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků