Basic OLED vs high end LED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaveLister02 30. 10. 2018 09:50

Zdravím pánové,

vybírám novou TV a mám trochu dilema, zda vzít základní dostupný model OLED TV (LG OLED 65B7V) nebo radši ušetřit 10k a vzít buď Sony KD-65XE9005 nebo Philips 65PUS8602 (všechno 2017 modely, ktere podle me uz nize s cenou nepujdou).

Jde mi o to, zda je tech 10k rozdil primerených vzhledem k rozdilu v obrazovem výkonu.

TV budeme pouzivat jak na klasicke vysilani (pres Kuki TV), Netflix, vecerni filmy (vetsinou pres HDMI z pocitace) a take na hrani na Xbox One. Umistena bude v mistnosti ktera neni nijak extremne osvetlena (prime slunce do ni skoro nejde), tedy je mistnost je temejsi a i vetsina sledovani probiha stejne vecer nebo se zatazenymi zavesy. Pozorovaci vzdalenost bude cca 330 cm, tedy jsem zvolil 65 palců (to je podle me idealni, ale rad si vyslechnu oponentni nazor) a TV bude temer presne kolmo k pohovce, tedy pozorovaci uhly mi starost nedelaji. Co mi vsak starost dela, je retence obrazu u OLED obrazovky. Vzhledem k tomu ze neni vyjimkou, ze treba 6h v kuse bezi jeden TV kanal, pripadne treba 4h v kuse hraju, tak mam z tohoto trochu obavu. Vim ze k trvale retenci by to muselo bezet 2 tydny v kuse (podle testu Rtings.com), nicmene rad bych info z praxe, pokud s tim nekdo mate zkusenosti.

LG muzu mit za 50k
Sony za 40k
Philips za 38k

Diky!
DaveLister02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2018 18:29

Tak nějak bych se ve Tvém případě klonil k Sony. S ní pak porovnával zbytek. Kuki Ti tam pojede z aplikace pro Android. Jen je třeba počítat právě s OS, který je/může být trochu náročnější.

Kdybys nehrál, tak OLED při normálním využívání by mohl vyhovět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 31. 10. 2018 19:00

Proc kdyby nehral? Neni lepsi hrani, nez na Oledu.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 10. 2018 21:09

OLED na hry rozhodně nebrat.

XE9005 je super, ale rozhodně ji nemá cenu kupovat, když KD65XF9005 je za stejný prachy.
Případně pokud tam hraje roli i ten XBOX ONE X, který má potenciál Freesyncu a s tím spojeného i nejlepšího (= nejkratšího) lagu, tak celoplošnou QE65Q8DN za 53500,- (na RTINGS ji najdeš pod názvem Q8FN !!, ale je to to samé jako ta u nás označována jako Q8DN) nebo QE65Q7FN za 48k
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 31. 10. 2018 21:14

A jaký je důvod? Viděl jsem pár her na OLEDu a hezčí podání barev jsem na žádném jiném monitoru či TV neviděl.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 10. 2018 22:21

retence dočasná a trvalá (a.k.a. vypalování)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Renoi 31. 10. 2018 22:34

Sony 65XE9005 je přece o 10 tis. levnější než XF. 40 vs 50.
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 1. 11. 2018 08:56

orgasmic píše:A jaký je důvod? Viděl jsem pár her na OLEDu a hezčí podání barev jsem na žádném jiném monitoru či TV neviděl.


Po plazmě Pioneer Kuro, není krom Oled TV jiná alternativa. I dnes bohužel.
PS: o plazmách se také hovořilo o vypalování, a já na své plazmě nahrál sakra hodin! A přijďte si jí po těch letech prohlédnout... ;-)

Tak že za mě Oled.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod peppies 1. 11. 2018 09:17

A já ti na toto mohu napsat, že jsem měl plasmu ( Panasonic ST-50) nehrál na tom hry a dočasnou retenci jsem měl po pár vteřinách obrazu. Každý máme své vlastní zkušenosti a dočasná retence někomu může vadit někomu ne. Horší je to u té trvalé :-) A to že se objevuje ( dočasná retence ) je realita - jestli vyjímečně nebo po xhodinách koukání na zpravodajský kanál je otázka na kterou neumím odpovědět

AD lepší podání barev,lepší černá - každý máme své preference obrazu, někdo vyhulí barvy, někdo používá konzervativní zobrazení barev, černou barvu mají direct led TV velmi dobrou a OLED dokonalou. 100 lidí 100 chutí
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 1. 11. 2018 09:25

peppies píše:černou barvu mají direct led TV velmi dobrou

Je rozdíl mezi direct led a direct led s FALD (Full Array Local Dimming). Ta druhá technologie mívá často dobrou černou, ale samotný direct led sám o sobě nic neznamená.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 11. 2018 11:17

Trosku bych pridal a koupil az B8
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ongeo 2. 11. 2018 12:17

Zrovna řeším stejnou věc a všude na fórech píšou, že jakmile na televizi chceš hrát, tak OLED nebrat. Taky chci 65-ku a můj favorit je zatím 65xe9005.
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 11. 2018 12:22

Docasna retence je pokud se nepletu u poslednich oled panelu kolem neceleho jednoho procenta, proste pod jedno procento po nekolika hodinach (nevim kolik uz), po jedne hodine je docasna retence snad na 0,03%, to je podle meho okem neviditelne, skoro na hranici mereni.

oprava: 0,03% a po sledovani jineho obsahu mizi do dvou minut
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaveLister02 2. 11. 2018 14:12

Ahoj,

tak nakonec jsem vzal SONY KD-65XF9005 a zatím spokojenost. Android mi sice už od středy co ji mám stihnul jednou zamrznout tak, že jsem musel celou TV vypojit ze zásuvky, ale jinak super. OLED to sice není, ale černá je černá a barvy jinak skvělé. Ještě jsem neměl čas se v ní pořádně povrtat a nastavit to (zatím jsem použil doporučená nastavení obrazu dle rtings.com). Ještě se musím poprat s nastavením Kodi, jinak Netflix přehrává ve skvělé kvalitě obrazu.

Sice jsem původně favorizoval OLED, nicméně teď jsem rád že si můžu bezproblému pustit 2h hudební video na youtube a neřešit vypalování obrazu. Nerad bych za rok řešil fleky na dipleji a i v obchodě mi borec se kterým jsem to probíral říkal, že jen za posledních pár měsíců tam měli x reklamací, kvůli burn-inu (samozřejmě že neuznaných). Stejně tak mluvil i o OLEDkách, které tam mají vystavené (nejen LG), kde ačkoliv běží promovideo od výrobce, tedy bez statického obrazu, tak že stejně se u nich po čase projevuje burn-in. Samozřejmě že ty obrazovky tam běží 12h denně s napáleným jasem, aby to vypadalo hezky, a vím i o tom, že je vypínají natvrdo z elektriky, ale i tak mě to odradilo.
Btw zajímavé je, že jim jakožto prodejcům výrobce TV reklamace kvůli burn-inu u vystavených kusů uznává a proplácí jim to.
DaveLister02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 11. 2018 14:40

fajn volba, ja to rikam porad :D velka uhlopricka udela vetsi paradu...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků