LG SK8500

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tttom 29. 9. 2018 19:30

Ahoj,
má někdo doma televizi LG SK8500? Uvažuji o modelu ve verzi 49", viděl jsem v LG showroomu verzi 55", ale třeba hokej, na který se primárně dívám, na tom vypadal dost strašně. Je pravda, že tam neměli v archivu ČT možnost pustit to v HD (nevim proč), takže jsem zatím neviděl na té TV hokej v HD. Nemá někdo zkušenost?
Do 30.9. mají slevu a TV je za 21 500,-. Díky za každou reakci!
Jinak srovnával jsem to se Sony XE8596, ale ta má mizerný systém a nepřijde mi to moc plynulý. Obraz mi naopak přišel o fous lepší, ale ten android to podle mého kazí.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 9. 2018 20:05

Videl som tu telku (55") vedla Sony XF9005 a okrem pozorovacich uhlov sa ta LG nemohla Sony rovnat, aj ked to demo, co tam bezalo, celkom uslo - ak som neporovnaval s tou Sony.

To ze ma Sony mizerny system, na to sa vykasli a kup k tomu za 50e Xiaomi TV Box3 (alebo nieco podobne). Tiez som to po tyzdni trapenia s tym Sony systemom vzdal a siel do Xiaomi krabicky. Na systeme TV mi bezi uz len Youtube pre dceru a prezeranie fotiek z Google Photos. Mozno je WebOS od LG vychytanejsi, ale samotny system TV je druhorady, aj tak ho za rok - za dva prestanu updatovat a nakupu takej krabicky sa nevyhnes.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tttom 29. 9. 2018 20:27

Děkuji. Mně jde primárně o ten sport. V tom mi panely od Sony přišly lepší. Jen ten systém mi pořád šrotuje... Blbý je, že verze XF je přes třicet, kdežto ta SK8500 je za 21500. No budu ještě přemýšlet, zatím se klonim k tomu, že po stávající plazmě budu ***** tak jako tak na kvalitu obrazu, tak je lepší bejt ***** za 20 než za 30...
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 9. 2018 20:34

Ty chceš na TV koukat z boku?

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000 =SK9000 v US a Kanadě = SK8500 v Evropě. Případně toto ti může posloužit taky jako inspirace a dokonce v našem jazyce -
https://www.covybrat.cz/recenze-lg-55sk8100p/
Jedná se o příbuzný model. Nicméně ať už jsou to Češi, Kanaďani, Uganďani, nikdo ji nedopuručuje. Většinou proto, že každý dá radši přednost kvalitě na úkor úhlů, než aby to udělal naopak. Od toho jsou otočné držáky. I když je fakt, že je to dle požadavků, někomu se ty úhly jistě šiknou víc, ale zase pak nesmí být náročný na kvalitu.

Vybíráš totiž telku s ne úplně TOP kvalitou (černá je šedá, slabý kontrast, nic moc HDR, nerovnoměrný podsvícení), ale pěknými pozorovacími úhly.

Není to navíc žádná akce, nahoru už nepůjde, LG týdny jsou jen marketingový trik beztak.

Nechceš radši QE49Q6FN s VA panelem a lepší kvalitou?

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 6f-q6-2018

Doporučená maloobchodní cena včera spadla na 22990,- (a nebude se zvyšovat) a pokud chceš, vím, kde ti dají -15%, tj. 19542,- . Kdyžtak napiš SZ.

-- 29. 9. 2018 21:36 --

Ano, XF90 je taky libovka. To bez debat. Je ale dražší. Je to taktéž VA panel jako ten QLED Q6FN, žádné IPS.

-- 29. 9. 2018 21:38 --

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

-- 29. 9. 2018 21:39 --

Také ji oproti LG všude doporučují. Z úhlu totiž není moc komfortní koukat tak jako tak.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 29. 9. 2018 20:43

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 29. 9. 2018 22:20

Pánové,
především moc děkuji za velmi rychlé a obsáhlé komentáře. Detailně nastuduji zítra, bolí mě v krku a tak sem se večer léčil slivovicí. OK tedy, LG nedoporučujete. Samozřejmě z boku koukat nehodlám, nevím, jak to z mého příspěvku vyplynulo. Jde mi primárně o sport, když jsem se třeba v alze v Holešovicích díval na nějaký ten Samsung za 30, tak puk v momentě odchodu z hokejky byl vidět asi 3x a různě to blikalo, no bylo to strašný. Velmi podobný bylo to dnešní LG SK8500, ale tam měli jen SD signál.
Na rtings.com jsem koukal, přiznám se, že nejsem odborník a nevěděl sem, že SK9000 = SK8500 v EU. Takže jsem měl za to, že nebyla recenzována.
Že spadla maloobchodní cena něčeho je sice hezké, ale já to všude nacházím pořád za 30, takže je mi to houby platný :-)
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 29. 9. 2018 22:56

Bylo, protože byl zapnutý auto motion plus, proto ten puk byl 3x

Pouštěli ti hokej ZOH SOCHI CZ versus někdo? :)

Mrkni na heureku... qe49q6fn už je přeceněná a 55q6fn by měla být pozítří, nicméně ta cena, o který jsem psal, je 15% dolu z té nové MOC.

Pokud máš Alzu blízko, rekni klukům, že jsi od indeshita a oni ti to vysvétlí, jak je to s tou interpolací (že v jistém režimu je tam ten puk 3x) ... podobně se chová i rtings motion blur test totiž

-- 29. 9. 2018 23:58 --

Stejně se bude chovat jakákoliv jiná značka, pokud bude zapnutá interpolace (tru motion , motion flow,....)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2018 07:29

tttom píše: Jde mi primárně o sport, když jsem se třeba v alze v Holešovicích díval na nějaký ten Samsung za 30, tak puk v momentě odchodu z hokejky byl vidět asi 3x a různě to blikalo, no bylo to strašný.
Z toho ako to vidis na predajni nevycitas vobec nic. Tie TV su tam nastavene v prezentacnom rezime, v ktorom to doma mat nebudes. Treba si vypytat DO a pohrat sa s nastavenim. Iba tak si urobis nazor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 30. 9. 2018 08:30

indeshit píše:Bylo, protože byl zapnutý auto motion plus, proto ten puk byl 3x

Pouštěli ti hokej ZOH SOCHI CZ versus někdo? :)

Mrkni na heureku... qe49q6fn už je přeceněná a 55q6fn by měla být pozítří, nicméně ta cena, o který jsem psal, je 15% dolu z té nové MOC.

Pokud máš Alzu blízko, rekni klukům, že jsi od indeshita a oni ti to vysvétlí, jak je to s tou interpolací (že v jistém režimu je tam ten puk 3x) ... podobně se chová i rtings motion blur test totiž

-- 29. 9. 2018 23:58 --

Stejně se bude chovat jakákoliv jiná značka, pokud bude zapnutá interpolace (tru motion , motion flow,....)

Ano, pouštěli ten hokej, vypadal strašně. Ta 49" od Samsungu nemá 100Hz panel, do toho nejdu, 55" už ho má, ale zase není nikde vystavená. Jestli jakákoli TV ten hokej nezobrazí normálně, tak to prostě nechci, je to dost peněz. No čeká mě ještě dost obcházení kšeftů, ale od LG jste mě asi odradili.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 30. 9. 2018 08:49

Dobrý den, hokej v HD vypadá v TV samozřejmě výborně ( ze sledovací vzdálenosti 2,5 násobku úhlopříčky), v SD se na to nedá dívat. Samozřejmě u LG používám interpolaci true motion ( a to na plno) a žádné blikání či 3x puk. Kvalitní interpolace výrazně zvýší kvalitu obrazu jak v pohybové plynulosti, tak v pohybové ostrosti. Samozřejmě mám zkušební videa s hokejem, která používám při nastavování TV. V prodejně vypadají všechny obrazy z tv vysílání ( většinou včetně HD ) špatně. Po správném nastavení kvalita výrazně vzroste a dobré sportovní přenosy včetně hokeje se stanou pastvou pro oči, třeba cyklistika...
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 30. 9. 2018 11:52

true motion na plno pouzivaj asi jen masochisti :D , jako na teto tv sem to nevidel, ale na vetsine lg to nastaveni dava "sileny" obraz (soap efect jak svina), ktery je fakt na mraky daleko od prirozeneho podani nejen pohybu, ale celkove uz to vypada divne... ale pokud to uz maji vyresene, pripadne to ty nebo tvoji blizci nevidi a nevadi to... proc ne.., dyt o tom to je .)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 9. 2018 12:00

tttom, so zlavou od tmobile mas moznost zohnat 49"XF9005 za 26000 aj s DPH, to uz nie je taky rozdiel (aj tak telku kupujes na par rokov predsa). Len sa musis poponahlat, ak som spravne pochopil, ta zlava je len do dnes (30.9.2018). Je to tu na fore viac krat rozoberane, ako sa k zlave dostanes.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 9. 2018 12:46

tttom:říkám, stav se tam ještě jednou a nech si to od nich pustit znovu a s vysvětlením a taky s vypnutým auto motion plusem. Pak mezi 50hz panel a 100hz panelem s vypnutou interpolací (tak, aby to nedělalo 3 puky) rozdíl nepozná skoro nikdo.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2018 12:52

Ale pozna. Pri hokeji možno až tak nie (aj keď aj tam sa da), ale inde ano (titulky, švenkovanie kamery, atd. a hlavne 24p).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 30. 9. 2018 15:43

Pozná nepozná :-) Nejsem odborník, ale nějak mám to vidění hozený tak, že rozdíl mezi 50Hz a 100Hz poznám hned. Zas mi třeba něvadí "blbé" podání barev apod.
Ale k tématu avašim radám. Díky indeshit, Alzu mám cestou do práce, tak se tam v týdnu zastavím. Minule ale ten člověk od Samsungu nejevil moc snahy mi puk zobrazit normálně, když sem mu ukazoval, co mě na tom sere. Zkusím se tedy odkázat na Tebe.
To _daRK: Na TV nijak nespěchám, byť moje plasma už dost bzučí. Takže akci na Sonku nestíhám. Obecně o finance nejde, já můžu dát i 30, ale nechce se mi, když to vidím. Primárně jsem chtěl 49", protože se mi to hezky vejde do prostoru a míň vyniknou chyby obrazu, nepotřebuju megaplátno, ale i 55" vzít můžu, jen mi TV bude sahat asi 5 cm nad pracovní stůl vedle stěny. To přežiju. Právě že mnoho výrobců TV ve verzi 49" neměla 100Hz panel, takže jsem vybíral i mezi 55". Ale pak jsem narazil na tu LG, která ji měla. Myslím, že Sony to má stejně, ve verzi 49" neseženu 100Hz panel.
tttom
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků