Samsung UE49NU8002 vs Sony KD-49XF9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bender76 15. 11. 2018 15:34

Je tu nějaký majitel Sony XF9005, který níže popsané problémy může vyzkoušet a buď jejich existenci potvrdit nebo vyvrátit?
Předem díky za ochotu.

Čerpáno z testu a diskuze pod ním:
https://avmania.e15.cz/sony-kd-55xf9005 ... est#part=1

1)
test:
"Motionflow, aneb pohyb plynuleji a ostřeji.
Internetové diskuze přinášejí informace o Motionflow v rámci některých modelů, které nefunguje dle uživatelských požadavků a nastavení. K chybování údajně dochází ve chvílích přehrávání videí z USB prostřednictvím integrovaného, nebo doinstalovaných přehrávačů, při některých poměrech stran. Tématu jsem se chvíli věnoval a pocitově bych doporučil výrobci funkci Motioflow u popisovaných typů přehrávání překontrolovat. Realita sem-tam přináší „zvláštnosti“."

diskuze:
"Ještě pořád Sony nevyřešilo trhání videí ve formátech, u kterých jsou černé pruhy (2.40:1, 2.35:1, ...) ? Dělá to ve všech přehrávačích ať už v interním nebo v doinstalovaných (kodi). Videa v 16:9 jedou úplně v pohodě, typicky seriály."

2)
test:
"HbbTV v aktuálně zkoušené verzi softwaru občasně dře. Stroj opakovaně načítá video, které se kouše. Děje se tak u HbbTV Primy, ČT, ale i dalších. Nehledě na zvolenou kvalitu. Internet samozřejmě fungoval. Jiný televizor přehrával videa plynule."

diskuze:
"Na tv (KD-55XE8596) se sekalo neustále iVysílaní. Vy tu taky píšete že s tím jsou problémy, takže to nevyřešili? Na Samsungu jede bez chyb."

3)
test:
"Integrovaný přehrávač by si zasloužil v jeho „video“ podobě trochu zkulturnit. Přehlednost a možnosti z našeho pohledu pokulhávají. Zobrazení složek není přesné a dochází k omylům. Část videí není vložena v příslušné složce, ale vidíte ji přímo v nabídce."

diskuze:
"Příšerný video přehrávač (u TV KD-55XE8596) neuměl přehrávat videa za sebou, neustále padalo přehrávání videí z domácí sítě a když to spadlo, musel jsem znovu listovat složitě složkami abych se k videím dostal. Zvolit disk, typ souboru video, řazení by folder a pak teprve složku. Složky se soubory nešlo přidat na plochu!! Tak zásadně by pomohlo kdyby tohle šlo! Instaloval jsem Kodi, Archos i Vlc a Mx player a všechno na nic. 4k se sekalo taky a nic to neřešilo."
Bender76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 18:45

Asi ti neodpoviem na tvoje dotazy,ale mojou prioritou je sledovanie filmov, cez streamovacie sluzby. Teda 4K, hdr atd ale nie z hdd ale napr cez Kodi a Stream cinema napr.

-cez apliakciu Kodi v TV 4K vyssie ako 20GB seká,trha, zamrza...
A pritom mam silny net 300Mbps, ide o to ze TV ma priepustnost 100 MBps a realne to asi ide 60Mbps.
Odbornici hovoria ze to musi stacit na 4K ale nestaci, zvysoval som buffer v Kodi a vsetko mozne,nepomohlo nic.
Az som kupil "krabicku" Nvidia Shield az tam to prehram ok..

Ale opakujem na tvoje dotazy neviem odpisat
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 19. 11. 2018 22:27

Ahoj, nejsem najitelem, ale mám možnost XF9005 vyzkoušet ( mám ji vystavenou na prodejně ) a ověřit tvé dotazy. Strany obrazu bych se ale rozhodoval pro výše zmíněnou Sony. Nehledě na parametry má obraz přirozenější a příjemnější. NU8002 má trochu tendenci přepalovat obraz. Stav se na nějaké normální prodejně a než se definitvně rozhodneš, mrkni na barvy a čištění pohybu.

-- 19. 11. 2018 22:29 --

Navíc se teď hrnou hromadné aktualizace, takže by se situace se softwarem "měla" zlepšit.
Daly90
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků