SONY XF90 nebo XF85? či něco jiného? (Hisense H55U7A, atd?)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod racooon 15. 11. 2018 03:03

Zdravím, koukal jsem po nějaké nové TV, aktuálně mám ještě letitou Plazmu od Panasonicu, takže asi horší spotřeba a hlavně nemá DVBT-2, nejde pouštět pohádky z Utube pro děti atd....


Docela mě zaujaly tyto Sony modely - viz níže (zkopírována zde z fora)

Jednalo by se o velikost 55, vyplatí se investovat do XF90? standardně pouze koukáme na běžné programy, občas nějakej staženej film nebo např z KODI přehrávače (HD kvalita)

Cenovej rozdíl je docela velkej - např na Mallu

23 vs 30 tis...


Ještě tu někdo zmiňoval Hisense (nemám z těmito TV žádnou zkušenost), H55U7A, cena 19 tis

Případně nějaký jiný tip? nebo jít do OLED? jsem už z těch technologií/možných variant poněkud zmaten, prostě něco slušnýho poměr cena-výkon, pokud lehce připlatit za OLED tak se nebráním...

Přeem děkuji za tipy či nějaké info s ohledem na možný výběr....


Je možné na Android TV standardně využít možnost instalace KODI když je k dispozici pro Android s ohledemna funkčnost doplňků pro online filmy jako je např. Genesis Reborn? nebo je android TV nějaká osekaná verze a je nutné použít např toto: TESLA MediaBox QX8 Pro .

Sony XF90
Letos jediný model s technologií X-tended Dynamic Range Pro, která v podstatě u LCD od Sony označuje slušné HDR. Bude používat přímé podsvícení (Sony přímo mluví o FALD), jehož problikávání má nahrazovat vkládání černých snímků - nová technologie X-Motion Clarity. Obrazovým procesorem se stane X1 Extreme (tak jako u OLED a loňského XE93/XE94), což značí podporu Dolby Vision. Samozřejmostí je Triluminos a Android.
Úhlopříčky: 49", 55", 65", 75"
Sony XF85
Zatímco loni se XE85 prodávala jen ve velikostech 55", 65" a 75", letošní model nesoucí stejné číselné označení nabídne 43", 49", 55", 65", 75" a 85". Obrazovým procesorem se i tento rok stává X1, operačním systémem Android TV. Ani tady nechybí Triluminos. Kompletní specifikace nejsou zatím (u žádného letošního modelu) dostupné, ale teoreticky by tento model mohl vrátit do nabídky českých obchodů 100Hz 43" televize, které v loňských modelových řadách výrobců chyběly.
racooon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2018 05:44

Co vybrat, a ci sa oplati ist do tych drahsich TV to je vzdy otazka pouzitia, poziadaviek a narokov. Preto sa na otazky typu ci sa oplati priplatit za hento a tamto velmi odpovedat neda. Na to si musi odpovedat kazdy sam.

XF9005 je po vsetkych strankach lepsi TV ako nizsi rad, tak ak chces lepsi TV, ktory uz aj zvlada na slusnej urovni HDR, tak to zmysel iste ma.

Kodi samozrejme nainstalujes bez problemov aj niektore doplnky sa daju (ak su optimalizovane). Neviem o tom zeby mal Sony nejaku osekanu verziu android TV oproti inym androidom TV.
Je ale samozrejme treba odlisovat android TV a obycajny android.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 11. 2018 12:28

Kodi do Android TV nainstalujes bez problemov.
Uz som do Kodi instaloval kopec doplnkov a funguje to celkom spolahlivo.
A ked nie tak sa da Kodi jednoducho odinstalovat a nainstalovat nanovo uplne ciste bez doplnkov.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 15. 11. 2018 16:02

Gustoh: jaky mas typ android tv? Diky
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 11. 2018 18:07

Mam 43PUS7150/R2 a 49PUS7503.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 15. 11. 2018 23:44

Xf9005 ma stale iba android 7 Nugat,co je možno detail iba,ale aktualizácie novych verzii androidu u Sony tv sú priserne pomalé... Ved uz je v obehu v mobiloch Pie 9....
Nechapem to. Na Nvidie Shield mam android 8
Inak mam sony 49xf9005 skoro 2 mesiace a možno 2-3 bežné samovoľne restarty ... To narazam na reci ľudí android od Sony tv ani zadarmo,stale vam to bude padať... Tymto pozdravujem aj predavacov v kamennych elektro.... Sú trapni často
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racooon 16. 11. 2018 02:52

Ryan Giggs píše:Co vybrat, a ci sa oplati ist do tych drahsich TV to je vzdy otazka pouzitia, poziadaviek a narokov. Preto sa na otazky typu ci sa oplati priplatit za hento a tamto velmi odpovedat neda. Na to si musi odpovedat kazdy sam.

XF9005 je po vsetkych strankach lepsi TV ako nizsi rad, tak ak chces lepsi TV, ktory uz aj zvlada na slusnej urovni HDR, tak to zmysel iste ma.

Kodi samozrejme nainstalujes bez problemov aj niektore doplnky sa daju (ak su optimalizovane). Neviem o tom zeby mal Sony nejaku osekanu verziu android TV oproti inym androidom TV.
Je ale samozrejme treba odlisovat android TV a obycajny android.



Tak nakonec jsem se rozhodl zainvestovat a vybrat jeden z těchto modelů:
ony KD-55XF9005 - otevřenější OS (android - na druhou stranu V7 - starší verze, možná nestabilita - nedovedu porovnat...) a výběr aplikací, triluminos, dále je v popisu psán zápis a čtení na externí HDD a poměrně masivní podpora kodeků pro přehrání filmů z HDD


LG OLED55B7V - OLED technologie (vyšší frekvence obrazu), věrnost barev - kontrast, podpora dolby vision, silnější repro na druhou stranu WEBos 3.5 asi nebude žádnej zázrak a na přímou instalaci KODI to nebude..., asi taky menší podpora kodeků pro přehrávání z externího HDD, nevím jak je to s nahráváním na HDD u této TV...


Standardně sledujeme pozemní visílání, některé kanály v HD, dále pak kodi kde je možno sledovat 4K (pomálu) a spíš 720p či 1080p., jen výjimečně ztažené filmy, DVD kvalita či BR kvalita....

Tak kdo jakou a proč :-D, ceny jsou shodné u obou typů, 30K , na prodejně toho asi moc nevykoukám co....

Předem díky za názory/zkušenosti
racooon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2018 05:28

Na predajni sa nieco vykukat da, len potrebujes DO aby si sa s tym mohol pohrat a potrebujes nejaku flesku kde budes mat nejake videa v roznej kvalite aby si vedel na tych TV porovnat.

paulo78 píše:Ved uz je v obehu v mobiloch Pie 9....

TV nie je mobil, android TV nie je obycajny, mobilny android.

Co take zazracne prinasaju novsie verzie, co v starsich nie je, ze sa za tym tak kazdy pachti?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 16. 11. 2018 07:04

paulo78: Pouzivas vstavany interny tuner alebo mas externy box ? /satelit/
Mam dva Philips s Androidom ako som pisal a ani jeden samovolny restart tento rok.Ale mam externy satelitny box.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 16. 11. 2018 14:24

Já se přidám k uživateli paulo78 jakožto majitel KD-65XF9005 od 8.10.2018 se zkušenostmi. Zdroj TV signálu mám UPC - čili jejich set-top-box napojený do AVR a z něj přes HDMI do TV. Přehrávání z pohledu TV vysílání tedy není v kompetenci televize, tak nějaké problémy ani nemohu hodnotit. Dále často používám aplikaci YT, přičemž je chod bezproblémový. Stejně tak aplikace Netflix. Dále s TV poměrně často komunikuji přes hlasové ovládání, propojení přes mobil (Samsung Android) funguje bez problémů a komunikace s AVR (značky Denon) rovněž bezchybné. Dobrých 30% přehrávaného obsahu mám z externích zdrojů (flash-disk, 2,5'' nebo 3,5' disk), které přehrávám přes aplikaci VLC player. Tam musím pochválit veškerou podporu titulků, přepínání zvukových stop, vše bez problémů, v podstatě jako na PC v tomhle přehrávači.

S čím má však TV problém, tak to jsou soubory ve 4K rozlišení a s vysokých datovým tokem (60Mb/s) - zde je přehrávaný obsah velmi trhaný a nekoukatelný. U obsahu ve 4K a s datovým tokem řekněme kolem 20 Mb/s je přehrávání již v pohodě, jen občas je patrný velmi jemné trhnutí, ale člověk na jeho vnímání musí být skutečně zaměřen. Do budoucna ale plánuji pořídit buď Blu-ray přehrávač, nebo konzoli (nejspíš XBox OneX), kde tenhle problém odpadne.

A co se týče restartů TV, zamrznutí apod., tak musím poznamenat - společně se zaklepáním do stolu - že za více jak měsíc jsem nezaznamenal jeden jediný problém, zamrznutí, nic! Zkrátka android v mém konkrétním modelu TV mě ještě ani jednou nezklamal, ačkoliv přiznávám, že nevyužívám jeho potenciál naplno. Ale i přesto si myslím, že jej mohu označit za stabilní a velmi slušně odladěný. Po cca 5 týdnech provozu musím konstatovat, že jsem s TV velmi spokojen a do budoucna budu jen doufat, že tahle spokojenost vydrží :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod racooon 16. 11. 2018 21:21

Takže co se týká obrazu, tak XF90 (LCD-LED) je srovnatelná s LG OLED (OLED55B7V )?

Co se týká HDR tak řekněme odbodná kvalita?

Děkuji.

PS: díky za nápad přitáhnout tam něco na Flashce a zkouknout na těchto TV, případně i porovnat standardní DVB-T vysílání...
racooon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 11. 2018 08:59

Za me jednoznacne LG Oled.
Mam E7 a z USB prehraje uplne vse, vcetne opravdu obrovskych HDR 4K filmu s dolby atmos, ktere maji 100GB bez jakehokoliv trhani a HDR na Oledu se zadna LCD nevyrovna.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 11. 2018 10:42

Já bych z nich zvolil tu Sony
Lepší pohyb, žádné riziko vypálení -nemusí se na to vůbec myslet, zda náhodou tam není nic statického, telka prostě slouží tobě a ne ty jí. K OLEDu je potřeba se určitým způsobem "chovat" =už to, žr na to musíš myslet, zda tam není náhodou moc dlouho něco statického, může být opruz. Kodi je super, dovybavíš si ho addonama nějakejma třeba na ty online filmy a nebo třeba titulky.com a je to paráda.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 18. 11. 2018 11:41

gustoh píše:paulo78: Pouzivas vstavany interny tuner alebo mas externy box ? /satelit/
Mam dva Philips s Androidom ako som pisal a ani jeden samovolny restart tento rok.Ale mam externy satelitny box.

Mám UPC kartu dvb Conax CI+, a mam aj stbox UPC cez HDMi....
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků