Současné TV vs. kodeky a titulky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 10. 2018 15:42

Ahoj,
jak jsou na tom dnešní televize s vestavěnou podporou kodeků a titulků? Mám filmy na externím disku a napadlo mě, že spíš než kupovat nějaké Raspberry Pi ke staré televizi bude asi schůdnější koupit novou TV, která si s tím nejspíš poradí.
Co se týče těch titulků, očekávám, aby to bylo v základních věcech dotažené - u stávající staré Philipsky např. titulky fungují, i v různých kódováních, ale nezvládá takovou drobnost jako stínování textu jinou barvou, takže v průběhu filmu každá třetí věta splyne s pozadím.
Je dobré se s ohledem na toto zaměřit na nějakou konkrétní značku nebo to zvládají už dobře všechny?

A ještě poddotaz: kdybych nad rámec věcí výše chtěl ještě využívat 5.1 zvuku, jaké bude nejjednodušší řešení?
Koukal jsem na HTPC jak hotové, tak i komponenty a vypadá to, že by mě tato pro mě drobnost vyšla už celkem draho.

Díky moc,
Ondřej
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 24. 10. 2018 11:56

Externí řešení je spolehlivější a univerzálnější než spoléhat na přehrávač v mobilu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2018 13:29

Ani jedno riesenie nie je 100%... vzdy je nejake ALE. Pises, ze chces rovno kupit telku, ale pravda je, ze aj ked ju kupis, je mozne, ze aj tak nakoniec sahnes po externej krabicke - najma ak spominas ten 5.1 zvuk. Ja na Raspberry nedam dopustit, mal som doma 4 kusy a na 3 mi bezali filmy (obyvacka,spalna,detska). Problem je, ze RPi nezvladaju 4K a ani HEVC kodovanie. Nastastie je velky vyber inych krabiciek...
HTPC nema zmysel kupovat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků