Pozorovací úhly Hisense H55N6800 a případné alternativy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kofrpa 20. 11. 2018 11:48

Zdravím. Nedávno jsem si pořídil - i na základě informací z tohoto fóra, za které vám všem mnohokrát děkuji - televizi Hisense H55N6800 ve výprodeji v Electroworldu za 13000. Jsem nadšený až na jednu věc a tou jsou pozorovací úhly. Televizi mám asi tři metry od gauče, který má asi 2,5m na šířku a z okraje už začíná obraz na vzdálenější straně (odhadem tak 20 stupňů) měnit barvy, patrné to je hlavně na obličejích (blednou, vypadá to jako hodně blbý makeup), celkově obraz jakoby světlá a desaturuje se. Je to normální, že obraz na VA panelu degraduje už při takhle nízkých úhlech?
Pokud to je normální, tak se asi budeme muset rozhodnout, jestli televizi nevrátíme. Kdybychom ji vrátili - nemáte tip na rozumnou IPS televizi (50-55") zhruba za stejnou cenu, tedy do těch 13 tisíc? Potřebuji timeshift/PVR, DLNA (ideálně také Plex aplikaci) a nějaký *cast (Miracast apod.).
kofrpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 20. 11. 2018 12:11

Ja som tiez dal na doporucenie odtialto ze VA panel je super.Lepsi obraz, lepsia cierna.
A teraz ked sedim par stupnov mimo mam ten isty problem ako Ty.Farby su uplne vybledle.
Ja ju ale uz vratit nemozem tak som ju posunul do spalne.Takze pokial Ti to nevyhovuje vrat a zober IPS.S IPS panelom na druhej TV taky problem nemam.A ta cierna na IPS nie je az taka zla.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 20. 11. 2018 12:53

Mam taku istu skusenost s VA pri Samsung LCD. IPS na tom nie je tak zle ako tu vela krat je prezentovane v podani ciernej. O uhloch ani nevravim.
V kazdom pripade som presiel na OLED, ale to je ina muzika...
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 20. 11. 2018 14:48

Pozorovací úhly u VA horší jsou, ale to však zmiňujeme pořád. Nicméně zase někteří lidé, co tu chtějí dobré pozorovací úhly, nakonec v současné době používají TV s VA panelem a problém nemají.
Ale k tématu: IPS má v 55" i 49" Panasonic v řadě FX600 a požadavky na nahrávání by měl plnit též. Nicméně je to krok zpátky, přímý konkurent je FX700.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků