TV do 15k na SD vysílání, Xbox, PS, filmy z PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 20. 11. 2018 19:49

Zajímavé srovnání, protože v 55" by jednoznačně byla lepší NU8002, v 49" ale používá XF85 100Hz VA panel (na rozdíl od 100Hz IPS v 55") a Samsung používá 50Hz VA (místo 100Hz VA v 55").
NU8002 má lepší podsvícení, XF85 zase 100 Hz (dobré pro zobrazení pohybu). Těžko říct jednoznačně, která je lepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prkny 22. 11. 2018 11:00

Zatím nepadla 55" LG 55UK6470PLC - za 14 tis. Za mě zatím favorit, co myslíte ?
Prkny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 22. 11. 2018 11:14

Jestli je to stejná jako tahle: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300

Tak pěkně děkuji, zadarmo drahý...

RGBW, 50Hz, IPS, dočasné "vypalování" obrazu, PWM 120Hz
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 23. 11. 2018 15:03

Řeším podobnou otázku, jako výchozí tazatel, takže bych si dovolil připojit se s prosbou o radu.

Dosluhuje nám plazma Panasonic a kdyby se ještě plazma dělala, jdu zase do ní.
Cena cca do 15k. SD/HD vysílání (DVB-T2), omezeně youtube plus nějaký SD/HD filmy. Základním požadavkem je kvalita SD TV. Zvuk by nemusel být úplně blbý.
Úhlopříčka 43, max 50". Vzdálenost od TV je cca 3m.

Zvažuju následující typy (vycházím z doporučení na AVmanii):
Sony KDL-43WF665 – Full HD - na TV by nám bohatě stačila a více bych nežádal, potíž je, že dost často sjíždíme na TV fotky, tam by asi bylo 4K přínosem?
Panasonic TX-43FX613E - IPS 4K, chválený
Možná "kompromisní" Philips 50PUS6703 - má určitě VA panel?
Mám brouka ve hlavě ohledně kvality černé a s tím souvisejícími VA panely. Nemám s IPS/VA panely žádné zkušenosti. Z plazmy jsem zvyklý na kvalitní čerň a nerad bych si zvykal na nějaké šedivky. Na druhé straně na tu TV se bude dívat i z dost širokého úhlu, což je zřejmě zase výhoda IPS panelů
Šel bych i do dražšího Panasonic TX-50EX703E, pokud by černá byla jednoznačně kvalitnější, ale zase aby se na to dalo dívat i z boku. Uměl by někdo ten kompromis posoudit?

Děkuji všem za rady.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 11. 2018 16:27

vlkoslav píše:Sony KDL-43WF665 – Full HD - na TV by nám bohatě stačila, potíž, že dost často sjíždíme na TV fotky, tam by asi bylo 4K přínosem?
Pri tych 3 metroch a 43" nebude UHD ničim prinosne. Tam je to jedno či je to FHD alebo UHD, na ten rozdiel "nedovidiš".

TX-50EX703E maju už len menej preverene obchody.
Ak Philips, tak rozhodne radšej 50PUS7303 ako 6703. Rozdiel v cene je minimalny, 7303 ma ale novši a lepši obrazovy procesor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 24. 11. 2018 10:07

Ryan Giggs píše:Pri tych 3 metroch a 43" nebude UHD ničim prinosne. Tam je to jedno či je to FHD alebo UHD, na ten rozdiel "nedovidiš".
Ani u fotek? Četl jsem, že právě u fotek by to jakýsi smysl mělo. Však můžeme přijít blíž a/nebo zazoomovat. Na druhé straně, na plazmě jsme neměli ani to FHD a taky to šlo.
Ryan Giggs píše:TX-50EX703E maju už len menej preverene obchody. Ak Philips, tak rozhodne radšej 50PUS7303 ako 6703. Rozdiel v cene je minimalny, 7303 ma ale novši a lepši obrazovy procesor.
Aha, koukám. Dodací lhůta měsíc. Je nějaká ekvivalentní náhrada?
A mohl bys nějak rozlousknout ten kompromis kvalita obrazu/černé versus koukání z boku? Z boku na to určitě občas koukat potřebujeme, až cca z 130 stupňů (60° od osy). Bude to už u VA tak blbý, že by bylo lepší zvolit IPS? A nebo bude horší trvale o něco horší kvalita obrazu/černé zepředu (řekněme u velice chválené Sony KDL-43WF665)? Jsou případně rozdíly v pozorovacích úhlech mezi různými VA televizemi (např. zmíněné SONY vs. Philips)?

Případně bych se zeptal někoho, kdo absolvoval podobný přechod z plazmy na IPS a/nebo VA panel výše uvedených kvalit a velikostí pro sledování pozemní SD TV - bolí to? Nebo se na to dá rychle zvyknout a po chvíli už to jednomu jako rozdíl ani nepřijde? Záměrně určitě nechci větší, než 50" TV, raději jen 43". Plazmu máme 37" a maximální spokojenost. Až na to, že dneska po letech už jí v rohu degraduje obraz.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2018 12:06

U fotiek to zmysel ma, ale nie pri takom pomere uhlopriecky a vzdialenosti. Tam to mas jedno.

Medzi panelmi VA su rozdiely co sa uhlov tyka, ale pri takom extremnom uhle ti velmi nepomoze ani IPS panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 24. 11. 2018 12:27

Zdravím, co si myslíte o ue49nu7172? Nebo obecně nějaký tip na Samsung do 15k?ovladač kdyžtak koupím jiný. Panasonic jsem pochopil má pouze ips panely. Parametr index zpracování obrazu je naprd? Jinak poznatky z datartu, všude byl sport hd (fotbal) a na všech to vypadalo extrémně hnusně. Nepoznám rozdíl v pozorovacích uhlech u va a ips, zrovna u toho Samsungu (obecně sedmá řada) psali že jsou na něm hodně vidět nevýhody VA (mizerné úhly), krom toho že je to docela zrcadlo tam nic špatného nevidím.

Díky
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 24. 11. 2018 12:58

Dobrý den, jestli zvolit IPS nebo VA záleží na Vašich preferencích,vnímání černé a způsobu sledování TV. Ve zcela tmavé místnosti jedině VA, v případě sledování v osvětlené místnosti, případně při rozumně nastaveném ambilightu, vyhovuje IPS. Bratr před 2 lety přešel z plazmy na LG řada 8500, IPS, lokální stmívání, mírně osvětlená místnost. Zcela bez problémů, je spokojený. Dívají se i z úhlů 30°- 40° od osy.
Co se týče fotek, na 43" 4K televizi si prohlížím fotky zhruba ze vzdálenosti 120 cm, od 160 cm je už jedno zda FHD či 4K.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prkny 24. 11. 2018 14:13

stormborec píše:Jestli je to stejná jako tahle: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300
Tak pěkně děkuji, zadarmo drahý...
RGBW, 50Hz, IPS, dočasné "vypalování" obrazu, PWM 120Hz


Myslím že 55UK6470PLC by měla být o něco lepší než recenzovaná 6300
Prkny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2018 07:17

A o co konkretne?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 25. 11. 2018 13:08

Zdravím, tak jsem se stále ještě nerozhodl. Naprostá většina tv jsou 4k, přemýšlím ale k čemu se vlastně 4k využije. Pokud bude 70% dvbt vysílání 20% youtube a 10% filmy z pc, přičemž youtube ve 4k asi neutáhne adsl připojení (13 Mbps). Full hd tv je ale málo, zvažuji Philips 50pfs5830, stojí 13000, je full hd VA a má možnost současného použití sluchátek a zvuku z tv. Bohužel nikde nejsou recenze. Nemáte někdo zkušenost jestli má koukatelný obraz a intuitivní GUI?
Mimo ni ještě zvažuji 4k tv:
Panasonic tx 49fx700e za 15000, bohužel ips ale zase byla původně docela drahá tak by to nemuselo být tak zlé, ve tmě se na tv zase tak často koukat nebude. Má velký přehledný ovladač a intuitivní GUI.
Samsung UE50NU7470 4k - musel bych koupit druhý ovladač, je to VA panel.
Sony mi nebyla doporučovaná jelikož se u ní platí za značku a za stejnou cenu má většinou horší parametry?

Děkuji.

-- 25. 11. 2018 13:34 --

49" Panasonic TX-49FS503E je rozbalená na alze za 14500. Mají tyhle full hd televize lepší poměr cena/obraz než 4k televize kde se platí za ono 4k? Bohužel je to zase ips. Jde mi o to aby to mělo dobrý obraz na dvbt. Jak funguje u těch 4k televizí upscaling? Co jsem koukal v datartu tak to byl ekl, ale údajně to bylo nekvalitní signálem, kabely atd.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod EdyStar 25. 11. 2018 22:18

Zbytočne špekuluješ!Na ten účel čo píšeš zober Sam.49M55(56)72,momentálne asi najlepší FHD TV na trhu!VA panel,dobré podanie aj z 60 uhlu,všetko na ňom prestavíš ako aj na 7,8 rade!Mám ho od leta,a v stredu som kúpil další v OK za smiešných 340e vo výpredaji,vyrobený v SK 2018.Na predajni bežal cca mesiac,mal som to odsledované!Na oboch TV panely výborne podsvietené,žiadne flaky na bielej alebo šedej.TV používam na T,C,S+net+PC-velká spokojnosť,SD úplne v pohode,HD perf.ostré!Mám osobnú skúsenosť s viacerými TV,aj s 8 radámi,aj Q-led UHD a preto ťa varujem obraz budeš mať neostrý aj zo 4-och metrov,a nie z 2,5!!! 50Hz nerieš,ide rovnako ako môj další 100Hz Panasonic FHD.VLHOVEJ jazda bola perfektná aj na 50Hz!Mimo iné v ešopoch má cenu cez 700e?!?Ale upozorňujem treba sa pohrať s nastavením!Kto má záujem,poradím!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 25. 11. 2018 23:35

SAMSUNG 49M5572 ani SAMSUNG 49M5672 u nás neprodávají, mám to zkusit riskovat ze Slovenska? Stojí to za to?
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2018 07:29

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků