43'' LCD TV - kolem 8 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 7. 11. 2018 09:50

To je i můj názor, dříve, když byly CRT, tak mě začínaly bolet oči zhruba po hodině, potom začaly slzet. Takže jsem se na tv moc nedíval. Do kina jsem také nikdy nechodil rád. Nástupem LCD se situace výrazně zlepšila, nyní tak po dvou hodinách cítím únavu očí. Proto Tv sleduji v osvětlené místnosti a snažím se nedívat soustředěně. Když porovnám PUS6260 50Hz a LG 100Hz, u PUS cítím únavu očí o něco dříve, v tom ohledu je o něco lepší LG. Proto jsou pro mě nejdůležitější parametry: plynulost a ostrost pohybu, ostatní věci jsou podřadné. Také je dobré zvolit správnou sledovací vzdálenost, v mém případě je optimální 2,2 - 2,5 násobek úhlopříčky.
Kutil71
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 7. 11. 2018 20:45

stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 7. 11. 2018 22:41

Mám obavy, že uvedené TV nemají žádnou pohybovou interpolaci, alespoň podle dTestu.
Kdybych chtěl koupit levnou TV s pohybovou interpolací, tak bych se zaměřil na Philips 43PUS6503/12 . Dle dTestu hodnocení obrazu:
DVB-T a DVB-C: standardní rozlišení : dobře
DVB-T a DVB-C: vysoké rozlišení : dobře
DVB-T2 : dobře
DVB-S : dobře
HDMI: optimální nastavení : dobře
HDMI: výchozí nastavení : uspokojivě
Ultra HD: dobře
kontrastní poměr : dobře
rovnoměrnost podsvícení: dostatečně
pozorovací úhly : dostatečně
viditelnost ve světlém prostředí : dobře
plynulost rychlých scén : velmi dobře

Hodnocení odpovídá PUS6262, ale nemá ambilight a ani delší záruku. 4K bych se nebál, obraz SD u PUS6262 vypadá docela slušně, srovnatelně s FHD LG 2014 100 Hz.
Cena: 8990 Kč v Exasoftu, doprava zdarma, tam jsem kupoval i 6262, byli velice vstřícní, třeba ohledně záruky. Předem bych se šel na tu TV někam podívat. Nebo bych si počkal na nějakou slevu modelu s ambilightem, pro mě jednoznačný přínos.
Kutil71
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 11. 2018 08:24

stormborec píše:Btw. Sharp a Toshiba jsou teď na úrovni Sencoru?

Nie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 11. 2018 11:01

Tak to právě nevím, jestli mají interpolaci, nebo z kterého vstupu se dá zapnout apod. Takové zobrazení 24p bez interpolace je pro mě dost nekoukatelný.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 8. 11. 2018 11:35

Co se týče interpolace, není co vymýšlet. Uživatelský manuál 6503 series: Natural motion
"Styly pohybu nabízejí optimalizované režimy nastavení pohybu pro různý videoobsah.
Výběrem možnosti Vypnuto vypněte nebo vyberte jeden ze stylů pohybu pro lepší zážitek ze sledování (Film, Sport, Standardní, Plynulý, Osobní)." Tedy úplně stejně jako u 6262, zde to funguje na USB i HDMI. Pokud Vám nevyhovuje Philips, zaměřte se na Sharp, ten by měl mít podobné možnosti, akorát pravděpodobně to nejde vypnout.
Kutil71
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 11. 2018 12:15

Stejně by se to muselo vyzkoušet. Těch kombinací, kdy to třeba nebude fungovat může být víc.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 8. 11. 2018 12:22

Abys mohl interpolovat i 50Hz vstup, musel bys mít 100Hz TV, což je v 43" jenom relativně drahá Sony XF85.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 11. 2018 13:21

Spíš to bude 24, 25, 23.976

50i je televizní vysílání prokládané - zprávy, sport,... - to po odstranění prokládání vznikne 50 FPS, kdy každý snímek je originální.

Ostatní televizní vysílání - filmy, seriály - je "pseudo 50i", kdy se pouze složí ze dvou sousedních "polosnímků" celý snímek a vznikne 25p, které je pak možné samozřejmě zobrazit buď s interpolací na 50 FPS, nebo každý zobrazit dvakrát po sobě - tedy bez interpolace.

Některé TV můžou mít také různá omezení, kdy třeba při USB vstupu nedovolí něco nastavovat atd.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 8. 11. 2018 13:27

Ale když budeš mít nějaké HDMI zařízení, které neumí nastavit výstup na 24 Hz, tak ho přece nezinterpoluješ.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 11. 2018 13:39

Mám krabičku na přehrávání a tam se dá nastavit 24 výstup. Kdyby ten výstup byl 50, tak pak by záleželo, jestli by ta televize to dokázala přežvejkat, odstranit ty duplicity, ale spíš asi ne.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 8. 11. 2018 19:29

Kdyby někoho zajímalo, tak po zvážení už je
Vagi píše:PHILIPS 43PUS6703/12

doma. Obrazově, pokud se TV nakrmí tím správným signálem, supr...ambilight je silně návykové a příští TV bych klidně bral s touto funkcí. Po vyladění obrazu a vůběc seznámení s TV, jsem zapnul hokej (CT Sport HD - DVB-T2) a je to velmi koukatelné. Rovnoměrnost podsvícení, když srovnám se svým Samsungem, lepší na Philipsu...
Jo, za ty kačky dobrá telka, která předčila očekávání.
2.2i 16V - Motul 8100 X-cess 5w40
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 11. 2018 19:38

A je to IPS nebo VA? Už se v tom nějak ztrácím...
Zkoušel jsi z USB toho Hobita jak tam běží ta mapa?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 8. 11. 2018 20:37

Hobit: vím o co jde, ale netuším, co po mě chceš, respektive kterou lokaci...hoď odkaz, zkusím.
Ohledně panelu, předpokládám IPS (vzhledem k pozorovacím úhlům)
2.2i 16V - Motul 8100 X-cess 5w40
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 18. 11. 2018 17:41

Zdravím se tu přivařím k tématu,do 10 ca je nejlepí volba jaká Tv 43 značka typ ?

Je to pro máti kde stará LCD Philips už to má obrazově za sebou a jestli stačí i nějaká za 8 tak klidně i ta,priorita co nejlepší obraz jestli to teda jde v tý ceně vůbec,multimediální kraviny kolem nepotřebuje,je jedno jestli IPS nebo VA.

Co sem tu pročítal tak životnost koupený Hisense tuto asi nic moc.U skřeta to vidím kolem 10 na 43" Samsung UE43NU7022 vs 43" Panasonic TX-43FX550E,jenějaká lepší volba třeba od Philipsu nebo stejná kvalita obrazu kolem 8000Kč ?

https://www.alza.cz/43-samsung-ue43nu7022-d5443181.htm

https://www.alza.cz/43-panasonic-tx-43f ... 485196.htm
Stiletos
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka