55" TV pro Xbox one S, O2 TV, Youtube, Sport do 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Thoumasson 19. 11. 2018 13:13

Dobrý den,

prosím Vás o radu ohledně výběru nové TV. Tv využívám hlavně k hraní na Xboxu a když sleduju TV tak přes O2 TV, nejčastěji na sledování sportu. Momentálně mám nainstalovanou aplikaci O2 v xboxu, ale kdyby byla možnost mít tuto aplikaci rovnou v TV, bylo by to lepší.

U televize bych asi nejvíc ocenil kvalitní obraz a asi i co nejlepší zobrazení pohybu (hry na Xboxu a sportovní přenosy)

Ohledně ceny bych se chtěl vejít do 20k. Samozřejmě to není hranice vytesaná do kamene, takže kdyby doopravdy mělo smysl si za něco připlatit, šel bych do toho.

Co jsem zatím koukal, zalíbily se mi tyto TV:
Hisense H55U7A (recenze na kvalitu obrazu)
TCL 55DC760 (Soundbar)
Samsung UE55NU8002 (100Hz)

Samozřejmě jsem otevřený i jiným značkám a jiným televizím.

Děkuji za rady
Thoumasson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 13:40

Hisense H55U7A je taky 100Hz
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 19. 11. 2018 14:13

O2TV nemá aplikaci pro žádnou TV, maximálně jde z aplikace pro Android poslat obraz na Chromecast, který mají vestavěný Android TV, ale to taky není úplně nativní zážitek.
Jinak vše co píšeš jsou dobré TV, nejlepší z nich je ten samsung. I HDR tam už trochu bude (v porovnání s high-end nic moc, ale v rámci cenové kategorie dobré).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thoumasson 19. 11. 2018 14:42

Díky za radu. O2 tedy budu mít pořád přes xbox. Ohledně toho samsungu jsem měl za to, že u něj budu hodně platit za značku a reálně ta televize nebude lepší než ostatní dvě, takže díky za vyvedení z omylu.
Thoumasson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod REY89 19. 11. 2018 17:27

Thoumason: ahoj, a tu O2TV z xboxu pouštíš jak? A není řešení v nový TV tu o2 pustit přes prohlížeč?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Thoumasson 19. 11. 2018 18:35

Na xboxu se dá stáhnout aplikace o2tv přes kterou to pustíš. Nemusíš to ani platit, ale stačí mít známého kterej to platí. On k tomu předplatnému má, že se může připojit z dalších 4 zařízení a ten xbox se bere jako jedno z nich.
Thoumasson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod REY89 19. 11. 2018 18:52

aha, no já mám právě taky přístup k O2tv přes kámoše, ale mám PS4...tak jsem to zatím dělal tak, že jsem pustil přes web na ntb a přes hdmi to pouštěl do telky.
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Daly90 19. 11. 2018 22:17

Výběr celkem fajn, ale Hisense má zpravidla dobré hodnocení u vyššího rozlišení na vstupu. TCL může být moc fajn, ale smart výbava bude trochu slabší. Ještě bych ti do výběru zavedl alternativu od Sony, tedy 55XF8505... cena 22.990, tedy podobná jako u NU8002, ale po obrazové straně dle mého soudu lepší. Alespoň z pohledu věrnosti obrazu. Jedna u druhá varianta je obrazově velice dobrá, ale každému na oko sedí něco trochu jiného. Doporučuji se na obě podívat a porovnat si obraz, jak se ti bude jevit. Jedno plus u Sony je Android, který nabízí z pohledu aplikací trochu větší výběr a je na ní dostupná například Kodi aplikace, která je schopna přehrávat webový obsah, včetně doplňku pro O2TV.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 19. 11. 2018 22:35

XF85 má v 55" podstatně menší kontrast (kvůli IPS panelu).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thoumasson 20. 11. 2018 10:20

Díky za další rady. Osobně preferuji VA panel, protože TV sleduju většinou z jednoho místa , takže ocením spíše lepší kontrast a nevadí mi menší pozorovací úhly. Tv chci dát na zeď pomocí držáku který půjde natočit tak, abych na Tv vždy koukal přímo.

-- 20. 11. 2018 11:24 --

REY89 píše:aha, no já mám právě taky přístup k O2tv přes kámoše, ale mám PS4...tak jsem to zatím dělal tak, že jsem pustil přes web na ntb a přes hdmi to pouštěl do telky.


V tomhle má Xbox výhodu, že je na něj ta aplikace. Třeba jí na PS udělají taky :-)
Thoumasson
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků