TV do 15k na SD vysílání, Xbox, PS, filmy z PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 17. 11. 2018 22:05

Dobrý den,
již dříve jste mi dobře poradily s výběrem TV (TX-40AS640E), aktuálně mám sice problém s obrazem, konkrétně s přechody do černé při přehrávání z PC, to ovšem budu řešit v samostatném vlákně až budu mít dostatek podkladů (fotek).

Momentálně vybírám TV k rodičům (zmíněný Panasonic jsem si odvezl). Cena TV by měla být do 15 000, levnější se ale nebráním, pokud by nebyla zásadně horší. Na TV pojede primárně nejspíš SD/HD vysílání (DVB-T2), youtube, později možná nějaký Xbox nebo PS pro sestru, filmy z PC. Z důvodu internetového připojení se příliš nepočítá se streamovacími službami, možná HBO GO by utáhnul WDSL 12Mbit/s, ale spíš ne. Pokud by byl z TV špatný zvuk, využil bych stereo receiver.

Důležité je, krom obrazu, aby se TV dala snadno ovládat jak 85 letou babičkou, tak 11 letou sestrou. Z toho důvodu se mi příliš nelíbí Samsung, ovladač jsem neměl v ruce, ale obávám se, že chybějící čísla programů by babička nezvládla (potřebuje vědět že na kanálu 7 je Nova2 apod).
Další dilema je, jestli jít do 4K nebo Full HD, vzhledem k výše uvedenému použití si myslím že je 4k na škodu (SD/HD vysílání), zajímalo by mne jestli se dá očekávat u aktuálně prodávaných Full HD televizí lepší obraz/panel než u 4k televizí za podobnou cenu.
Úhlopříčka není omezená, aktuálně lituji že jsem kdysi vybral 102cm místo větší, takže si myslím že čím větší, tím lepší (optimálně 104 - 138cm). Vzdálenost od TV je cca 3m, to kdyžtak upřesním.

Z laických parametrů by měla splňovat následující: VA panel s rozumnými pozorovacími úhly, nahrávání na USB, senzor jasu, direct LED podsvícení, jednoduché a svižné ovládání, jack na sluchátka a možnost mít zapnutý současně zvuk z TV a ze sluchátek (to si kdyžtak ověřím později, není to nutná podmínka).

Konkrétní typy jsou následující:
Panasonic TX-43FX613E – již jeden Panasonic mám, doporučená na AV mania, velký přehledný ovladač, bohužel IPS panel, bez OS což je pozitivní
Sony Bravia KD-49XF7005 – doporučená na AV mania, kvalitní upscaling, 10 bitový IPS VA panel, bez OS
Philips 50PUS7303 – doporučovaná na foru AV mania, VA panel, direct led, Ambilight (ačkoli je to taková diskotéka), Android – to je výhoda i nevýhoda, pomalé reakce, občas něco nefunguje? Jestli to je jako u telefonů a funguje „svižně“ jen první rok, občas se restartuje…, na druhou stranu tam fungují nějaké TV apky.
Philips 55PUS6503 – ve slevě na CZC, bez OS
Sony KD-55XF7077 – ve slevě na CZC, os Linux – nevím co od toho čekat
Sony KD-55XF7596 – ve slevě na CZC, Android
Sony KDL-43WF665 – Full HD, Linux
Toshiba 55L3763DG – Full HD, bez OS
Panasonic TX-49FS503E – Full HD, zařadil jsem jí spíš proto, že Full HD televizí už moc není, vzhledem k 50Hz panelu na ní ovšem asi není nic moc spešl a za tu cenu se nevyplatí.

Děkuji všem za rady.
Naposledy upravil Nick Cave dne 17. 11. 2018 23:27, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na konkrétnější
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 11. 2018 23:43

Ty televize nějaký OS mají, třeba uzavřenější, ale na něčem to běží. "Linux" je název jádra, na tom běží milion systémů, u Sony to znamená jejich jednoduchý systém.
Direct nebo edge led je jedno v téhle cenové kategorii.
Samsung má letos One Remote až od NU8.
Podíval bych se na Philips 58PUS6203, který je teď na Mall v akci za 11111 Kč a měl by vyhovět všem požadavkům.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 11. 2018 10:48

VA panel moc s rozumnými pozorovacími úhly nejde dohromady.
Na druhou stranu VA panely nejsou z boku nekoukatelné, pouze mají vybledlé barvy.

Ovladač čudlíkový se dá za 100,- dokoupit a nebo za $2 i s poštovným z aliexpressu například.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 18. 11. 2018 18:02

Děkuji za úpravu názvu, za typ a za za vysvětlení. Tak jistě, OS mají všechny, ale jak říkáš, některé jsou otevřené. Třeba na mém panasonicu je taky nějaký OS s nějaký jádrem, ale HBO GO tam nedostanu, to funguje jen na androidu a na Tizen. Můžeš prosím rozvést proč v ceně do 15k není rozdíl v edge led a direct led? Selský rozum mi říká že u velké úhlopříčky musí být edge led horší a asi nefunguje local diming ne?
Na Viera TX-40AS640E je VA, nemůžu si stěžovat na pozorovací úhly, vlastně nevidím rozdíl. Ačkoli jde o vlastnost technologie, tak jsou VA u kterých se výrobci povedlo eliminovat nevýhody lépe a hůř.
Philips 58PUS6203 vypadá dobře, možná trochu velká ale snad by to šlo, bohužel jsem nenašel žádnou recenzi, Sony Bravia KD-49XF7005 alespoň doporučili v nějakém článku. Když bych jí srovnal s Philips 55PUS6703 jaký je rozdíl mimo úhlopříčky a ambilight? Třeba by se jim ten ambilight nakonec líbil, na mall za 13 990, nicméně pokud by byl rozdíl jen ambilight tak bych jí nebral. Taky jsem koukal na Hisense H55U7A za 16 666 v electroworld, je to sice nad limit ale kdyby byla fakt o úroveň lepší tak bych se na ní mrknul.

Děkuji
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 11. 2018 18:26

V téhle cenové kategorii žádnou direct led s local dimmingem nenajdeš.
Díky tomu, že má 6703 Ambilight, tak k ní dostaneš 5 let záruky, jinak tam nevím, co je za panel, v 58PUS6203 by měl být VA (pokud se nepletu, tak IPS nikdo v 58" nedělá).
KD-49XF7005 je naprosto zaměnitelná v ničem nevynikající televize.
Hisense H55U7A je opravdu o úroveň výš oproti ostatním televizím, co tu padly.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 18. 11. 2018 19:43

To moc nechápu, Panasonic TX-48AS640E local diming má a to stála podobně několik let zpět. Co znamená u Philipsu ten Micro Dimming? Hisense H55U7A má zase nějaký Ultra Local Dimming. Ještě někdo zmiňoval Sony kdl-49we665, má pozitivní recenze na Heurece i na CZC. Jde mi o to že spousta programů ještě není ani HD (nevím jestli jsoui vysílané HD programy Full HD nebo jen HD) a každá 4K TV umí jinak úspěšně dopočítávat pixely. U některých píšou že zvládají upscaling lépe/hůře.

Díky
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 11. 2018 19:55

Micro Dimming u téhle TV znamená prostě global dimming. H55U7A local dimming má. KDL-49WE665 jsem tu mohl snad jednou vytáhnout i já, ale tam byl tuším striktní strop 10k a méně náročné použití a 58PUS6203 tehdy vůbec nebyla na českém trhu. Ona má stabilní systém a asi by se používala jednoduše, ale není nijak extra obrazově zajímavá (VA nemá).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 11. 2018 20:33

AudioVideoLama píše:To moc nechápu, Panasonic TX-48AS640E local diming má a to stála podobně několik let zpět.
Ma Adaptive dimming, to je niečo ine.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 18. 11. 2018 22:21

Ok takže do užšího výběru bych vzal Philips 58PUS6203, která je super velká a super levná. Musím to ještě ale pro jistotu změřit, kdybych chtěl menší (+-126cm), tak jakou by jste z již zmíněných doporučili.
H55U7A by byla dobrá pro mě ale za tu cenu nevím jestli to naši ocení. Pak přijde DVBT3 a bude naprd. Normálně bych jim dal svojí a sobě koupil třeba ten Hisense, nicméně mám upc takže nepotřebuju set top box což by oni na anténu potřebovali. Trochu mi tím DVBT 2 zavařili.

Díky.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 11. 2018 22:32

V 50" je dobrý kauf Hisense H50A6140 za 9k v Black Friday na Alze.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 18. 11. 2018 23:10

Kdyby jste mi jí neporadil tak bych se za tu cenu bál že je to šunt :), zlevněná z 10k na 9, má jen USB 2.0, bude pak stíhat nahrávat? Ani jsem nenašel obrázek ovladače a co GUI, má někdo praktickou zkušenost s tou značkou? Já vím že jsou velký výrobce ale je to čína a nikdy jsem to neviděl v akci. Do 15 tedy nic s lepším poměrem cena výkon není...?

Děkuji.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 11. 2018 05:59

AudioVideoLama píše:, má jen USB 2.0, bude pak stíhat nahrávat?

:-) S prstom v nose. Aj keby si nahraval 4k vysielanie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 11:15

kvok píše:V 50" je dobrý kauf Hisense H50A6140 za 9k v Black Friday na Alze.


Co jsem prolejzal recenze, tak jsem zjistil, že tato TV nemá interpolaci pohybu (vím že jsem s tím otravnej, ale je to jenom 60 Hz TV, takže tam bude pro někoho problém s plynulostí a ostrostí pohybu u filmů 24p)

Nějaké recenze, nevím jestli jsou tyto verze totožné (a6100 vs. a6200)

https://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-a6200
https://www.avforums.com/review/hisense ... view.15431

Btw. - co je lepší když pomineme 4k - 5. řada Philipsu (FullHD), nebo 6., příp. 7. - cenové rozdíly celkem podstatné, všechno 60Hz...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod REY89 19. 11. 2018 13:57

Ahoj, využiju tohle téma:
Zajímá mě konkrétně TV od Sony KD-49XF8596, jak si stojí v konkurenci tenhle typ?
Bude to lepší stroj než Philips PUS7303 nebo Samsung NU8002?
Jde mi taky hlavně o kvalitu obrazu u klasického vysílání (zatím jinou možnost moc nemám)
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 20. 11. 2018 16:39

Prosím dotaz na zdejší experty Kvoka a Ryana Giggse:
Můžete srovnat tyhle dvě níže uvedené TV v úhlopříčce 49" ?
Sony KD-49XF8596 vs. Samsung 49NU8002
REY89
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků