pozorovací úhly Qled vs klasická led

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tojotomi 12. 10. 2018 07:32

Zdravím pánové,

včera jsem navštívil Samsung prodejnu a zkoumal jsem pozorovací úhly. Zaměřil jsem na QE75Q9FN a UE65NU8002 a musím se tedy přiznat, že jsem ani u jedné nezpozoroval jednak nějakou zvýšenou ztrátu barev, ale hlavně mezi těmito dvěma jsem neviděl opravdu žádný kvalitativní rozdíl.
Mohl by mi to, prosím, někdo vysvětlit?
Díky
tojotomi
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 12. 10. 2018 10:11

1) Obě televize používají LCD VA panely se stejnou technologií na zvětšení pozorovacích úhlů. Quantum Dot v QLED řadě pozorovacím úhlům nějak nepomáhá (byť to dřív Samsung tvrdil).
2) Na prodejně je přesvíceno. Ve tmě na HDR obsahu bys poznal rozdíl podstatně snáz.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tojotomi 12. 10. 2018 10:23

díky ;)
Spíš mě zarazilo, že jsem nepozoroval žádnou větší ztrátu barev, když je to téměř všude takový strašák..
tojotomi
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 12. 10. 2018 12:24

Upřímně já osobně taky nějaké zhoršení barev z úhlu zleva/zprava nevidím ani u těch VA panelů, u kterých je to horší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 12. 10. 2018 12:31

Tak to upřímně nevím, jak ses na to díval, nebo jaké byly na prodejně podmínky, ale obě tebou uvedené TV mají dost tristní pozorovací úhly a při větších vychýleních je zhoršení obrazu opravdu významné. Zkoušel jsi srovnat tenhle parametr např. s nějakou OLEDkou? Nebo LEDkou od LG s IPS panelem?

A kvalitativní rozdíl že jsi neshledal mezi QE75Q9FN a UE65NU8002, myslíš pouze z pohledu pozorovacích úhlů, nebo celkově? Protože jestli celkově, tak to by mě opravdu zajímalo, jaké byly podmínky na prodejně (nebo co jsi měl přes oči)? Já viděl na jednom místě NU8002 a Q8F a rozdíl byl tedy opravdu významný. A tebou uvedená Q9FN je momentální vlajková loď Samsungu, za cca 3,5-násobek ceny tebou druhého zmíněného modelu. Myslím si, že rozdíl by měl být patrný na první pohled. Pokud ne, tak by mě zajímalo, co s těmi TV na prodejně popáchali :-D
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 10. 2018 12:38

Moja skusenost: chodil som po predajniach a pozoroval tie uhly na telkach, ktore som mal v merku. Vsade sa mi tie pozorovacie uhly zdali akceptovatelne (na vyhliadnutych modeloch som si povedal, ze to je uplne v pohode). Potom prisla telka (Sony 55XF9005) domov a veru velmi v pohode to nie je, musel som sa s tym zmierit. Ja sedim vacsinou priamo pred telkou a baby doma nijako nerepcu, takze to uz neriesim. Na tych demach, co tam v predajniach bezia, to jednoducho vidiet asi menej, alebo su jas a farby tak vytiahnute, ze to klame.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků