43" TV Philips nebo jiný do 15k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Belfegor 20. 10. 2018 11:52

Zdravím, sháním náhradu za podarovaný starý CRT Panasonic TX 28LD90P.

Co se využití týče, primárně bych ji využíval jako druhý monitor k PC na přehrávání seriálů a filmů přes HDMI a v menší míře na běžné vysílání přes kabelovku (na stránkách tvrdí, že HD). Blu-ray neplánuju, nějaký Netflix a podobně možná výhledově, ale určitě to není priorita.

Ohledně parametrů, sledovací vzdálenost bude okolo 1,5 metru a prostor taky není úplně největší, tak bych se rád držel velikosti 43". Rozlišení by stačilo FHD, ale co jsem trochu čmuchal, to už se pořádně ani nedělá, tak asi nezbyde než vzít 4k. Docela mě překvapilo, že 100Hz obnovovací frekvence je stále záležitostí pouze dražších přístrojů, tak se asi budu muset smířit s 50Hz. Co se všech ostatních parametrů týče, asi nemá smysl to moc rozpitvávat, jednoduše bych rád to nejlepší v dané cenové kategorii, to dá rozum.

Při mém pátrání mě nejvíce zaujal Philips 43PUS7303. Ambilight vypadá zajímavě (všichni si ho pochvalují a přinejhorším vypnout jde vždycky), Android v této cenové kategorii se moc nevidí a výhledově na mě působí jako nejpružnější pro vícero využití TV, a pětiletá záruka taky není na škodu. Tohle všechno za 12600 mě přijde jako fajn nabídka, ale radši se ptám, jestli to za to stojí, případně co jiného bych mohl zvážit. V případě výrazně lepší koupě bych byl ochoten jít až na 15k.

Přeedem děkuji za rady.
Naposledy upravil Belfegor dne 20. 10. 2018 14:34, celkově upraveno 3
Belfegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 20. 10. 2018 14:01

Dobrý den, já mám zkušenost s 43PUS6262, skutečně pěkný obraz, popsal jsem ho v několika předchozích příspěvcích. Za tu cenu s 5 letou zárukou bych asi neváhal, ambilight je výborný, ale je ho potřeba přizpůsobit sledovacím podmínkám, v mém případě jsem výrazně snížil ambientní jas a mírně sytost barev. Pokud rozumíte německy, podrobný popis:
https://www.youtube.com/watch?v=WRiV6n0q3Ig

Tv je zde chválen, a to i vzhledem k velmi pěknému obrazu. Naopak v časopisu dTest po obrazové stránce nedopadl dobře. Asi bych si vzal flešku s testovacími videi a porovnal si obraz sám.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 20. 10. 2018 20:25

Ten 7303 je asi teď nejlepší volba v 43", letošní Philips s P5 by měly už zvládat chroma subsampling 4:4:4 (důležité pro použití jako monitor).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků