TCL 55DC760 s Android TV 8 Oreo

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ofer1790 23. 1. 2019 16:07

Koukám hlavně na seriály a filmy, na sport moc nekoukám, takže 120 Hz bych využil hlavně u plynulosti závěrečných titulků nebo některých scén jako je ta v Hobitovi. Ani pirátské zdroje nemají 120 Hz, normální DVBT vysílání vypadá koukatelně, sport je taky v pohoně.

Zvuk soundbaru je super, i když se přepne zvuk na film mód (nvm přesně co to dělá, ale obecně se celkově zeslabí), tak jsem max na 60/100, zvuk je čístý. Ale jak jsem psal v úvodním postu, pro filmy by byl fajn ještě basák. Zkoušel jsem hledat, jestli by šlo pouštět zvuk z integrovaného soundbaru a připojit jen basák, ale někde jsem četl, že to nejde. Možná by šlo nějkým hackem přes aplikaci, která umí nastavovat routování zvuku.

Hlavně co je třeba zvážit jsou výše zmíněné problémy s restarty. Jestli není lepší koupit kvalitní 120 Hz "displej", který má pěkný obraz a zvládá dobře televizní funkce jako HbbTV a k tomu pro Android TV funkce přikoupit stabilní Xiaomi Mi Box (cca 1500 Kč) a případně externí soundbar (cca 2500 Kč). TCL má hardware poměrně kvalitní (HDR, Dolby...), chybí jen 120 Hz, ale software trošku pokulhává.

Je třeba zvážit na co se budeš hlavně koukat: filmy/sport, klasické DVBT vysílání/pirátské zdroje/oficiální streamovací služby... Koukni do threadu s akcema, třeba tam bude něco zajímavého za podobnou cenu ve slevě, jako Samsung před Vánocema v Black Friday.

Btw Google chystá novou Android TV 2 platformu.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikPu 23. 1. 2019 20:33

Mám 9 let starou Sony KDL - 32E4000 a je potřeba už něco lepšího.
Ten film a nějaký seriál mám stejně, formule 1 + blu-ray. Mám jen pozemní vysílání DVB-T a do budoucna plánuji nejspíš něco přes internet.
Ty problémy co jsou s televizí mě trochu odrazují proto zvažuji ještě Hisense H55U7A nebo Sony KD-55XE8596.
Ještě bych se chtěl zeptat jestli úhlopříčka 55"/139 cm je dobrá pro sledování ze 3m?
Díky za pomoc.
PatrikPu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ofer1790 24. 1. 2019 09:31

TCL se aspoň snaží vydávat novej software, na polským fóru je každej měsíč až dva nová verze. Otázka je jak dlouho jim to vydrží, teď se dá jeden soubor nainstalovat na všechny androidí TCL/Thomsony, uvidiíme, až u nových modelů budou jiné procesory, ale prodali jich ve světě dost, tak snad budou aktualizace dál.

Koukám taky z cca 3m, SD je bída, HD v pohodě, 4k z Netflixu nebo Stream Cinema lahoda.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod macko800 29. 1. 2019 22:07

ahoj ja mam tcl dp 660 vsetko funguje ako ma...akurat mensie nedokonalosti v podsvieteni dispeja ale neriesil som to..chcem sa spytat ci aj na dp660 by fungovala v509 update...dakujem...
macko800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ofer1790 30. 1. 2019 15:57

Na DP660 by měla jít aktualizace taky. Ale zvážil bych zda to dělat, když ti všechno jde...
Dá se pak downgrade, ale našel jsem, že to jde jen z jedný verze.

Rolback by měl jít pouze z verze 369.
Je nutné flashnout 369 a pak nahrát případně vyšší verzi.

Jinak další fóra s informacema:
Polský - nový aktualizace
Italský - problémy hlavně s jejich službama
XDA obecně
Ruský - návod na root, asi bych nedoporučoval, mohly by přestat jít legálni služby placený, kvůli DRM jako Netflix a HBO, nezkoumal jsem
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod macko800 30. 1. 2019 20:26

Asi to neham tak. Pockam kym nebude update oficialny.. Dakujem za odpoved...
macko800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromano 15. 2. 2019 10:05

Zdravím,
mám taktiež túto TV, zatiaľ všetko funguje OK, žiadne reštarty sa zatiaľ neobjavili,
iba jedna vec mi nedá spávať, neviem či je to chyba v nastavení alebo či to má tak byť..
pri niektorých scénach obraz na niektorých miestach jemne preblikáva napr. záber striech domov alebo v prírode listy na stromoch, alebo hory, asi sú to miesta kde sa stretáva tmavá a svetlá farba, skúšal som rôzne nastavenia, zmeny dynamického kontrastu, micro dimming atď..

vopred ďakujem za reakcie
jaromano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ofer1790 19. 2. 2019 12:20

Nic takového nepozoruji, pošlu ti do zprávy kalibraci od Poláků, můžes zkusit s tím. Já mám defaultní nastavení a nic takového se neděje.

Co máš za verzi softu, máše zapnuté HbbTV, jak přijímáš signál a jakého máš providera (DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S, UPC, Skylink, pozemní...)?
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod macko800 22. 2. 2019 15:28

Ahojte. Updatoval som moj DP 660 na verziu V519 tak mi pise.. A nejde app store len tcl channel a tam su len odporucane aplikacie.. neviete preco? Dakujem za odpoved
macko800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warcraftan 22. 2. 2019 20:14

Zdravím,
vlastním tuhle televizi pár dní a chtěl jsem se zeptat, jak můžu přehrát stažený film na externím HDD připojený přes USB 3.0 na android TV?
Myslel jsem, že stačí VLC, mx player, ale nepřehraje mi to. Nějaký tip prosím?
Dá se to nějak obejít, abych nemusel kupovat samotný blu ray přehrávač?
děkuji.
warcraftan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ofer1790 25. 2. 2019 10:30

Myslím, že jsem četl, že to jde přes interní přehrávač od TCL.

Problém je v tom, že od verze Androidu 8 Oreo není součástí podpora NTFS disků. Musel bys ho mít v jiném formátu. Řeší to na polském fóru, prohledej a napiš sem výsledek :)

Na Mi Box se muselo počkat na update, ale i pak jsem četl, že problém způsoboval ES file explorer, zkus ho odinstalovat.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 26. 2. 2019 09:40

macko800 píše:Ahojte. Updatoval som moj DP 660 na verziu V519 tak mi pise.. A nejde app store len tcl channel a tam su len odporucane aplikacie.. neviete preco? Dakujem za odpoved


Ahoj, v519 je určena pro australský trh, možná se to kope. Můžeš zkusit V511.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macko800 26. 2. 2019 09:55

Vyriesil som to tak ze aku app. potrebujem tak si ju dam na usb a instalujem v tv a je to vyriesene. Ale dakujem za info..
macko800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod narg 14. 3. 2019 21:15

zdravim panove, vybiram novou telku, zavrhnul sem samsungy 2018 kvuli nepodpore avi, kterejch mam tuny, zaujalo me to TLC s androidem, na alzasofte maji ty 55 palcove, ale absolutne netusim, jaky je mezi nimi rozdil, maji tam TCL U55P6046 za 11 000, TCL U55C7006 za 13 a TCL 55DC760 za 17, muzete mi nekdo rict, jaky je mezi nimi rozdil?? dle popisu na eshopu jsou v podstate stejne ?? krom te za 17 ktera ma soundbar, ktery nepotrebuju. Maji nejaky rozdil v typu panelu, co by delalo rozdil 3000 ??

taky by mne zajimalo, jestli tyhle rady maji taky problem s restarty, jak tady pisete ??

telka by byla jako druha v domacnosti (nebo prvni, pokud by byla lepsi nez samsung 6200, kterej mam roky a je furt super)
narg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ofer1790 30. 4. 2019 09:05

Vyšla verze 528, kterou všichni chválí. Na starších TCL televizích serie P60 a C70 konečne funguje aplikace HBO GO, třeba nám na C76 přestane restartovat televizi po cca 45 minutách. NTFS podpora pro jiné přehrávače než interní zatím pořád není, workaround s pouštěním Paragon NTFS a Total Commanderem / ES. Obraz a zvuk se zdá obecně lepší. Sám jsem ještě nezkoušel. Ke stažení zde v528.
Ofer1790
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků