Výběr 65" TV do 20 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 26. 9. 2018 08:47

Ahoj, vybírám 65" TV do 20 000. Neočekávám zázraky, je to samozřejmě low-end. Prošel jsem tu veškeré diskuze a z info, které jsem posbíral mi vychází nejlépe dva modely Hisense:

Hisense H65NEC5200 - cca 17000,-
Hisense H65A6100 - cca 18000,-

Co jsem našel výhody pro jednotlivé typy:
Hisense H65NEC5200 - 1x USB 3.0, podpora DLNA
Hisense H65A6100 - HDR

Určení bude 50% DVB-T2 vysílání, 30% FHD filmy, 20% Xbox 360. Doporučili byste případně jiný model?

Díky za jakékoliv postřehy, zkušenosti..
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 9. 2018 10:10

Tak HDR v téhle kategorii stejně bude jen na papíře.
Ale jinak H65A6100 je dobrá volba. Taky se dá Philips 65PUS6162 nebo TCL 65DP600. Thomson 65UC6596 má vestavěný soundbar, kdyby tě zajímal zvuk, ale je prohnutá.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 26. 9. 2018 10:22

Díky za postřehy. Pokud bude tedy HDR pro H65A6100 jen papírovou záležitostí, tak vezmu asi H65NEC5200, na alze bych ho získal o 1600,- levněji než H65A6100.

U Philipsu jsem četl více problému s pomalým prostředím. A zvuk mám řešený externě, takže soundbar je pro mě zbytečný.

O té TCL ještě zkusím něco načíst, vypadá dobře, ale pokud je podobná jako modely Hisense, tak asi nemá smysl připlácet 2000,-. HDR a Micro dimming tu bude pravděpodobně taky spíš papírovou záležitostí.

Hisense má navíc 36 měsíců záruky v základu.
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 2. 10. 2018 08:03

Nakonec objednaná Hisense H65A6100, koncem týdne napíšu dojmy :-)
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod packy 5. 10. 2018 22:43

Ahoj,
tak jaké jsou dojmy? Já se také nakonec rozhoduji mezi těmito TV (původně jsem chtěl LG, ale to mi bylo rozmluveno) ... pro mne ideálně nakoupit na Alze ... tam je ale H65A6100 nedostupná ...
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 6. 10. 2018 17:39

Ahoj, zatím jen krátce pár prvních postřehů:

Kupoval jsem na elektro expert za 17990,- Kč, dodání do dvou dnů.

TV jsem instaloval na držák, kde nastal první menší problém. TV je dělaná asi na držák přímo od Hisense. Na univerzálním držáku byla po připevnění na stěnu lehce nakloněná směrem nahoru. Vyřešeno podložením dvou vrchních šroubů držáku asi 1 cm podložkami, tím se náklon dorovnal.

Dále proběhlo naladění přes DVB-T2. Proběhlo velmi rychle, bez problému. Nicméně tím jsem se dostal k největšímu zklamání. Byl jsem zvyklý z předchozí 55" Sony KDL-55W805B na relativně dobrý obraz i při sledování standardních DVB-T SD programů. Ty jsou bohužel na této TV prakticky nesledovatelné, i ze čtyř metrů. Asi je to kombinace větší úhlopříčky v porovnání s 55" palci u Sony a zároveň horšího zpracování - Sony pravděpodobně zvládla mnohem šikovněji upscaling. Obraz je nejen rozmazaný (což bych čekal), ale zároveň při rychlejších přechodech dochází i k drobnému rozpadnutí obrazu nebo problikávání snímku, nebo drobnému zadrhávání při scéně, která by měla být plynulá.
Další věc, které jsem si všiml, tak při sledování Primy je asi o 0,5s posunutý zvuk oproti obrazu. U ostatních programů se to nestává.
Řešit to budu Skylinkem s HD nabídkou, tak snad to bude OK. Zároveň myslím, že je to i trochu o zvyku. Časem člověk přestane tolik řešit kvalitu obrazu a zaměří se více na obsah :-)

Na druhou mám teď puštěné ČT2 HD a tam je obraz aktuálně u dokumentu od BBC velmi pěkný, nedochází k rozpadnutí obrazu, žádné artefakty.

Dalším negativem bylo již asi třikrát zaseknutí TV v menu nastavení, kdy bylo nutné TV vypnout a zapnout. Stávalo se to však jen při změně více nastavení v menu po sobě. Při přepínání nebo procházení menu se to už nestává.

Co se týká pozitiv, tak odezva v menu je dobrá, přepínání programů rychlé, zkoušel jsem náhodně přehrávat filmy z HDD (720P, 1080P mkv), s žádným nebyl problém, ikdyž jsem občas opět narazil na drobné zadrhávání při jinak plynulých scénách. To však ještě odzkouším na dalších filmech.
Z aplikací odzkoušeno Youtube - i ve 4K funguje dobře, opět jsem ale pocitově viděl drobná zadrhnutí během přehrávání.
Jinak vzhledově je TV pěkná, poměrně tenký černý rámeček (je možné koupit i stříbrný/šedý). Drobnou vadou na kráse je tlačítko a dioda umístěné pod jinak ničím nerušenou spodní linií TV na levé straně.

TV bohužel nemohu vrátit, pokud by možnost byla, asi bych ji vrátil. Pokud bych si aktuálně znovu vybíral, zkusil bych sáhnout po jiné značce. Z veškerého porovnávání mi jako nejlepší alternativa vycházela Panasonic TX-65EX603E, před týdnem dostupná pod 22K. Na druhou stranu nevím, zda by byl obraz lepší, než u této Hisense a je možné, že bych narazil na jiné problémy. Těžko odhadovat.

Zároveň, pokud to není nezbytně nutné, bych asi doporučil zůstat u menší 55" úhlopříčky, kdy člověk dostane, věřím, výrazně lepší obraz i parametry TV. Např. čtyři roky stará Sony, viz výše, měla výrazně kvalitnější obraz (měnil jsem TV z důvodu reklamace předchozí Sony TV).

Pokud máte konkrétní dotazy, klidně se ptejte.
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 10. 2018 19:05

Pokud jsi kupoval s objednávkou přes eshop, tak TV můžeš do 14 dnů bez udání důvodu vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 10. 2018 20:00

DennyRuzicka píše: ale zároveň při rychlejších přechodech dochází i k drobnému rozpadnutí obrazu nebo problikávání snímku, nebo drobnému zadrhávání při scéně, která by měla být plynulá.

Toto rozhodne nie je štandardne spravanie. Je to buď nastavenim interpolacie, alebo problem odniekiaľ mimo TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod packy 6. 10. 2018 22:08

Ahoj,
tak jsem se dnes byl na H65A6100 v elektro expertu podívat a musím říct, že se mi televize designově nelíbila (na můj vkus příliš lesklé černé barvy na rámu a na stojanu). Nicméně vedle měli stříbrnou Hisense H60N5700, která je zřejmě model 2017 a ta se mi líbila o dost více. Jelikož jsem TV potřeboval koupit dnes, tak jsem rychle projel parametry na mobilu a oproti H65A6100 má snad jen horší parametr interpolace obrazu (1200 vs 1400) a na http://www.topuptv.co.uk ji celkem chválili (teda 43", ale očekávám že větší panel bude mít obdobné vlastnosti).
Viděl jsem ji zapnutou (demo mód) a pocitově měla i lepší obraz než vedle stojící A6100. No, mám ji zabalenou o patro níže a vybalím ji, až nám položí nové podlahy :) Takže jsem zvědavý, jak to bude nakonec uživatelsky.
Doufám, že se tady nedozvím, že tato televize je jediná nepovedená od Hisense a že je to kšunt :pozor
Původně jsem chtěl 55", pak jsem začal uvažovat o 65" ... a 60" bude řekněme dobrý kompromis O:-)
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biter 7. 10. 2018 17:30

Ahoj,

mám menšího bratříčka Hisense, 55 palců, po počátečních poměrně závažných novorozeneckých problémech už fachal velmi dobře, ale jak píše kolega výše, zůstal jeden problém, stále se seká telelevize, naštěstí pouze při jedné činnosti a to když přehrávám video z disku. 1000 gb blblo hodně, nešlo na něj pořádně ani nahrávat přes PVR, 320 gb již nahrával i přehrával v pořádku, ale při rychlém přetáčení se cca 2x denně zasekne a je nutné vypnout televizi. Myslel jsem, že problém vyřeší flash disk 64gb, ale seká se bohužel i s ním. Má někdo ještě nějaký nápad?
biter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 8. 10. 2018 19:18

Ještě pro ilustraci zasílám odkaz s videem, kde je to trhání vidět (na Simpsonových je to vidět zdaleka nejvíc).
Kód: Vybrat vše
https://youtu.be/MTAuC8V7lrY


Je to vidět od páté vteřiny, kde jdou nejdříve simpsonovi skrz okno ven a každý jejich pohyb je trhaný a potom při přepnutí scény exteriéru na detail v autě, kdy je při přechodu vidět probliknutí celé scény.

A takto je to bohužel v téměř každé scéně, je to v podstatě nekoukatelné, po chvíli z toho bolí hlava. Uvidíme, co s tím udělá příjem přes Skylink.
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2018 19:59

DennyRuzicka jakékoliv zjištěné nedostatky u TV Hisense, včetně linku na videa se zaznamenaným zádrhelem, doporučuji okamžitě reportovat jejich technické podpoře. Pokud se nejedná o regulérní vlastnosti TV, zatím byli vždy schopni reagovat a věc dopilovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 9. 10. 2018 07:53

Zkusil jsem napsat na podporu Hisense, tak uvidíme. Díky za tip.
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wolwzz 9. 10. 2018 08:29

Neverim ze tohle je normalni. Delaji to vsechny MPX?
wolwzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DennyRuzicka 16. 10. 2018 21:20

Z Hisense odpověď, že to opravdu není standardní chování. Požádali mě o přehrání firmware, což jsem udělal, ale bez zlepšení. Následně mě informovali, že mě bude kontaktovat servisák, který přijede TV opravit. Servisák se v pondělí ozval, bohužel s tím, že jednak jsou zaneprázdnění, takže přijede nejdřív během příštího týdne a za druhé si TV s největší pravděpodobností odvezou.

Takže teď čekám na zavolání.

Co mě ještě překvapilo, tak to chování je vidět extrémně u Simpsonových (z DVB-T2, při přehrávání z disku i při přehrávání z youtube, tedy nezáleží na zdroji), ale na jakémkoliv jiném pořadu ta vada téměř není vidět. Napadá mě jedině to, že je to způsobené stylem Simpsonů, kde je většinou statické pozadí a výrazně se hýbou jen osoby v popředí.
DennyRuzicka
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků