LG OLED65C8PLA vs. Samsung QE65Q9FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SmokeMan 11. 1. 2019 18:16

Oled temer rok po te :) Rtings ukazuje rychle vysledky na video a clanek https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test

video https://www.youtube.com/watch?v=nOcLasaRCzY

Pro neanglictinare, nezkousejte si zapnout automaticky preklad, vyleze z toho nesmysl.

V rychlosti, presne podle ocekavani. Bezne uziti, burn in meritelny, ale neviditelny v beznem kontentu ani na celobarve. A to se dostali na hezkych pet tisic hodin. Kalkulacka rika 13 hodin denne, kdo to doma kouka? Takze si dokazu odvodit, ze pri beznym provozu, ale jako fakt beznym, ty oledy musej dat minimalne 20 000 hodin. Lg se tusim holedbalo 20 u rady 7ckove a 8smickova ma davat 50 nebo 100 000hodin.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 1. 2019 20:12

Otázka jak to degraduje samo od sebe i když je to vypnutý... ale snad aspoň rovnoměrně - tedy klesá svítivost podobně jako v případě třeba CCFL podsvícení.
Spíš bych čekal, jestli se objeví nějaký uživatel co po x letech objevil nějaké to vypálení, pokud mu tam tedy neběželo pořád nějaké nesmyslné logo nebo ikony na pološe když to používal jako monitor.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 11. 1. 2019 20:35

Škoda, že se mohou na OLEDu objevit tyto problémy retencí - pán sledoval na své LG 2018 Bud Spencera a Terence Hilla v 21:9. 3 hodiny :
http://www.hifi-forum.de/bild/lg-cinema ... 08984.html
nebo tady http://www.hifi-forum.de/bild/img0873_882648.html si pouštěli teletext.
Určitě se jedná o vyjímku, která se téměř nemůže stát, rozhodně ne zdejším majitelům OLED to je mi jasné :-), ale zamrzí, že někomu nejspíše ano.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2019 20:50

Tak je celkem zvláštní, když jel ten Spencer a Hill ve 21:9, že se mu vypálily zrovna ty černé pruhy nahoře a dole, co nesvítí. To by snad mělo být naopak. Nebo vše špatně chápu?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 1. 2019 21:00

Ono takové CRT když se vyplo, tak tam ještě chvíly taky svítil obraz co tam byl posledně
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 11. 1. 2019 21:12

Napadá mě jestli ty pruhy nebyly úplně černý ? U starších filmů to tak může být.
V manuálu na OLED B8 čtu :

Příklady obrazů, které by mohly způsobovat retenci obrazu
•  Černé pruhy zobrazené u levého, pravého, horního či spodního
okraje obrazovky, například u obrazů s poměrem stran 4 : 3 nebo
21 : 9.

Doporučená opatření předcházející retenci obrazu :
Při sledování videa, v němž se nepřetržitě zobrazují černé pruhy u levého, pravého, horního či spodního okraje obrazovky, upravte nastavení podle níže uvedených pokynů, aby se černé pruhy nezobrazovaly.
- Obraz→Nastavení poměru stran→Poměr stran→
Vertikální zoom nebo Všesměrový zoom
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 11. 1. 2019 21:18

MgX píše:Tak je celkem zvláštní, když jel ten Spencer a Hill ve 21:9, že se mu vypálily zrovna ty černé pruhy nahoře a dole, co nesvítí. To by snad mělo být naopak. Nebo vše špatně chápu?


je to vic videt

-- 11. 1. 2019 21:19 --

stormborec píše:Ono takové CRT když se vyplo, tak tam ještě chvíly taky svítil obraz co tam byl posledně



Bum ho, ale to byl fakt pulvterinove cas
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 1. 2019 21:43

Jak na které - co pamatuji, tak pár minut to tam bylo, ale na zaplé TV člověk nic neviděl rušivýho
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 11. 1. 2019 21:51

stormborec píše:Otázka jak to degraduje samo od sebe i když je to vypnutý... ale snad aspoň rovnoměrně - tedy klesá svítivost podobně jako v případě třeba CCFL podsvícení.
Spíš bych čekal, jestli se objeví nějaký uživatel co po x letech objevil nějaké to vypálení, pokud mu tam tedy neběželo pořád nějaké nesmyslné logo nebo ikony na pološe když to používal jako monitor.



jak tam hezky spadlo IPS :D neres to, ono taky nevi proc.

-- 11. 1. 2019 21:51 --

stormborec píše:Otázka jak to degraduje samo od sebe i když je to vypnutý... ale snad aspoň rovnoměrně - tedy klesá svítivost podobně jako v případě třeba CCFL podsvícení.
Spíš bych čekal, jestli se objeví nějaký uživatel co po x letech objevil nějaké to vypálení, pokud mu tam tedy neběželo pořád nějaké nesmyslné logo nebo ikony na pološe když to používal jako monitor.



jak tam hezky spadlo IPS :D neres to, ono taky nevi proc.

-- 11. 1. 2019 21:51 --

stormborec píše:Otázka jak to degraduje samo od sebe i když je to vypnutý... ale snad aspoň rovnoměrně - tedy klesá svítivost podobně jako v případě třeba CCFL podsvícení.
Spíš bych čekal, jestli se objeví nějaký uživatel co po x letech objevil nějaké to vypálení, pokud mu tam tedy neběželo pořád nějaké nesmyslné logo nebo ikony na pološe když to používal jako monitor.



jak tam hezky spadlo IPS :D neres to, ono taky nevi proc.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2019 06:54

stormborec píše:Otázka jak to degraduje samo od sebe i když je to vypnutý... ale snad aspoň rovnoměrně - tedy klesá svítivost podobně jako v případě třeba CCFL podsvícení.
Jasne ze rovnomerne. Ved preto LG prislo s tymi bielymi diodami. Tam je celoplosne biely oled, tam to ani inak ako rovnomerne degradovat nemoze.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2019 11:04

SmokeMan píše:
MgX píše:Tak je celkem zvláštní, když jel ten Spencer a Hill ve 21:9, že se mu vypálily zrovna ty černé pruhy nahoře a dole, co nesvítí. To by snad mělo být naopak. Nebo vše špatně chápu?


je to vic videt


Když by ten pruh byl skutečně černý, vypálena by měla být maximálně jeho krajová linka s přechodem do světlé části obrazu. Jev, který zachycuje fotografie, není v souladu s principy zobrazovací technologie, která se snaží omezit světlé části obrazu. Netvrdím, že k němu nemůže dojít, ale není to „typické“ vypálení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 12. 1. 2019 11:16

peppies píše:Napadá mě jestli ty pruhy nebyly úplně černý ? U starších filmů to tak může být.
V manuálu na OLED B8 čtu :

Příklady obrazů, které by mohly způsobovat retenci obrazu
•  Černé pruhy zobrazené u levého, pravého, horního či spodního
okraje obrazovky, například u obrazů s poměrem stran 4 : 3 nebo
21 : 9.

Doporučená opatření předcházející retenci obrazu :
Při sledování videa, v němž se nepřetržitě zobrazují černé pruhy u levého, pravého, horního či spodního okraje obrazovky, upravte nastavení podle níže uvedených pokynů, aby se černé pruhy nezobrazovaly.
- Obraz→Nastavení poměru stran→Poměr stran→
Vertikální zoom nebo Všesměrový zoom


LOL, tohle se opravdu píše v manuálu OLEDu?? Jestli je opravdu reálné, že pouhé černé okraje mohou udělat něco takového, jako je na fotografii na tebou uvedeném odkazu, tak to teda potěš koště ... To jsem upřímně velmi překvapen a zároveň zděšen, že něco takového (myšleno "varování" v manuálu) je vůbec možné :-D Nevím jak ostatní, ale já mám ve formátu 21:9 dobrých 90% sledovaného obsahu a módy obrazu typu ZOOM nenávidím ...

Jinak k té černotě pruhů - u mě třeba VLCčko nějak divně chroustá jistý formát (4K HEVC H.265 HDR) a zmíněné pruhy jsou tak v 70-80% šedé a ačkoliv jsem prolezl kompletně celé nastavení VLC přehrávače, tak jsem to do absolutní černé nedostal. Já osobně to řeším přehráváním v nativním přehrávači mé TV, kde jsou normálně černé, ale znám lidi, kterým to nevadí a sledují to s těmi šedými. Je třeba možné, že tohle byla příčina ...
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 1. 2019 11:45

Torbal-max píše:LOL, tohle se opravdu píše v manuálu OLEDu??

Take veci sa pisu v manualoch aj u LCD. Je to bezna pravnicina.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 1. 2019 12:24

Tak hlavni pricina, ze to je tak videt je, ze typek tam ukazuje asi tu sedou pri plnym podsvitu. Jak uz vime i tady na foru, nektery panely na to trpi. Zase nesmis odsuzovat oled na zaklade toho, ze je clovek "magor" a do*ebal si telku a ma potrebu to vsem ukazat a vyrvat do sveta, jak je oled spatny.

Kdyz se poradne zactes do toho reportu na rtings, co jsem postoval, zjistis, ze nejhur dopadlo IPS :) a naopak OLED ma nejmensi nachylnost na zmeny obrazu. Takze asi tak.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2019 12:32

Už jsem se s tím setkal vícekrát, že člověk ať už z neznalosti, či schválně - vyjede u OLEDu vše spojené s jasem a svícením na maximum (či na nejhorší možnou dostupnou úroveň), aby degradoval černou a pak udělá fotku a dopíše k tomu... „Toto je OLED? Taková černá?“ a podobné bláboly. Taky jsem mohl dát fotku špičkového OLEDu při špatně nastaveném rozsahu HDMI, kdy černá zešedne. Ale to nemá nic společného s reálným stavem, korektním nastavením a skutečností. Jen televizor umožňuje nastavení „od plus do mínus“ tak, že si obsluha dokáže obraz pokazit... když chce. Ale to je zbytečné rozebírat, protože kdo chce špinit, bude špinit dál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků