Samsung UE55NU7022 vs UE55MU6172 nebo jiná 55''do 14,5tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod patheon 17. 9. 2018 17:44

Ahoj, ve světe TV jsem nový a i po spoustě přečtených informací nedokážu posoudit lepší volbu - lepší loňská modelová řada nebo horší letošní?

Tady je srovnání:
https://www.displayspecifications.com/e ... /05be6b783


U 6172 jsem četl o riziku dodání ISP (PLS) namísto VA panelu - nicméně v týhle cenový kategorii nevím jestli je to nutně negativum. A naprostá většina by stejně měla být VA. Druhá věc je ta, že 7022 má podle srovnání přes 1miliardu barev zatímco 6172 něco přes 16M - bude to i jako pro mě neznalýho velký rozdíl?
Další rozdíl co vidím je použitý podsvicení: loňská řada 6172 má Direct LED a letošní 7022 má Edge LED. Četl jsem, že Direct LED je lepší (tlouštka TV je mi jedno), ale taky jsem četl že 6172 s právě direct led měla občas problémy s flekatěním nebo jak to popsat.. Jaký na to máte názor vy?
Jo a poslední věc, že novější řada 7022 má taky novější verzi Tizenu, taky netuším jaký je tam rozdíl..?

Tak kterou by jste vybrali vy? Předem děkuju za nějaký názory, já už jsem bezradný. 6172 se mi ZA TU CENU zdála super, ted se objevila nová řada a už nevím.
Případně doporučili by jste mi jinou alternativu v 55" rozměru do 14500kč? :hm
Naposledy upravil Nick Cave dne 17. 9. 2018 19:52, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu na optimálnější
patheon
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků