LG OLED65C8PLA vs. Samsung QE65Q9FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Torbal-max 12. 1. 2019 13:39

Ryan Giggs píše:
Torbal-max píše:LOL, tohle se opravdu píše v manuálu OLEDu??

Take veci sa pisu v manualoch aj u LCD. Je to bezna pravnicina.


K mému modelu TV teda absolutně nic o jakékoli možnosti poškození obrazu vlivem černých okrajů (které beru jako naprostý standard) nepsali. Já chápu, že v manuálech se většinou objevují věci, díky kterým chce být výrobce z obliga a způsobily to zejména směšné soudní spory v USA, kdy i v naprostých prasečinách "blbí uživatelé" vyhráli soud, protože to přeci nebylo napsáno v manuálu (typu okoupání kočky v automatické pračce). Ale pořád mi přijde opravdu bizarní, že výrobce TV člověku doporučuje, aby si nastavil obraz na ZOOM pro eliminování poškození obrazovky vlivem přítomných okrajů ...

Jak jsem psal - formát 21:9 (tedy s přítomnými diskutovanými okraji) tvoří dobrých 90% mnou běžně sledovaného obsahu a přeci jen v takových věcech bych jako uživatel, co dal za výrobek nemalé peníze, chtěl ona doporučení výrobce pro co nejdelší životnost výrobku dodržet. Na druhé straně, když mi výrobce napíše, ať nedávám prát zvířata do automatické pračky, tak si řeknu, že je to pokyn také postavený na hlavu, ale trochu z jiného důvodu a podstatu "doporučení" normální člověk jaksi automaticky dodrží ... Ale tohle "doporučení" ohledně řešení formátu 21:9 mi přijde stejně bizarní, jak kdyby vám v manuálu k nově zakoupenému automobilu napsali, že vyjetí s vozem za vlhkých podmínek může způsobit rozpuštění důležitých částí podvozku a pokud nechcete poškození riskovat, ať si před výjezdem za vlhka potáhnete podvozek vozu nepromokavou fólií.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 14:02

:) Torbale, kolit tv ti proslo rukama? Pochopil si o cem je to video? Pripadne ten clanek? A jak o tom diskutujeme?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 12. 1. 2019 14:14

SmokeMan:
Já ale vůbec nenarážím na tebou postnutý článek/video, ale na citaci uživatele "peppies" z manuálu k LG OLED TV. Kolik mi prošlo rukama TV je irelevantní, nejsem a ani si nehraji na žádného TV znalce a experta, jen hodnotím jistý útržek z manuálu a jak na mě jako na potenciálního běžného uživatele působí.

Zároveň musím souhlasit s uživatelem "MgX", že kdo chce špinit, špinit bude a na všem si najde zápory a překroutí si je k obrazu svému. Já ale teď vůbec nehodnotil rizika a reálné poškození obrazu, nýbrž pouze ono doporučení ... ;-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 14:20

No tak ale vzdyt sam sobe odporujes... uvadis val s kockou (myslim, ze ten hlavni val je mikrovnka a suseni kocky :D ) a pritom se divis tomu, ze se vyrobce chrani nejakym aspon doporucenim... V nekterych manualech treba uplne chybi, ze pristroj je potreba pouzivat jen v prostredi bez kontaktu s vodou... za to je velkej flastr a stejne to casto chybi.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2019 14:35

MgX píše:Už jsem se s tím setkal vícekrát, že člověk ať už z neznalosti, či schválně - vyjede u OLEDu vše spojené s jasem a svícením na maximum (či na nejhorší možnou dostupnou úroveň), aby degradoval černou a pak udělá fotku a dopíše k tomu... „Toto je OLED? Taková černá?“ a podobné bláboly.

Na youtube je aj niekoľko učelovych videi (niektore z nich tušim niekto postoval aj tu na fore) vypalenych oledov. V diskusiach samozrejme same negativne reakcie a nakoniec vysvitne, že je to ojazdeny, vystaveny kus z predajne kde to išlo 24/7. Ako sa vravi, kto chce psa biť, palicu si najde. A takto sa dnes vytvara verejna mienka. Vidime to každy deň v spravach a novinach. Malokto sa však zamysli...

Torbal-max píše:
K mému modelu TV teda absolutně nic o jakékoli možnosti poškození obrazu vlivem černých okrajů (které beru jako naprostý standard) nepsali.
To ja som ani netvrdil, že je to v každom manuali. Ale že sa to objavuje. Starši Samsung čo mam doma, tam to uvedene je. Aj keď tv neprijma žiadny signal, tak je tam hlaška že žiaden signal a ta hlaška "beha" po obrze aby sa nevypalila. Takisto je v manuale že tam nemaš pušťať staticky signal. Dokonca toto je aj u niektorych monitorov k PC. :-)
Mne je len divne že ťa niečo take prekvapuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 14. 1. 2019 15:41

MgX píše:Už jsem se s tím setkal vícekrát, že člověk ať už z neznalosti, či schválně - vyjede u OLEDu vše spojené s jasem a svícením na maximum (či na nejhorší možnou dostupnou úroveň), aby degradoval černou a pak udělá fotku a dopíše k tomu... „Toto je OLED? Taková černá?“ a podobné bláboly. Taky jsem mohl dát fotku špičkového OLEDu při špatně nastaveném rozsahu HDMI, kdy černá zešedne. Ale to nemá nic společného s reálným stavem, korektním nastavením a skutečností. Jen televizor umožňuje nastavení „od plus do mínus“ tak, že si obsluha dokáže obraz pokazit... když chce. Ale to je zbytečné rozebírat, protože kdo chce špinit, bude špinit dál.


Nevim co tim basnik chtel rict, ale v mem pripade jas na 50 a uroven cerne na "nizka" asi nebude problem v nastaveni. Pokud ano necham se poucit o spravnem nastveni od odbornika.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2019 15:52

FrantaL to nebylo určeno Tobě. Navíc, Tys dodal regulérně se tvářící fotografie. Ne vše, o čem se diskutuje, musí být mířeno na konkrétního uživatele, resp. na uživatele fóra. Nebuďme vztahovační. Když bych chtěl napsat, že lžeš, tak to napíšu, anebo alespoň v tomto směru jasně zareaguji na Tvoji osobu. To jsem neudělal.

Mimochodem... vady panelů, výrobků atp. nelze vyloučit. Prostě jsou tu s námi.

A ještě drobnost... předpokládám, že jako majitel OLEDu víš, že černou můžeš nevhodným nastavením dost degradovat. A bohužel jsou lidé, kteří si vědomě/z neznalosti takto nastaví OLED a pak píšou o tom, jak mají hnusnou černou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 15. 1. 2019 15:03

Každopádně mi byl panel vyměněn, tak jsem zvědav co se z toho vyklube.

Jinak nastaveni jsem nasel na webu dvě a to na
Kód: Vybrat vše
www.flatpanelshd.com a www.rtings.com

i tak jsem podsvícení snižoval.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 17. 1. 2019 08:37

MgX píše:FrantaL.....A ještě drobnost... předpokládám, že jako majitel OLEDu víš, že černou můžeš nevhodným nastavením dost degradovat. A bohužel jsou lidé, kteří si vědomě/z neznalosti takto nastaví OLED a pak píšou o tom, jak mají hnusnou černou.

Tak to bylo možná na mě...? Mám to stejně nastavený jako FrantaL, úroveň černé Nízká a jas 50. Myslíš, že bych sem postoval fotky blbýho tmavýho obrazu, hádal se s podporou LG o vadě a přitom to měl nastavený špatně?
Zkoušel jsem úplně všechno, nejlepší, kde je to vidět nejméně při přehrávání přes hdmi, je režim kino, gamma 2.2 (1.9 už degraduje oled černou na úroveň lcd) a jas 49, méně už je zase moc tmavý. Navíc se to neděje na celém panelu, ale pouze na pravé straně, panel je prostě vadný, to by poznalo i malé dítě..
Psal jsem, že sem nahraju videa těch vad v obraze, ale zkoušel jsem to několikrát a telefonem to není na tom videu vidět, potřeboval bych dobrou kameru a tu nemám. Je to totiž nejvíc vidět při nízkém okolním osvětlení (večer) a v tmavých scénách obrazu. Myslím, že na podpoře LG to moc dobře vědí, proto mi stále říkají, ať nahraju obraz za denního světla a vyzkouším test obrazu zabudovaný v tv, který je světlý. LG zřejmě do nižších modelů svých tv dává všechny panely co vyrobí, i ty s mírnou vadou. Kamarád má 65", rok 2017 model E a obraz jak břitva. Měl jsem si koupit jinou značku...
FrantoL, prosímtě, napiš pak jak to vypadá s tím vyměněným panelem, je lepší, je dokonalý...? Díky.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 19. 1. 2019 10:52

Tak že po výměně panelu, TV není nastavená, jak jsem ji vybalil, OLED 60, kontrast 85, jas 55.
Mobil z šedé udělal modrou, každopádně po výměně dávám -1, zdá se mi spodní strana světlejší než horní.

https://youtu.be/xuYgSzYSKP4
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2019 11:21

vwmaniak
MgX píše:....Ne vše, o čem se diskutuje, musí být mířeno na konkrétního uživatele, resp. na uživatele fóra. Nebuďme vztahovační.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 20. 1. 2019 18:14

LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 20. 1. 2019 18:36

Vadnej segment, pac v te roztresenosti tezko rict, kolik bodu to muze byt :) ale tohle je bezpredmetny, nastavit a hodnotit, ne ze z krabice a pak se divit, kde je ten zazrak. Ale ty svitici body bych nenechal jen tak...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 20. 1. 2019 19:37

Nechapu??
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 20. 1. 2019 20:00

Neni poznat, kolik toho je vadneho, na tom "novem" panelu. Trese se ti ruka. To, co sviti muze byt par pixelu, a muze to byt cely "segment", tezko rict... ja bych to reklamoval opravu.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků