Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod REY89 17. 11. 2018 17:10

kurcatovium: tak jak jsi spokojený s telkou po těch pár dnech? už sis pohrál s nastavením a vyladil vše ke spokojenosti?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 17. 11. 2018 21:29

REY89: Spokojen v zásadě jsem.

Musím zaťukat na dřevo, ale zdá se, že jsem vyřešil to nesprávně se chovající HDMI-CEC - vypnul jsem HbbTV a od té chvíle mi zatím televize vždy správně receiver zapnula a přepnula na odpovídající vstup, signál se už neztrácí. Další pokus bude zapnutí HbbTV třeba pro těch pár stanic, kde bych i zvažoval jeho použití (třeba proto, že kabelovka mi u dvou stanic neposílá EPG - to řeším s poskytovatelem, ale je to na dlouhé lokte), ale s tím se mi zatím nechtělo vrtat.

Rychlost odezvy na některé příkazy (např. EPG, program info) či přepínání kanálů není nejrychlejší, ale s tím jsem u androidu počítal. Naopak třeba takový prehistorický teletext vidím poprvé u TV konečně jet prakticky instantně (nesmějte se mi, občas tam kouknu na výsledky sportu).

Pořád nevím, jestli jde nějak u EPG vypnout to automatické rozbalení informací o vybraném pořadu, protože to je věc, která ho jen znepřehledňuje (tím jak se díky tomu následující řádky odsunují a zase vrací).

Mouchy tam pořád jsou, všechno vychytané určitě nemám, ale... ale hlavně to pořád beru tak, že jsem koupil prakticky low-end. Nebo jsem ses minimálně v cenové hladině low-endu ocitnul díky oné slevě. A touhle optikou je to fakt bomba.


MgX píše:kurcatovium nemám tolik času podrobně to zde číst, nicméně několik drobností, které teoretickou mohou napovědět.

U některých TV - Philips to tak měl taky, se jednotlivé profily obrazu, mohou nastavit vždy odlišně pro jednotlivé typy vstupů/tunerů/aplikací. Proto je nutné vždy si po spuštění jiného vstupu/tuneru/aplikace, překontrolovat obrazový setting. Hlavně tam, kde Tě to zajímá.

A druhá věc. Konkrétně Philips měl u některých modelů dříve bug, kdy se nastavení obrazu, či jejich část, kupříkladu po přepnutí kanálu, vypnutí TV atp. vynulovala zpět do továrního nastavení.

Jestliže televizor po instalaci nahrál po sobě několik jdoucích aktualizací, doporučuji provést obnovu do přepravních hodnot s následným novým nastavením a naladěním. Tudíž udělat tzv. kompletní reset (u Androidu včetně vymazání interního úložiště).


Jo, nejdřív mi přišlo, že se nastavení neukládá a nějak mi to nedrží to, co jsem nastavil, ale pak mě to s tím odděleným nastavením při přepínání mezi youtube, chromecastem, xboxem a tv tak nějak napadlo. Snad jsem to už všude sjednotil, teď když to zběžně prokliknu, tak se mi zdá, že už to snad mám všude stejně.

Co se týká toho bugu, tak se mi buď vyhnul nebo zatím jen zákeřně číhá za rohem na svou chvíli.

S resetem vyčkávám na chvíli, kdy přijde Oreo. Pak to vezmu z jedný vody načisto.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 11. 2018 21:41

Teletext na webu taky někdy používám na výsledky fotbalu. Akorát na LCD TV co mám se při zapnutí teletextu nastaví podsvícení na maximum, takže je to nepoužitelný.
A jak jsi tedy nastavil obraz? Povypínal jsi nějaká vylepšení, nebo je tam profil, který je vyhovující?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 17. 11. 2018 21:57

Povypínal jsem tam nějaké ty věci jako vylepšení barev nebo redukce šumu. Plynulost obrazu mám aktuálně nastaveno Styl pohybu - osobní a Natural motion právě testuji na maximum. Jestli dobře rozumím v této branži používaným pojmům, tak tohle dělá ten "soap opera efekt"?

Na TV mi to přijde povětšinou dobrý. Co se týká toho Hobbita, tam jsem na žádnou "správnou kombinaci", kdy bych dosáhl dokonale plynulého zobrazení, nepřišel. S tím aktuálním je mapa plynulá s lehkými cuknutími každé cca 2 sekundy. Resp. ono to necukne jakože by se to zaseklo, ale na zlomek sekundy to jede jakoby zrychleně. Při dalších záběrech (ulice, město) tam tohle nevnímám.

Např. včera jsem chvíli pustil Kmotra v SD (Prima Max) a tam tohle nastavení bylo hodně znát - zatím se ale neumím rozhodnout jestli v dobrém nebo špatném smyslu. Když jsem Styl pohybu (případně Natural Motion) dal na "vypnuto" nebo nízkou hodnotu, obraz nebyl plynulý. Při nastavení na maximum byl obraz plynulý, ale vypadal jakoby zrychleně, i když zrychlený nebyl (seděl k audiu). Je tohle ten soap opera efekt?
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 11. 2018 19:00

Asi je to ten efekt. Pak ten Hobbit je taky v takovým divným rozlišení, tak možná je to tím nevím.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 24. 11. 2018 19:09

kurcatovium píše:SD vysílání je stejná ošklivá bída, ale co taky čekat jiného - z ho*na bič neupleteš.
Dalo by se to ještě nějak rozvést? Porovnat s nějakou jinou TV, ideálně s plazmou.
Uvažuju tenhle model jako případnou alternativu k FHD Sony KDL-43WF665, především pro dvb-t, dneska pořád ještě hlavně SD. Když předpokládám, že FHD a menší úhlopříčka je pro daný účel lepší. Jak je na tom tenhle model s černou barvou? Mohl byste ověřit, zda máte VA panel nebo IPS a jak moc se zhorší obraz z úhlu 60° od osy? Případně do jakého úhlu je obraz bez většího zhoršení. Údajně tento model může mít jak VA, tak IPS (zatímco 43" jen IPS).
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 11. 2018 19:40

Myslím, že je to obráceně - 50" je jenom VA, 43" IPS nebo VA
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 24. 11. 2018 22:13

Takhle jsem to pochytil. Že 43" jen IPS, 50" by měl být VA, ale prý se u nich vyskytuje i "loterie". Pro ten můj dotaz je to ale jedno. Tím líp, pokud by 50ka byla jistotka.
Jenom jsem si teď všiml, že ten chválený SONY, co o něm uvažuju, z AVmanie, je 43WF665. Ani nevím, jaký je v nich vlastně rozdíl. Som z toho už volajaký tumpachový :roll:
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 11. 2018 23:08

43WF665 - to je 50Hz IPS a nejspíš nemá ani interpolaci pohybu, takže tam bych byl zvědavej, jak zobrazuje 23.976 FPS, což je většina filmů a seriálů
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 25. 11. 2018 08:37

Tak ještě jednou. Ten chválený na AVmanii je ve skutečnosti Sony KDL-43WE755. Snad to teďko mám konečně dobře. Je o 20% dražší, než 43WF665, tak snad by měl být o něco lepší. Prý "skvělý, značkový Full HD televizor". Ale nenašel jsem v nich velké rozdíly. Ten dražší má triluminos displej, tak snad to.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 11. 2018 09:06

Pochybuju. Podle mě to bude stejnej vojeb jako ten 655
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2018 09:29

Rozdíl je především v širším barevném gamutu u WE75.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 25. 11. 2018 11:22

stormborec píše:Pochybuju. Podle mě to bude stejnej vojeb jako ten 655
Nechápu, proč by to měl být "vojeb". :roll: Na shlížení SD obsahu nevím, jestli je na trhu dneska něco lepšího. Vychvalované VA displeje mají pro mě zásadní vadu - degradaci kvality obrazu při pohledu zboku a nejsem blázen, abych cvakal několikanásobně víc za OLED, přičemž je u něj opět podobné riziko, jako u plazem - časová degradace obrazu. Nechápu, proč už se na trhu nenabízí plazmy. Obrazová kvalita byla zcela dostačující a bez dnešních kompromisů, ceny jakžtakž. Jen ta životnost byla slabší, ale při dnešním konzumním trendu by ani to nemuselo být překážkou, by naopak. Nejsem si jistý, že je tu masová poptávka po předražených OLED.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2018 11:43

Životnosť plaziem je uplne normalna. A neviem čo presne maš na mysli tou časovou degradaciou obrazu. LCD v tomto totiž nie je žiadna vynimka.

A plazmy sa nerobia dnes preto, lebo 4K a aj HDR. Je totiž veľmi komplikovane vyrobiť take male bunky (pixely). A takisto z pohľadu jasu nepochodiš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 11. 2018 12:14

Není to i tak, že 100Hz LCD se nevyrábí už v menších úhlopříčkách, protože 4k? Nebo i to OLED...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků