Náhrada za starou LG SMART TV (DLNA klient)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mic-hal 20. 11. 2018 10:25

Vybírám TV, která mi plně nahradí starou Smart tv LG (ještě před WEB OS)
současný setup:
LG 42LM620S
NAS: Synology DS216j, Plex server se zapnutým DLNA serverem

NAS nemá dostatečný výkon aby zvládal externí SRT titulky přes plex app. to právě řeší ten DLNA server přes který mi ta telka bere titulky perfektně

Máte někdo zkušenost čím nahradit abych mohl pokračovat ve stejném provozu??
mic-hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mic-hal 29. 11. 2018 14:31

nikdo? :-(
mic-hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 11. 2018 15:02

42LM620S to byla hodně dobrá TV

Napiš cenu
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2018 15:16

mic-hal píše:Máte někdo zkušenost čím nahradit abych mohl pokračovat ve stejném provozu??

Uplne ľubovoľny TV, ktory je Smart.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 11. 2018 15:19

mic-hal píše:NAS nemá dostatečný výkon aby zvládal externí SRT titulky přes plex app. to právě řeší ten DLNA server přes který mi ta telka bere titulky perfektně

U titulků je DLNA takové méně spolehlivé - méně kompatibilní. Proto se někdy volí varianta, že titulky DLNA server přímo „vypálí“ do filmu, čímž s tím ani telka nemá problém. To jen pro úplnost... že nový TV automaticky nemusí znamenat... vše chodí stejně jako na starém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mic-hal 29. 11. 2018 21:44

Přesně proto lovim zkušenosti.
vím že DLNA plus SRT funguje úplně jinak nejen z každého serveru (miniDLNA, Plex, to co bylo default na Zyxel NAS..) ale i na každém klientovi.
Vím že vmuxovat titulky je řešení ale je pro mě nepraktické.. Trvá to dlouho, přijdu o originál soubor atd.) Nahodit jeden file a přejmenovat je prostě nejrychlejší a nejpraktičtější.. Chtěl bych řešení zachovat.
mic-hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mic-hal 6. 12. 2018 13:51

Tak jsem na jednom zahraničním fóru našel že Tizen přes DLNA po nějakém updatu .srt bere.
takže jako náhradu vezmu asi:
Samsung UE50NU7442 (2018)
nebo ušetřím 5k (což neni vůbec málo..) a vezmu
Samsung UE49NU7172 (2018)

obrrazově a konektivitou to bude asi hodně poobné...

EDIT: takže zase nic... nepodpora DTS v modelové řadě 2018 Samsung diskvalifikuje
mic-hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mic-hal 10. 12. 2018 09:41

Tak zaspamuju a hodim ještě jeden update..
nakonec jsem neodolal a koupil za 10500 Samsung UE49NU7172 (CZC s použitím 900 bodů)

tak hodím své zkušenosti:
Plex server v DLNA externí titulky nebere
Externí titulky chodí 100% přes EMBY server
Titulky musí být uloženy v UTF-8 jinak blbne diakritika
DTS je opravdu nepodporované a nehraje ani přes optický out což je asi největší zádrhel (i když s tím jsem počítal)
Na druhou stranu za ty peníze si myslím že je to skvělá volba
Ještě vyzkouším co EMBY a WebOS u rodičů...
mic-hal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2018 21:33

mic-hal píše:...Vím že vmuxovat titulky je řešení ale je pro mě nepraktické.. Trvá to dlouho, přijdu o originál soubor atd.) ...

Možná jsme si zcela nerozuměli. Nechápu, proč bys při „vypálení“ titulků přímo do filmu prostřednictvím Serviio měl přijít o originální soubor. Pokud se nic nezměnilo, děje se to čistě „virtuálně“ bez změny souborů. Upřímně přiznávám, že jsem to nějaký čas nevyužil. A druhá věc... netrvá to vůbec dlouho, stačí v Serviio zatrhnout příslušné nastavení v sekci Titulky. Hotovo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mic-hal 12. 12. 2018 17:41

Kouknu co to Serviio umí slyším o tom prvně. myslel jsem přidat titulky do mkv a tím si vytvořit nový soubor, který už přes DLNA jede jako víno
mic-hal
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků