Výběr 65 tv, PS pro, horizon go, hdd

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ingii88 26. 11. 2018 09:04

Ahoj,

velmi prosím o radu, vím, že se bude opakovat ale ve spoustě diskuzí jsem odpověď nenašel...

v podstatě jediné současné kritéria jsou - budget 20 - 30 000,- , pozorovací vzdálenost cca 4 metry, žena, co na stěně nechce obrovskou obludu (stěna, na které bude má asi tři a půl metru ):)

Částečně hry přes PS pro, takže fajn bude nějaké HDR, TV pojede přes horizon go, filmy apple tv a hdd...

TV by měla nahradit současnou Samsung UE50J6282, se kterou jsem velmi spokojen. Rád bych znovu 100hz panel, ale není podmínkou. Co jsem se díval, tak mi v podstatě vychází tyto varianty...

https://www.alza.cz/55-philips-55pus8503-d5316087.htm (podsvícení, slušná cena po prodeji xboxu)
https://www.alza.cz/55-samsung-ue55nu80 ... 51.htm?o=1 (100hz, podle všeho za ty peníze bez konkurence)
https://www.alza.cz/65-samsung-ue65nu80 ... 59.htm?o=2 (větší brácha, ale 10 000 navíc jen za úhlopříčku se mi zdá moc...)

Najde se případně v podobné cenové hladině něco lepšího, nebo dobréhho, co by se dalo doporučit? Ve finále stejně moc obrazovou kvalitu asi nebudu tolik řešit, ale chci peníze utratit adekvátně...
Naposledy upravil ingii88 dne 26. 11. 2018 14:32, celkově upraveno 1
ingii88
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2018 09:17

Je zvlastne, ze si tu nenasiel odpoved kedze sa to tu dookola opakuje. Asi najlepsi TV za tvoj rozpocet, Sony 55XF9005.
Na 4 metre si 4k nijako neuzijes, ale aspon to HDR.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 26. 11. 2018 10:36

Ještě LG B8, za 30k srovnatelná s topmodely.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 26. 11. 2018 14:04

Asi bych to viděl obdobně, čili buď ten SONY 55XF9005 nebo LG OLED B8, pokud chceš 10 ušetřit, pak ten sam 8002, popř. neušetřit, ale s úhlopříčkou 65¨.
Jediné, čeho bych se obával, ale třeba mě kvok vyvede z pochybností :-) , je porovnání brightness, 600 cd/m2 pro sony oproti 250cd/m2 lg. Je to opravdu tak propastný rozdíl? Nebo je to v podstatě jedno? Samozřejmě jsou tam další rozdíly jako 16GB/8GB a jiné (bez debaty zda android ano či ne).
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod ingii88 26. 11. 2018 14:30

Pánové díky za reakce, po prvotním průzkumu v datartu žena usoudila, že 55 je prostě malá a z naší současné 50 bude 65 skutečně posun. Ve hře je v budoucnu i posunutí sedačky, takže bychom mohli být na vzdálenosti cca 3 metry.

Tzn 65, dobrá kvalita obrazu, 4k, hdr = sam 8002? Kdybych chtěl ušetřit a tlačil budget spíše ke 20ti, najdu něco slušného, nebo to budou podstatně horší tv?

Nemůžu narazit na problém v tom, že zdroj tv v dané úhlopříčce bude obraz zhoršovat? Android jsem v tv zatím neměl, v současném samsungu mi systém vyhovuje...
ingii88
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 26. 11. 2018 15:02

to ingii88: co se rozumí pod pojmem "něco slušného"? :-)
Lepší ani moc ne, třeba já být na Tvém místě, tak dvojku přihodím a vzal bych sony xf8596, ale to by se tu rozproudila debata o androidu :-)
Jo a s manželkou tyto věci nikdy nekonzultuj, pouze oznamuj! :-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2018 19:00

DRSG píše:to ingii88: co se rozumí pod pojmem "něco slušného"? :-)
Lepší ani moc ne, třeba já být na Tvém místě, tak dvojku přihodím a vzal bych sony xf8596, ale to by se tu rozproudila debata o androidu :-)

XF8 mu nesplni požiadavku HDR. U NU8002 sa dočka aspoň trochu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 26. 11. 2018 21:09

To nepopírám a beru zpět, ten Sony v 65" je s ips, já měl zato, že je s va, protože v 49", po kterém jsem pokukoval je va panel.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod ingii88 27. 12. 2018 10:06

Ahoj všem,

Jelikož jsem koupi tv odložil na povánoční termín, obnovuji svůj dotaz s trochu jiným výběrem - požadavky jsou více méně stejné - využití na horizon tv, hbo go, filmy z hdd a ps pro. Panel 100hz, velikost nakonec 55, běžná pozorovací vzdálenost 3,5 metru, případně si můžu sednout blíže. Hdr by bylo fajn. Váhám mezi ips a va, pozorovat z úhlu nepotřebuji, ale s ips se mi líbí pár tv... cenový limit kolem 20 tisíc, případně se skřípěním zubů víc...

Favorité:
Phillips pus8303 / 8503 - asi favorité, ambilight, zvuk, design... ale ips
Sam nu8002 - obrazově asi nej, ale už asi neseženu v rozumném obchodu, minus podpora avi
Sony xf8596 - zde moc výhod nevidím
Sony xf9005 - jsem si vědom kvalit tv, ale už je to fakt hodně přes rozpočet...

Zásadní otázka je ips, fakt je to taková bída? Z pročítání fóra jsem usoudil, že je to tragédie, ale když mě se ty phillipsy tak líbí... díky za rady...
ingii88
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2018 13:31

Otazka je co presne sa povazuje za tragediu. Ma to proste horsiu ciernu a 3-4 nasobne nizsi kontrast ako VA, je to na ukor sledovacich uhlov. Objektivne je to proste horsi zazitok zo sledovania. Philips ma vyhodu Ambilightu ktory dokaze oblbnut oci, takze tie neduhy su do urcitej miery
eliminovane.
Zalezi aj dost na tom co si mal za TV doteraz, resp. na ips mozes byt zvyknuty z monitora a nemusi ti to prist take strasne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romankrasty 27. 12. 2018 20:21

Dnes jsem si chtel koupit SONY 65XF9005. Na konec jsem nekoupil. To nikomu nevadi ty sedy rohy u bílého pozadi. Me tedy hodne.
romankrasty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 12. 2018 21:07

"HDR by bylo fajn."
Tím pádem IPS vyřaď. IPS a HDR nejdou už z principu dohromady. S rozumným HDR jde dohromady pouze OLED a některé vznešenější VA LCD.


romankrasty : nerovnoměrnost se může týkat všech kusů od všech výrobců, je to spíš otázka štěstí nebo smůly na kus. Dokonce i OLED může být v tomto nerovnomětný, i když nemá podsvícení.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2018 07:52

romankrasty píše:To nikomu nevadi ty sedy rohy u bílého pozadi.

Nie, lebo kazdy ma iny kus, kde to byt nemusi. To nie je vec modelu ako takeho ale konkretneho kusu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 28. 12. 2018 08:03

Chci se zeptat k té XF9005. Uvazuju nad 55". Četl jsem o tom horším inputlagu, že na hry jsou nejlépši QLED od Samsungu. Je to u té Sony použitelné pro PS4 PRO nebo se mám porozhlédnout po jiném modelu ? Díky za rady
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2018 08:17

Ma to velmi nizky input lag.
Vela TV na trhu ani nie je, na ktorych by bolo problem hrat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron