Samsung UE55MU7042 vs. Hisense H557UA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hildaman 21. 10. 2018 19:18

Ahoj.
Nyní díky akcím z Datart Expo, si chci konečně pořídit novou TV. Rozmýšlím se mezi těmito dvěma.
Jako výběr mi právě posloužilo toto forum a názory od odborníků. Nehledám samozřejmě nic drahého, max.55´
Pokud je i jiná možnost či varianta, budu rád i za tyto připomínky.
TV hlavně na filmy, sport, sledování přes O2 TV, konzoli ani PC monitor ne.
Děkuji za názory :)
hildaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 21. 10. 2018 19:40

Ten Samsung je lepší, ale zase ne o 5000. Kdyby už připlatit, tak za QE55Q6FN.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hildaman 27. 10. 2018 09:54

Tak jsem se byl podívat na živo na prodejnu, kde zrovna již zmiňovaný Hisense i Samsung byly hezky za sebou a šlo porovnat jednotlivé scény. I po spuštění různých programů i kvalit, Samsung vedl. Ostrost i plynulost a samozřejmě barvy. Hisense mě zklamal barvami. Pravda, do nastavení jsem nemohl zadahovat,takže nešlo zcela porovnat. Bohužel. Tak jsem ani nevyužil Datart Expo slev a stále tak koukám. Na prodejně mě již znají. Zaujala mě i
LG 55EG9A7V nebo Sony KD-55XF9005. Takže čím více vybírám, tím více se zveda cena...A teď Philips. Ambilight vypadá super a sledování večer by mělo jiný rozměr. Bohžel se mi zdá, že pokud bych v mé cenově nižší hladině do 25 tis. musel bych oželet kvalitu obrazu, protože konkurence Samsung nabízí pro oko zajímavější obraz. Např. Philips 8503 již nabízí kvalitní zvuk, tudíž bych nemusel dokupovat nějaký externí vylepšovák nebo klávesnici na zadní straně dál.ovladače. Ale jsme zase někde na 34 tis.
Nejspíš budu tedy strategicky vyčkávat a sledovat akce a tohle forum.
hildaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fargon 28. 10. 2018 11:17

Pred mesiacom som mal rovnamu dilemu.
Mna osobne MU7042 sklamal dielenskym spracovanim, kde sa mu tie nozicky rozpadali uz na predajni a cely bol nejaky rozvrzgany.
Na predajni si predajca naboostruje obraz na tom, co chce/potrebuje prave predat. (Prezentacny mod, dymamicky farebny rezim nastaveny tak, aby ta to farebne zaujalo +
Samsung je svojimi bohatymi incentivami povestny..)
Sony 55XF9 aj OLED LG je pecka, ale to uz porovnavas nieco, co ma skoro dvojnasobnu cenu.
K Philips DO, len tolko ze to je ergonomicka katastrofa, ktoru som jednou rukou pomaly nedokazal ovladat a ten android ma naozaj nepresvedcil.
Ak si nieco z tohto vyberu donesies domov, tak budes obrazovo spokojny s hocicim, lebo to uz nebudes mat s cim porovnat.
(Ja som zobral 55U7A v akcii za 6kil. Krasne som si uz zvykol a usetrene peniaze som investoval do realnych zazitkov :)
Drzim palce pri vybere a daj vediet, co si nakoniec kupil.
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod hildaman 23. 11. 2018 16:12

Nuže, takže nakonec vyhrál Samsung UE55NU8002. Čekání se vyplatilo a díky akcím byla za 19990 Kč.
Přechod ze staré Samsung plazmy je opravdu znatelný, plynulost pohybu nebo podání barev, hlavně černé. Byl jsem mile překvapen. Plynulost systému zatím skvělá, rychlá a zatím bez zaváhání. I zvuk je docela slušný, na tloušťku televizoru. No prostě jsem spokojen a jak není vedle z čeho srovnávat zároveň, jako na prodejně, tak nyní v obýváku nejlepší.
:D
hildaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 11. 2018 16:23

Z toho Samsungu se zde stává celkem hit...
A jak je na tom se sledovacímí úhly?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 11. 2018 16:36

Stava sa to hitom, lebo je to viacmenej ojedinely TV. 100 Hz, VA, s aspoň trochu viditeľnym HDR za 20000,- (55") inde len tak nenajdeš. Sony prešlo u XF85 na IPS, Hisense U7A nema HDR, LG SK8100 je IPS bez HDR, Philips, Panasonic detto, TCL zas ma aj nejake to zakladne HDR, aj VA, ale nema 100 Hz atd.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 11. 2018 20:20

Je to takový poslední mohykán LCD, než se hromadně přejde na OLED :D
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 11. 2018 20:45

Ono to skôr vyzera na kombinaciu oledu s quantum dot.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 23. 11. 2018 20:51

Hm, no zajímalo by mě, co budou dělat lidi s těma LED televizema dnes koupenýma třeba za 40 tisíc, až budou za pár let stát OLED verze polovinu? Vyhodí to do sběrného dvora a koupí OLED nebo na tom pojedou až do smrti televize?
Vy jste tady asi docela fajnšmekři přes telky, jak často je měníte?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 11. 2018 21:23

To jsem taky někde četl, že Samsung vyvíjí OLED co bude fungovat na principu modulace vlnové délky pomocí quantum dot... předpokládám že se tím myslí, že místo WOLED s RGB filtry tam bude nějaký řekněme UVOLED, a kvantový tečky budou snižovat frekvenci toho světla na patřičné RGB složky... btw. teď jsem si vzpomněl - kde je Sharp se svým slavným RGBY ??? Nj., vlasntě máme falšný 3k RGBW od LG, pokrok nezastavíš :D

TV mám od roku 2010 (model 2009) - 32" LG 32LH5000 - IPS, EEFL podsvícení, 100Hz Trumotion
Tehdy za 12.000 Kč. Pamatuji jak mně tehdy R.G. doporučoval nějakou výprodejovou VA Sony vyšší řady, ale já chtěl něco co umí přehrávat přes USB :D Stejně mám už k tomu připojenou krabičku s androidem...
Jediný co tomu chybí je ten kontrast a větší úhlopříčka. Jinak když bych kupoval novou TV, tak bych nechtěl jít pod úroveň té co mám doma, což není dnes tak snadný - LED podsvícení často bliká a může být problém s nerovnoměrností, i když je to starý IPS, tak jsou tam poměrně slušný barvy a je to poctivá 100Hz s interpolací pohybu, kde se to nezasekne při přehrávání 23.976FPS - těm dnešním 60Hz co se běžně prodávají nějak nevěřím.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2018 22:15

Jen doufám, že to nebude blikat, jako kolotočová světýlka. Jinak si ten vývoj můžou nechat pro sebe.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hildaman 26. 11. 2018 21:23

stormborec píše:Z toho Samsungu se zde stává celkem hit...
A jak je na tom se sledovacímí úhly?

Viditelná ale přece jen malá změna v barvách nastává asi na 35 stupních. 45 a více už je to znatelné, ale ne hrozné. A jak už zde někdo psal, tak nevím kdo sedí a kouká z 50 stupňů na televizi. Obývák máme malý, průměrný v bytě. Sedačka velká a nikdo z ní nemá větší úhlel jak 15-20 stupňů.
Jinak Tizen hodnotím opravdu kladně. I systém kompatibility zatím nezklamal. Sounbar, sluchátka, klávesnice. intuivní připojení při zapnutí BT.
Já se jen tak zeptám, někoho z majitelů, kdo si hrál s nastavením obrazu, jaký je podle vás pro večerní sledování optimální. Já zkouším a mám více alternativ, tak jen tak pro zajímavost ;-]
hildaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod REY89 26. 11. 2018 23:04

Rád bych se zeptal majitelů NU8002 nebo expertů, jak co nejlevněji a nejelegantněji vyřešit problém s přehráváním xvid, divx a kodi na této TV?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod fun_biker 27. 11. 2018 22:49

@ Ryan
jenom na okraj: Hisense U7A ma HDR plus, LG SK800 HDR 10 Pro
fun_biker
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků