TV 50-55 do 700€. Je Sony KD-55XE8096 dobrá volba?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod depo63 15. 10. 2018 09:44

práve som zistil, že Magio od Telekomu nemá ani plnohodnotné Full HD ...len 1920x1080i ...to ma fakt prekvapilo ...v dnešnej dobe ?!
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Fargon 15. 10. 2018 11:37

1080i@50 je bezny TV broadcast standard.
Nikto to nema nastavene inak. (ani UPC, ani Orange).
Toto je, ale velmi zlozita problematika, lebo do headendu Telekomu (Magio) prichadza stream od dodavatelov TV contentu, ktory si v ST upravuju a distribuju do svojich STB (IP TV Multicast). Tam tento stream upravi este STB (Upscale) a doda do tvojho TV, kde bezi este dalsia uprava obrazu.
Napr nejaku Primu Max (SD) 576i doda dodavatel do Telekomu, ktory si signal zabali do svojho distribucneho formatu a doda do tvojho STB, kde mas nastaveny na vystupe napr. na 1080i. Tento signal z STB dostane tvoj TV, ktory si ho este upsacaluje (roztiahne) na rozlisenie obrazovky.
(Dopocita body, inak by si mal na TV s rozlisenim 3840 x 2160 v strede stvorec v rozliseni 1920 x 1080 a okolo tmu.
Toto je dovod, preco su 4K televizory na sucasne televizne vysielanie takmer zbytocne. Svoje opodstatnenie maju pre UHD Satelitne vysielanie, UHD streamovacie sluzby, prehravanie UHD obsahu z datovych nosicov alebo pomocou UHD prehravacov.

(Verim, ze sa tu iste najdu odbornici, ktory to dokazu lepsie objasnit.)
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 10. 2018 15:14

depo63 píše:práve som zistil, že Magio od Telekomu nemá ani plnohodnotné Full HD ...len 1920x1080i ...to ma fakt prekvapilo ...v dnešnej dobe ?!

V TV vysielani sa 1080i chape ako plnohodnotne FHD. Inak sa nevysiela. Možno niekde v Japaonsku, pripadne nejake experimentalne vysielanie sa najde aj v 1080p.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 15. 10. 2018 16:32

Fargon, Ryan Giggs ďakujem za obsiahle odborné informácie ...ma to celkom dosť prekvapilo ...som práve zistil že na 90 perc. nevyužijem ani FullDH obrazovku ... jasné mám pri telke aj PC na prehrávanie filmov ...ale bol som presvedčený, že dnes už je TV vysielanie v plnom FullHD ...1920x1080p
...a čo napríklad taká Kuki TV ? ...

-- 15. 10. 2018 17:49 --

aha tak Kuki TV už som sa dopátral :
minimálna požadovaná rýchlosť internetového pripojenia sú 2 Mb/s so stálou odozvou do 40 ms
mobilná aplikácia je dostupná pre zariadenia Android 4.2.x a vyšším
podporované video výstupy HDMI a SCART s maximálnym rozlíšením 1080p
dostupné video profily
1300–4000 Kbps pre SD rozlíšenie (v závislosti na typu kanálov a kvalite vstupného streamu)
4000–5000 Kbps pre rozlíšenie HD ready
7000–11500 Kbps pre full HD rozlíšenie (v závislosti na type programu)
služba využíva tzv. adaptívny streaming, ktorý sa automaticky prispôsobuje meniacej sa kvalite internetového pripojenia
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Fargon 16. 10. 2018 07:06

K tomu Kuki TV:
To co uvadzas je internetova televizia a videoprofily pre ich PC/mobile prehravac, nie standardny TV broadcast (IP TV, DVB-T/S). Toto co si uviedol si prehras len cez internet, nie cez normalny televizny kanal sireny napr. cez Magio a pod.
Na Slovensku skratka poriadny UHD obsah dostanes legalne do noveho TV len cez dostupne internetove streamovacie sluzby ako Netflix, Youtube, HBO GO (nema app v TV HiSense Vidaa OS). 4K zatial ziadny IP TV provider v SR zatial neposkytuje.
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků