TCL 55DC760 s Android TV 8 Oreo

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ofer1790 27. 10. 2018 14:33

Kupoval jsem si novou televizi a nikde jsem o ní nemohl nic najít, tak napíšu sem. Chtěl jsem hlavně, aby měla Android TV. Volba padla na, pro mě ne moc známou, značku TCL. V americe už je jednou z nejprodávanějších značek televizí a papírově vypadly velice dobře.

TCL 55DC760
+ Android TV
+ vyhrála EISA award za nejlepší televizi v poměru cena/výkon
+ 55" za 18 000 Kč
+ 4k HDR Pro, Dolby Vision atd.
+ JBL Soundbar
+ Android běhá v pohodě
- Soundbar nemá basy
- Zatím ji mám tři dny a každý den se aspoň jedou restartovala - nenacházím souvislost, čím by to mohlo být, jednou při přehrávání přes Chromecast, jednou při přepnutí na TV programy napsala, že žádné programy nejsou naladěné a pak se restartovala...

Jestli je obraz a zvuk opravdu tak dobrý jak slibují neumím posoudit, moc televizí jsem neviděl, kupoval jsem podle papírových specifikací.

Co mě hlavně zajímalo bylo, jak budou fungovat aplikace na Android TV, hlavně ty sideloadované.

Postup je stejný jako u jiných Android TV zařítzení, např. Xiaomi Mi Box
- Je nutné nainstalovat ES File Explorer File Manager z Google Play Store
- Rovnou Sideload Launcher - Android TV z Google Play Store. Zobrazí se jako aplikace, přes kterou se pak spouští další aplikace, které bylo nutné instalovat z flashky (=sideload)
- Potom je už třeba další aplikace stahovat jako .apk např. z APK Pure nebo APK Mirror, dát je na flashdisk a připojit k televizi
- V ES File Exploreru nainstalovat aplikaci z .apk z flashky - ES vyzve k povolení instalace z neznámých zdrojů - nutné povolit
- Dál taky doporučuji nainstalovat aplikaci, která přinutí všechny aplikace přepnout se do Landscape mode (na placato), fungovala mi tahle Set Orientation, jiné způsobovaly okamžitý restart hned po spuštění aplikace

KODI
- Instaloval jsem Kodi v18 Leia Beta 4 funguje bez problémů. Kodi se dá nainstalovat i z Google Play Store, ale potřeboval jsem v18 kvůli Skylink addonu viz níže. I verze instalovaná z flashky je vidět v normálním launcheru.
- Doinstaloval jsem CZ&SK Repository pro pluginy na přehrávání českého obsahu a v pohodě funguje přehrávání např. Mall TV.
- Dál mě zajímalo, jestli bude fungovat Skylink LiveTV addon, který je v CZ&SK repository. Funguje taky bez problémů.

Zkoušel jsem HBO GO, funguje v pohodě, částečně se dá ovádat ovladačem, ale lepší je připojit bezdrátovou myš do USB, kvalita přehrávání je horší jak u Netflixu.

Aplikace Skylink Live TV CZ taky funguje, částečně se dá ovládat ovladačem.

Zkoušel jsem nainstalovat i aplikace pro které nemám předplatné - O2 TV a UPC Horizon GO, obě se dají spustit a jsou v Landscape mode (díky instalované aplikaci).

Netflix je předinstalovaný a funguje výborně. Stejně tak streamování přes Chromecast nebo ovládání přes aplikaci Android TV Remote Control z mobilu s Androidem.

Další zajímavostí je Google Assistant, když řeknu "pusť Neflix" pustí Netflix, dokonce umí spustit i HBO GO, které je sideloadované. Nerozumí ale třeba "ztlumit". Když nerozumí tak to zobrazí okno s výsledky vyhledávání na Youtube.

Sidelodované aplikace se blbě ovládájí přes ovladač, tak si chci pořídit něco takovéhoto s touchpadem a klávesnicí.

Televizi jsem kupoval na Alze. Trošku mě děsí, že i další kupující si stěžuje na restarty. Navíc má výrobní vadu, kdy mezi sklem a LCD panelem leze kousek izolační folie (foto), takže stejně půjde zpátky. Jinak jsem zatím spokojen, tak uvidíme co restarty, jestli jen výměna za jiný kus nebo jiný model nebo značka.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 31. 10. 2018 20:11

Přišel jsem na to, co způsobuje restarty televize. Je to zapnutým HbbTV.

Zajímavé je, že to bylo v továrním nastavení vypnuté, takže je to nejspíš problém o kterém se ví. Když to nechám zapnuté a přepínám kanály, vždycky dojde dřív nebo později k restartu. Při vypnutém HbbTV můžu přepínat jak chci. Při zapnutém je televize jinak stabilní, při sledování vysílání, přepínání androidích aplikací, sledování streamovaného obsahu, restartuje se pouze při přepínání kanálů nebo procházení EPG.

Je to nejspíš nějaký starý bug v Android TV, protože tohle řešení bylo doporučované už u televizí Sony s Androidem v roce 2016 viz diskuze na CZC.

Objevila se podrobná recenze na HDTV Polska. Tenhle server má asi největší komunitu na fóru o TCL televizích v EU. Taky se v Polsku pro Evropu vyrábí.
Ještě jsem našel jednu starší recenzi z Holandska.

A doplnění co TV podporuje:
+ HDR 10 (8 bit + FRC)
+ HLG
- Procesor je: Mediatek MT5891 (novější generace 2018 je MT5598)
- 10,21 GB dostupných pro uživatele

Hledal jsem ještě nějaké zajímavé ovládání a podařilo se mi najít tyhle dvě: TK628 a MX3-L backlit with mic.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 1. 11. 2018 19:28

Restarty se u mě neprojevily. Ale mám jiný problém a to tenhle:

viewtopic.php?f=1703&t=1292837

Mohl bych tě poprosit aby jsi v úplně tmavé místnosti udělal pár fotek když je na obrazovce něco jako u mě? Třeba při spouštění logo? Prostě tak aby bylo aktivované podsvícení ale tmavý podklad. Televizi si včera odvezli tak jsem na ně zvědav.

Ovládání by mi vyhovovalo to co inzeruje Alza na webu. Předchozí verze měli totiž tlačítko Air Mouse takže člověk mohl pohybem ovladače ovládat kurzor na TV, tahle už to nemá, nechápu proč. Přitom při párování jasně píše "párování pro ovládání hlasem a funkci Air Mouse"
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 1. 11. 2018 21:04

A máš zaplý HbbTV? U mě je to v menu: Systém > Rozšířené video > HbbTV. Musí se odsouhlasit shromažďování informací, aby to šlo zapnout.

Zkusil jsem obeslat TCL support s prosbou o nějakou radu. Je to určitě softwarem, vyměnil jsem televizi s vadou panelu za novou a nová se taky restartuje :( Mám zase 14 dní, jestli se TCL neozve s radou, tak přemýšlím nad výměnou za ten Hisense H55U7A, má navíc 120 Hz a k tomu Xiaomi Mi Box, pro aplikace co to nebude umět. Oprava není jistá, u té Sony píšou v diskuzi na CZC, že to řeší tři roky a za tu dobu bylo několik updatů, které to nevyřešily.

Fotky tady: https://imgur.com/a/fqQOyfW
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 1. 11. 2018 21:30

Díky za fotky.

Zapnuté HBBTV mám, ač mě ten souhlas nepříjemně překvapil. Mám UPC, karta v CA slotu a HBBTV aktivně používám, třeba na primě si pouštíme některé pořady od začátku atd. Za celou dobu ani jeden restart. Jediné co se mi asi 3x stalo je že se mi odpároval ovladač a nereagoval na hlas a musel se znova párovat držením tlačítek, ale restarty ne. Mimochodem jak u tebe probíhala výměna? Mě předevčírem starou odvezli (objednali TopTrans) a zatím se neozvali.
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 1. 11. 2018 22:12

Ty máš taky DC760? Přijímám DVB-T signál z anténní zásuvky, mám net od UPC, ale televizi neplatím. V menu Kanál > Diagnostika kanálů > Název sítě: UPC_DVBT.

Napsal jsem hned druhý den přes kontaktní formulář na Alze, že má výrobní vadu a přípojil fotky. Paní mi vytvořila novou objednávku, nastavila mi stejnou cenu (při první objednávce jsem použil slevový kupón a ještě byla o 1% levnější, asi jak jsem ji pořád sledoval na Alze :D). Pak jsem se starou zajel přímo do Alzy na Holešovice do Tech zone. Řekl jsem jim, že chci výměnu, že má výrobní vadu, ukázal fotky, koukli se na telku a jestli je tam všechno a převedli platbu na novou objednávku. Pak jsem si hned vyzvedl novou na výdeji. Za to musím Alzu pochválit.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 1. 11. 2018 22:28

Taky DC760 a taky z Alzy. Nepoužívám vlastně DVB-T ale DVB-C takže od jejich zásuvky rovnou do televize. Jen mi to dekóduje karta.
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 4. 11. 2018 12:22

Ještě přidávám video, kde se televize zasekne po 1 minutě přepínání kanálů. Zůstala viset na vypínání, asi protože jsem zmáčkl tlačítko vypnout, jinak se normálně restartuje.

https://youtu.be/segCxvTABQM

Při dalším pokusu se restartovala za 3,5 minuty. Potom zas nějak samo přestalo HbbTV fungovat, červené tlačítko nereagovalo, HbbTV bylo v menu zapnuté, po restartu vše fungovalo. A další varianta byla, že zůstalo viset na obrazovce logo Nova - Stistněte červené tlačítko, i když jsem byl na jiném kanálu, HbbTV opět přestalo fungovat, jen logo svítilo.

Nemáte někdo kontakt na TCL podporu? Zkoušel jsme přes kontaktní formulář na webu tcl.eu, psát jim zprávu na FB, ale zatím žádná odpověď.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.mrazek 7. 11. 2018 20:23

Tak dorazila nová TV, můj problém s podsvícením vyřešen, obraz je teď 100% žádné viditelné fleky v rozích.

Aktivoval jsem HbbTV a žádné restarty se u mě neprojevují ani na tomto novém kusu.
jiri.mrazek
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 13. 11. 2018 21:01

Tak to jsem rád, že ti už jde dobře.

Já jsem zkusil ještě jednu věc: připojil jsem televizi místo do zásuvky, kde chytala UPC_DVBT, na takovou malou anténku co jsem měl u televize do USB do PC. Při zapnutém HbbTV se televize zatím nerestartuje a můžu přepínat jak chci. Takže možná UPC vysílá v nějakém divném formátu. Zůstal ale bug, že občas zůstane viset logo (opět mi zamrzlo logo TV Nova, že by problém s vysíláním od nich) a potom přestalo fungovat červené tlačítko, musel jsem restartovat pro obnovení funkce.

Podařilo se mi taky přes Alza TCL Experta spojit s někým z marketingu TCL v ČR a paní mi slíbíla, že problém předá na vývoj do Polska, tak jsem zvědavý jestli něco vyřeší, dám pak info. Sama mi ještě volala zpátky.

Jinak se s nimi dá spojit dost těžko, formulář na webu tcl.eu vrací pořád error, na maily nikdo neodpovídá, na dotazy na FB a Twitteru napíšou ať napíšu zprávu, na tu pak ale nikdo neodpoví.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 3. 12. 2018 18:20

Ahoj,

nějaké novinky:

Oficiální support z Polska mi poslal novou beta verzi v500 operačního systému, můžete si ji stáhnout tady: uloz.to

Svoji verzi zjistíte: Android Home (domeček na ovladači) > Nastavení (ozubené kolečko na obrazovce) > O zařízení > Obraťte se na nás

Verze po koupi před aktualizací:
Software: V8-T658T01-LF1V479
TV+ OS: V5.0.0 (V8-1808141-MF1V500)

Verze po aktualizaci:
Software: V8-T658T01-LF1V500
TV+ OS: V5.0.0 (V8-1810311-MF1V500)

Problém s HbbTV zůstává jak na vysílání přes UPC, kde je problém častější (TV se asi nelíbí, že UPC vysílá v jednom kabelu jak analog, tak DVB-T tak i DVB-C), tak u klasického pozemního DVB-T/T2.

Návod na instalaci:
POZOR: Při update software dojde k továrnímu nastavení
Zformátovat flashku ve formátu FAT32
Rozbalit soubor ze zipu a nakopírovat Update.pkg na flashku
Strčit flashku do USB 2.0 portu
Vypnout televizi
Vzadu napravo je velké tlačítko pro zapnutí, tak ho držet, dokud se neobjeví informace o flashování
Během procesu nevypínat televizi ani nevytahovat flashku
Televize se sama restartuje

Ještě je doporučeno zalést do servisního menu:
Přepnout se na televizní vysílání
Zmáčknout ozubené kolečko na ovladači pro menu televize
Obraz > Rozšířené video> zajet kurzorem na položku Kontrast
Zmáčknout na dálkovém ovladači 6 4 2 5

Objeví se servisní menu:
Zajet na: "Reset all" zmáčkout ok
Zajet na: "Reset shop" zmáčknout ok - tohle uvede TV opět do továrního nastavení, takže bych řekl, že zbytečné dělat to znova

Na polském fóru se už kluci dostali k updatu taky, udržují tam Google Drive s aktualizacemi (fungují asi na všechny TCL televize s Androidem).

Podle jejich informací, v nové verzi zmizeli některé položky nastavení obrazu, viz forum.

Tak snad to do finální v500 opraví.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 14. 12. 2018 18:11

Konečne je dostupná na play store aplikace HBO GO pro Android TV.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod Ofer1790 6. 1. 2019 18:20

Na polském disku je nová verze v509. Četl jsem, že někdo má problémy s Chromecastem, u mě se neprojevily.

Problémy s restartováním u zapnutého HbbTV zůstávají.

HBO Android TV aplikace mi občas taky restartuje televizi. Zdá se mi, že to je spíš tím, že apliakce spadne a to restartuje televizi, ale těžko říct. Dělalo to i na verzi 500. Taky když se na dýl zapausuje přehrávání, nedá se pokračovat a musí se pustit nový díl. Viděl bych to spíš na mizerou aplikaci, je přece jen nová. Jak to běží vám?

Sideloadovaná aplikace TVCOM mi restartuje televizi hned po spuštění. Na starší verzi jsem nezkoušel, ale na Xiaomi Mi Box funguje bez problémů s nastavenou rotací a ovládáním myší.

Jinak žádné problémy na verzi 509 nepozoruji. Postup instalace výše.

Musím ještě jednou zmínit doplněk do Kodi Stream Cinema, funguje parádně. Nejlepší cena, nejširší nabídka, pohodlné ovládání.
Ofer1790
Junior

Odeslat příspěvekod amber.cz 18. 1. 2019 11:57

Mám tuhle TV asi dva měsíce. TV signál příjímám převážně ze satelitu (Skylink) - na obou vstupech TV i SAT při zapnutí funkce HbbTV dochází k náhodným restartům. Takže funkci nepoužívám.

Nová aplikace HBO GO z Google Play rovněž vyvolává náhodné restarty. Bez problémů běží ta, která je nainstalovaná v sideloadu (nějaká starší z APK Mirror), i když se neovládá zrovna ideálně. Stejně stabilně mi běží v sideloadu i apka Skylink Live TV. HBO GO přes vestavěný chromecast mi občas také restartuje TV, ale ne tak často.

V jednom HDMI mám "připíchnutý" Chromecast 2 (používaný v předchozí, méně chytré TV) napájený z USB televize - ten jede bez problémů.

Jinak s ostatními aplikacemi (YouTube, Kodi, Spotify,...) nemám žádný problém - s těmi si televize poradí.

Verzi firmwaru mám 500.

Několikrát se mi stalo, že se TV sama od sebe zapnula - bylo to při zapnuté funkci rychlého startu. Takže tu jsem také deaktivoval...
amber.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikPu 19. 1. 2019 20:59

Zdravím,

Mám zájem o tuhle televizi a chtěl bych se zeptat jak jste spokojeni s obrazem (50hz) a zvukem.
Dnes jsem ji viděl v prodejně a musím říct že soundbar ve spodní straně Tv je super.
Diky za názor.
PatrikPu
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků