adekvátní náhrada za Sharp LC40LE831S

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazixm 17. 9. 2018 05:36

Tak jo,díky..vyrazím tedy na podívanou,třeba něco vyberu 8-)
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Tazixm 18. 9. 2018 08:37

Se omluvám,že ještě prudím se Sharpem, ale zde je test https://www.arecenze.cz/test-televizoru ... 49cuf8472/ ,kde tvrdí že má panel s obnovovací frekvencí 100Hz,ale jestli je to IPS nebo VA se tam nepíše..
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 9. 2018 17:24

100 Hz to samozrejme nema. Taketo pochybne weby netreba brať važne.
A v 49" je zrejme VA, v 43 a 55" IPS.

https://www.displayspecifications.com/en/model/3564b36
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazixm 19. 9. 2018 07:05

Hmm,opět díky Ryan,a potom věř nějakým testům >:-( ,dokonce jsem pak psal i na SharpStore,a nějak nepochopili na co se ptám,uvedli jen že má 600CMR,a o panelu,zda IPS,nebo VA ani zmínka...tak aspoň že má Va panel..těžké rozhodování..
Prošel jsem Electroworld,Okay,Planeo,Euronics atd.,všude ochota sama,a všude plno LG a Samsung,Někde pár Sony,někde sem tam nějaká exotika(Thomson,Sencor,Changhong..),a skoro všude na tv jelo nějaké demo v HD,jen někde byla ochota pustit SD,a to pak byla tragédie..takže na vlastní oči jsem viděl jen TCL ale nižší řady,Sony 8577,ale v 65",pak nějaký starší Sharp zase v 65",no bída..rozhodnu se asi dle recenzí a ceny.. >:-( ,Díky za trpělivost a ochotu..
Hezký den všem..
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 9. 2018 07:35

Testom sa verit da, ale hlavne takym ktore su aj podlozene meraniami.
Sharpy ale testuje malokto. Ako som pisal vyssie, su to hlavne lowendove televizory, ktore uz so Sharpom nemaju nic, kedze pre Europu to vyraba ina firma.
Sem-tam sa tu objavia aj original Sharpy z Japonska, to su ale highend modely v mamutich uhloprieckach. Tie bezne fakt za pozornost velmi nestoja. Su to TV hlavne pre nenarocneho zakaznika.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazixm 23. 9. 2018 11:43

Zdravím,došlo k posunu úpravy výběru,tv musí být max 50",jelikož po přečtení všech možných článků a zkouknutí na vlastní oči,co jsem byl schopen,jsem došel k závěru,že když budu krmit tv SD signálem,a dívám se z cca 2m,tak bych asi nepřežil ten hnus,co jsem viděl na větších úhlopříčkách při puštěném SD signálu,a to i na tv hodně přes 30tis.,no a z HDD je asi na každé TV v dnešní době pěkný obraz..modely ani výrobce nemá cenu vypisovat..stejně je všude většina LG,Sam.,Phil.,Sony..
Takže můj požadavek je "jen" ;-) velikost do 50",VA panel se 100Hz,pokud možno lepší zvuk,ale je jasné,že budu muset něco oželet..jo a rozpočet se může klidně navýšit.. :-)
Děkuji za případné návrhy.. 8-)
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2018 13:25

Otazka je kde si ten TV signal videl a ako bol do TV privedeny. Nie je nic vynimocne ked v predajniach maju ten signal pripojeny cez koaxial, cez X zosilovacov do X televizorov. A to potom nema velku vypovednu hodnotu.

V uhloprieckach do 50" velky vyber 100 Hz modelov nie je.
Philips 49PUS6561, Philips 49PUS7272 (obidva IPS), LG 49SK8500 a 49SJ810V (obidva IPS), Sony 49XF8596, 49XE9005, Samsung QE49Q7F.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazixm 23. 9. 2018 17:16

Ok,to je mně samozřejmě jasné,jako že je rozdíl,jak je to připojené :oops: ,ale četl jsem i recenze,nebo zkušenosti uživatelů,když už jsem byl natěšený na Hisense H55U7A,tak uživatelé píšou,že si s SD signálem dobře neporadí,tak jsem zkoukl a pročetl něco o Sony 55XE8596,a tam mně opravdu nepotěšili zkušenosti s Androidem,opravdu bych nechtěl řešit neustálé restarty,nebo zamrzání tv,to fakt ne >:-( ,takže raději něco hloupého 8-) ..pak jsem řešil Samsung UE55MU7002/7042,tam je zase divné d.o.,to jejich starší by vyhovovalo víc..když to shrnu,tak si asi moc vymýšlím.. >:-(
Budu pátrat dál,nebo si nechám co mám,a do pokojíčka pořídím nějaký lowend za pět litrů a bude 8-S
Dík za pochopení a trpělivost..hezký den všem..
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2018 17:51

Skusenosti niekde z heureky ci eshopov maju minimalnu vypovednu hodnotu. Tam je popisana kopa nezmyslov. To treba brat s velkou rezervou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 24. 9. 2018 08:39

Tazixm :
Mozno by bolo dobre, ist nato z opacneho konca....
1, pories HD kanaly a HD obsah (ak je to mozne). Vacsina stanic vysiela v HD.
2, pories TV. Ja osobne, by som Ti ako nahradu za tento svojho casu vyborny Sharp ...doporucil Oled 55EG9A7
(ten je ale za 25 000). Ale neriesis kvalitu obrazu, ktora je na vybornej urovni.(kontrast, uhly,..)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazixm 24. 9. 2018 18:05

Zdravím,nevím co přesně je myšleno tím pořešením Hd kanálůa obsahu v nich..když přijímám signál dvbt2 pouze anténou,tak programy nejsou v HD(alespoň v ČR)(nebo jsou??Ale rozhodně tak nevypadají 8-S ),hledal jsem prostě něco,co zpracuje i nekvalitní SD signál do přijatelné a koukatelné podoby,což zatím to co mám doma zvládá,ale jak psal v nějakém příspěvku Ryan,asi nemůžu srovnávat 40" s 50",natož 55" úhlopříčkou..já jen,že co jsem zatím viděl,a běželo na tom SD vysílání,tak se mně to vážně vůbec nelíbilo..ten OLED LG jsem viděl na vlastní oči,moc se mně tv líbila,ale hoši v okay nebyli moc ochotní,takže bylo vidět jen nějaké demo..ale bylo to teda krásné..zase teda nevím co s tou lesklou "obrazovkou",nejsem zastáncem experimentů,jakože si objednám a pak do 14ti dní vrátím a vezmu si na experimentování nějakou jinou tv .. 8-)
Zatím pořád laboruju..
P.S. Skylink přes satelit jsem mněl,zrušil jsem ho kvůli neustálým výpadkům signálu z různých důvodů,řešení pořád v řešení,technik se nikdy neukázal..(toť má zkušenost..),proto jsem je poslal někam,přešel na anténu a se signálem není problém..výpadky 0.,akorát nemám HD vysílání..kromě ČT samozřejmě.. :D
Tazixm
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2018 20:05

Tazixm píše:Se omluvám,že ještě prudím se Sharpem, ale zde je test https://www.arecenze.cz/test-televizoru ... 49cuf8472/ ,kde tvrdí že má panel s obnovovací frekvencí 100Hz,ale jestli je to IPS nebo VA se tam nepíše..

Ano, přesně tento web zde doporučují zcela noví a neznámí uživatelé, kteří se registrovali před několika minutami. Spamují tím celé fórum. Podobné aktivity jsou okamžitě jasně oceněny. Navíc, jak plyne z vyjádření některých rádců na fóru, informace tam nejsou zdaleka přesné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků