Má smysl kupovat *teď* novou TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 10. 2018 17:25

Prave preto sa ten konkurenčny tlak nemôže stratiť. Odporuješ si v jednej vete.
Každy vyrobca predsa vymysli niečo svoje, na čo musi google reagovať. Ten konkurenčny tlak budu vytvarať vyrobcovia HW.
MgX píše:Jenže - pokud se chyby vyskytují v základu... tudíž běhu a sledování TV programů, HbbTV, přehrávání v interním (základním) přehrávači...
To su predsa tiež aplikacie. ;-) A opakujem, hovoriš o uplne inej veci.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 20. 10. 2018 17:47

Mgx vidíš a ja raději prekousnu nějaký interní přehrávač a hbbtv, než abych si musel k telce za 50tis kupovat další heblo za 2tis, aby mi šla tak základní věc jako kodi.. Je to proste otázka priorit a co od telky čekáš a na co ji používáš. Za mě je android tv jediná skutečně smart televize. Ostatní jsou jen "blbé" televize s internetem, což je pro většinu lidi zatím lepší volba a to nemyslím ironicky. .
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2018 19:16

MgX píše:...Zde je to naroveň uzavřenému systému, ač i běh interního tuneru (atp.) je vlastně apka...

Ryan ano, však to píšu. Je to apka. Nicméně je v jejich rukách, aby chod, když se jedná o jejich interní, integrovanou, aplikaci odladili. Něco jiného je zástup aplikací třetí strany.

Nepíšu o jiné věci. Nelze se smířit s tím, že někdo dodá na trh produkt s vadami na kráse, přičemž se těchto ještě budeme zastávat, namísto poukazování a tlaku na výrobce, aby věc odladili, k pomyslné dokonalosti.

Uzavřený systém toho samozřejmě umí méně. Ač by teoreticky nemusel. I proto je stabilnější. Otevřený nabízí větší možnosti, z druhé strany menší stabilitu. Jenže... v tom základu, který si ošéfuje sám výrobce, resp. dodavatel softwaru, by stabilní být měl. To že se snaží tlačit nějakou platformu všude možně, je jejich boj. Mě, jako zákazníka zajímá výsledek.

neis přečti si po sobě všechny dřívější příspěvky, na které jsem reagoval. Tvůj pocit a výběr je založen na svobodném rozhodnutí, což respektuji. Tvůj názor taky. Nicméně jsem si ho dovolil okomentovat. Protože byl vyjádřen silně svérázným až nepravdivým stylem.

Mimochodem... kdo z vás by si koupil automobil s autonomním řízením s interním systémem Android? Já tedy ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 21. 10. 2018 07:20

V prvé řadě bych autonomní systém nechtěl a jak píšeš android určitě ne, ale to je trošku jiná písnička a srovnávání úplně jiných světů. V mobilech mi třeba až na krátkou dobu podpory přijde android perfektní a naprosto mi vyhovuje, ze si telefon přizpůsobím sobe a ne, že si telefon přizpůsobí mě jako u ios, což je pro většinu fajn, ale pro mě moc velká daň za už dnes jen mírné zlepšení spolehlivosti ..v autech bych popravdě nechtěl žádný "smart" systém, protože to zavání jen dalšími problémy. Naopak nějaké komplexní a funkční propojení s telefonem by nemuselo být na škodu, ale to uz je úplně jiné téma...
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 22. 10. 2018 09:14

Nechal jsem si to šrotovat v hlavě, teď se objevila Datart akce...

Všichni tu chválí (v poměru k ceně) Hisense 55U7A, která do té slevy taky spadá, a přijde pak lehce přes 15 tisíc. To zní dost zajímavě, navzdory tomu, že prvotní plán byl Android TV. Ta na papíře vypadá dokonale - otevřený systém s širokou podporou aplikací (krom obligátního Youtube a Netflixu, které dnes umí přehrávat snad už i pračky a mikrovlnné trouby, mě zajímá primárně HBO GO a Steam Link, případně Kodi), vestavěným chromecastem a updaty do budoucna. Čím víc o tom ale zjišťuji, tím víc negativních ohlasů vidím a tím polovičatější se mi to zdá. Papír snese všechno, takže aplikace někdy nefungují, jsou nestabilní, výrobci se k slibovaným updatům taky zrovna nemají, celé prostředí je pomalé, vestavěný chromecast je pomalejší než externí dongle za pár stovek, ... Je to fakt takový průšvih? A co prostředí Hisense? Nějaký oficiální seznam funkcí a aplikací pro VidaaU se mi najít nepodařilo, ale očkávám, že bych tam vše výše zmíněné (HBO GO, Steam Link, Kodi) hledal marně.

HBO a Steam Link by podle všeho měly umět i Samsungy, ale 100 Hz modely u nich v 49/55" začínají kdesi nad 20 tisíci (nebo neumím hledat). Má smysl se při koupi nové TV (v téhle cenové, řekněme do 20k) vůbec dívat na 50 (60) Hz modely? (Nerad bych to tu opět zvrhnul k diskusím o tom, že lidské oko = 25 fps).
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 22. 10. 2018 09:44

Ono to okolo android tv je tak, jako s vypalovanim oledu :D zda se to smesne prirovnani, ale me to tak prijde...oboji ma svoje mouchy, ale co je dokonale? A hlavne, vzdy se doctes spis ty negativa, nekdy spis zpusobena uzivatelem, nez pristrojem... JE to proste lidskou povahou, kdyz se ti neco nelibi, mas vetsi tendence to nekomu sdelit, nez kdyz si spokojen, pac zanadavat si clovek preci musi, ze jo :) ted se budu opakovat jako kolegove, podivej se na akci v datartu :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 22. 10. 2018 09:55

Však o tom píšu. V Datartu je teď Hisense 55U7A za 15,3k.

Na Androidy tam, pokud dobře vidím, sleva není. Pokud nechci a) high end Sony nebo b) jet do Brna a dostat k Philipsu menší TV zdarma. Ani jedno z toho nechci (resp. high end od Sony bych chtěl, ale platit za něj takové cifry určitě nehodlám :-D ).
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 22. 10. 2018 09:57

No... Aktualne me nenapada jedina vyhodnejsi nabidka, na 55" v cene do 20 nebo 65" v cene do 30...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 10. 2018 10:01

kurcatovium píše:... Je to fakt takový průšvih?

Nie, nieje to prusvih. Hlavne ohladom tych negativ (okrem toho co uz pisal Smokeman), je treba aj pozerat na datum. Aktualny android je niekde inde ako bol v modeloch pred 3-5 rokmi, takisto moze byt rozdiel v roznych verziach FW v ramci jedneho modeloveho rocnika (to sa tyka vsetkych systemov). Takze kazdu "recenziu" je treba vztahovat vzdy ku konkretnej verzii FW. Obecne tvrdenia ze android je taky a onaky, su nezmysel.
A taktiez zopakujem, vo velmi vela pripadoch sa ukazalo ze udajne negativa v diskusiach na nakupnych portaloch a v eshopoch, ma na svedomi konkretny uzivatel a nie pristroj. Preto je to treba brat s rezervou.

Vyrobcovia su zavisli na tom ako sa do updatov chce Googlu, oni v tomto smere vela nezmozu. To nie je ako u mobilov, toto je ina situacia.

Pokial je v ponuke 100 Hz model, navyse dokazatelne a potvrdene dobry, nie je vela dovodov riesit 50 Hz modely.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 22. 10. 2018 10:11

No a teď je otázka, pokud bych vybíral nyní. Hisense za 15,3 nebo zkusit přes T-Mobile například Sony 49XF8596, která přijde na nějakých 18? To jsou ty dilemata...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 22. 10. 2018 10:18

hisense je vetsi, levnejsi, troufnu si tvrdit, ze ma lepsi zvuk, obrazove to bude cca na stejno
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thf42 22. 10. 2018 11:39

kurcatovium píše:Však o tom píšu. V Datartu je teď Hisense 55U7A za 15,3k.

Na Androidy tam, pokud dobře vidím, sleva není. Pokud nechci a) high end Sony nebo b) jet do Brna a dostat k Philipsu menší TV zdarma. Ani jedno z toho nechci (resp. high end od Sony bych chtěl, ale platit za něj takové cifry určitě nehodlám :-D ).


v datartu na webu jí vidím za 17k, kde je chyba?
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 10. 2018 11:43

Po vlozeni do kosika treba zadat zlavovy kod.
DXHIS15
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thf42 22. 10. 2018 13:23

ok díky, u té 55 to člověka moc nevytrhne, u 65 už je to zajímavější.. ale mám namířeno spíš na sony xf9..
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Aloha 22. 10. 2018 13:55

kurcatovium píše:No a teď je otázka, pokud bych vybíral nyní. Hisense za 15,3 nebo zkusit přes T-Mobile například Sony 49XF8596, která přijde na nějakých 18? To jsou ty dilemata...


ta akce u t-mobile už nebeží, oni ten svůj věrnostní program zrušili
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků