LG OLED55B7V vs. LG OLED55B8PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tmoe 20. 9. 2018 21:10

Zdravím všechny příznivce TV techniky. Už několik týdnů jsem měl v merku telku LG B7 a teď když jsem se ju rozhodl objednat za rozumných 35k, volali mi z e-shopu, že už mají vyprodáno, ale že mi za tu nepříjemnost nabízejí letošní model B8 za stejnou cenu, tedy 35k.

Na AVmania ani na netu nemůžu najít moc rozumných recenzí, takže nevím, jestli to není nějakej trik a jestli nezůstat radši u B7, na kterou všude pějou jenom chválu.

Co myslíte? Má B8 oproti B7 nějaký nevýhody?

Díky za reakce!
tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 9. 2018 21:29

Recenzi máš tady: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-b8-20 ... -thinq-ai/
Šel bych do toho, nevím o ničem, v čem by B8 byla horší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 21. 9. 2018 09:34

Kludne zober tu B8.
Minulorocne LG oled modely 7 (napr: B7) vyuzivali procesory MP16 , tohtorocne LG OLED modely (8) pouzivaju Alpha 7 a Alpha 9 procesory. B8 ma Alpha 7 procesor. (oproti B7, by mali lepsie potlacat sum v obraze a lepsie skalovat obsah do UHD rozlisenia obrazovky.)

https://www.lesnumeriques.com/tv-televi ... /test.html

z google preklad:
"Na papieri je procesor α7 (Alpha 7) menej výkonný ako model α9 na iných televízoroch LG Oled od roku 2018 (C8, E8, G8 a W8). Avšak v skutočnosti je veľmi ťažké rozlišovať medzi týmito dvoma modelmi pri spracovaní obrazu. Procesor α7 sa skutočne darí v každom prípade oveľa lepšie ako procesor MP16 + v minulom roku. Dôkaz, že to nie je len recyklačné procesory v minulom roku, ale nový čip. Mechanizmus škálovania je veľmi účinný. Zobrazuje obsah Full HD na paneli Ultra HD s ohľadom na originálny zdroj bez vytvorenia artefaktu. Rovnako ako α9, tento procesor α7 je kompatibilný s obsahom 4K HFR (High Frame Rate) pri 100/120 fps iba cez USB / OTT. V súčasnosti nie je k dispozícii žiadny obsah spotrebiteľov HFR.

Motor na kompenzáciu pohybu mierne zaostáva za modelom α9, ale lepší ako v minulom roku televízory LG Oled. Navyše, čierny systém na vkladanie obrazu, nazývaný TruMotion Pro, prináša skutočný plus v ostrosti"

fhd_UHD.jpg
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 21. 9. 2018 19:52

tmoe : co je to za eshop? LG B8 z cenu B7? Bych bral všema deseti. Zdá se mi to až neuvěřitelné. Teda, pokud se bavíme o novém nevybaleném kusu.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod teletub 21. 9. 2018 20:29

v saturn.de do zajtra v takejto podobnej cene :-(
teletub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vrana17 22. 9. 2018 01:43

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

Závidím taky bych na ni chtěl mít prachy. Je to ted nejlepší TV na smíšené použití. Kukni na víš přiloženou stránku.
vrana17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod teletub 22. 9. 2018 22:04

B8 je fakt super telka (mám ju tu v obyvačke momentálne :-) ), nemožem si pomôcť ,ale kde sa hrabú LCD ečka
Zdroj signálu Skylink
teletub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmoe 24. 9. 2018 09:57

Díky všem za reakce, taky mě ta cena překvapila, proto jsem znejistěl, jestli třeba B8 nemá nějakou sériovou vadu nebo něco.

Jedná se o shop mnoho.cz - https://www.mnoho.cz/oled-televize-uhlo ... ed55b8pla/
Objednal jsem si tam tu B7 přes Heureka garanci a odpoledne mi pak volali, že sice mají 4 kusy na skladě, ale vytopený a čekají na pojišťovnu aby uhradila škodu. A jelikož je to loňskej model, další kusy už mít nebudou a tak že mi nabízí tu B8 za stejnou cenu, akorát že jim dojde na sklad až za dva dny. Dneska by měla dorazit, tak snad bude vše v pořádku. A ano, jedná se o nový, nerozbalený kus.

Stalo se mi to stejný asi před 2 měsícema s pračkou a eshopem dno.cz, lepší kus za stejnou cenu pak dorazil lehce poškozený a já to zjistil až za týden, co jsem si pozval instalatéra. Doufám, že se teď situace nebude opakovat, ale tentokrát to nepodcením a zkontroluju hned u převzetí.
tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmoe 25. 9. 2018 10:49

Tak telka je doma a zatím naprostá bomba - ještě jednou díky
tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod teletub 25. 9. 2018 10:57

to verím :-) nech ti slúži
teletub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2018 19:36

tmoe píše:Tak telka je doma a zatím naprostá bomba - ještě jednou díky

Ať slouží ke spokojenosti!

Viděl jsem letošní E8 a je to skutečná bomba. Pokud bude B8 alespoň ze 3/4 dobrá, jako Éčko, můžeš být spokojen.

Kdybys potřeboval něco vědět k nastavení atp., zkus napsat. Třeba budeme vědět.

Mimochodem, jaký tam máš nastaven profil pro obraz?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmoe 26. 9. 2018 12:06

Bojuju s magic remote. Používám STB Arris VIP1113 a prvně to nešlo vůbec spárovat, když jsem vybral v menu výrobce ARRIS. Pak jsem našel na netu, že je to pobočka Motoroly a nakonec se to chytlo. Ale řeším zásadní problém se zapnutím/vypnutím TV. Jakmile ji zapnu a s ovladačem pohnu (tedy vyvolám na obrazovku kurzor) nebo kolečkem zascrolluju, pošle to asi nějakej signál do STB a ten se vypne, čímž vypne i TV. Když ale po zapnutí zmáčknu jakýkoliv jiný tlačítko jako první, pak už je všechno v pohodě.

"Řešení" jsem zatím našel jen dvě:
- buď po zapnutí hnedka změnit kanál/hlasitost/cokoliv - toto však nevoní ženě a někdy se stane, že s ovladačem pohnu dřív, než něco zmáčknu a tím se vše vypne
- nebo mít permanentně STB zaplej a zapínat/vypínat jen TV

Co jsem se díval, tak kurzor u magic remote zřejmě natvrdo vypnout nejde a ani bych to asi nechtěl, takže zřejmě budu muset STB nechávat furt zaplej. Taky bych mohl jenom používat ovladač od STB, ale zase se nedostanu k multimediálnímu obsahu jako je YT, Netflix apod.

Co se týče obrazu, přiznám se, že ten jsem zatím skrz tuhle prekérní situaci neřešil, takže tam teď mám režim Eco z výroby, ale určitě se nebráním užitečným tipům ;-)
tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 9. 2018 17:09

Arris teoreticky umí být nastaven tak, aby se zapínal/nezapínal se současným zapnutím TV, a také umí být nastaven tak, aby se TV zapínala/nezapínala se současným zapnutím Arrise. Podívej se do menu a zkus zda aktivace/deaktivace příslušné funkce nepomůže k vyřešení zádrhelu.

Dále pak si překontroluj nastavení HDMI CEC (SIMPLINK).

//od koho máš Arris - poskytovatel?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmoe 2. 10. 2018 12:11

Mám ho od Selfnet.cz

V nastavení Arrisu přes selfnet firmware nejde nastavit, aby se zapínal/vypínal se zapnutím/vypnutím TV

Zatím mám HDMI CEC povoleno, takže když zapnu/vypnu Arris, zapne/vypne se TV, ale dělá to furt tu stejnou věc - tedy jakmile jako první věc po zapnutí udělám, že vyvolám kurzor (klidně i omylem) nebo zascrolluji na magic remotu, Arris se vypne a tím vypne i TV. Přemýšlím, že HDMI CEC vypnu a budu přes magic remote zapínat jedním tlačítkem TV a jedním Arris a bude po problému.

Jinak se mi nedaří najít efektivnější řešení
tmoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2018 18:26

A co dotaz na poskytovatele. Jestli nemají oni nějaké řešení/nápad?

//v nastavení firmwaru od Kuki to normálně mají
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků