32" FullHD TV, dobré pozorovací úhly

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod robuTEKK 9. 9. 2018 19:50

Ahoj. Sháním menší tv do pokoje vedle PC. Jediný požadavky jsou fullHD, DVB-T2 a aby na ní šlo koukat v nějaký rozmuný míře z boku. Smart funkce nepotřebuju. Zaujala mě https://www.czc.cz/samsung-ue32n5002-80 ... 26/produkt. Asi jen proto, že v Samsung mám tak nějak důvěru, že dělá kvalitní panely.
Nic dražšího bych asi nechtěl. Je to v týhle kategorii dobrá volba, nebo je úplně jedno co vemu při týhle uhlopříčce. Nebo by jste měli typ na něco lepšího?
Děkuji za radu
Naposledy upravil Nick Cave dne 9. 9. 2018 21:13, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 9. 2018 10:51

To ze robi Samsung udajne kvalitne panely, neznamena ze v tom TV je panel od Samsungu.

Ak chces dobre uhly tak na to prave panel od Samsungu vhodny nie je.

S dobrymi uhlami napr. Philips 32PFS5603/12, Panasonic TX-32ES513E
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robuTEKK 10. 9. 2018 16:34

Ok, děkuju za radu.
Ale u Philipsu se bojim špatně funkčního uživatelskýho menu a moc se mi nelíbí ta bílá barva. Nebo už to ovládání neni tak hrozný jako dřív? Ten Panasonic vypadá hezky, ale zase je jen HD Ready. Nebylo by ještě něco jinýho? Vůbec netušim podle čeho mám vybírat, aby to mělo ty dobrý pozorovací úhly. U sebe doma mám Samsung UE50J6282 a tam jsem s pozorovacim úhlem spokojenej, ale to teda předpokládám neznamená, že stejný vlastnosti bude mít i ten panel v mnou zmiňovaný UE32N5002.
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 9. 2018 18:26

Pokial od toho nesedis meter ci menej, tak na tom ci je to FHD alebo nie nezalezi.

Dobre pozorovacie uhly maju TV s IPS panelom. Ale ten Samsung ma VA panel, kde uhly az take dobre nie su. Pises ale ze ti to staci, tak teraz neviem.

Philipsu sa bat netreba. Problemy so systemom sa tykali starsich TV s Androidom. Tento android nema.

Philips 32PFS5803 ma tmavy ram. Dobry je aj Sony Bravia KDL-32WE615.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robuTEKK 10. 9. 2018 19:22

Jelikož na TV budu i občas zobrazovat obraz z PC, tak se fullHD TV v kombinaci s fullHD monitorem hodí. Jestli je displej IPS, nebo VA se na strankách prodejců nedočtu. Takže ještě jednou díky, mám v tebe plnou důvěru a popřemejšlim nad nějakym tim Philipsem.
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod robuTEKK 10. 9. 2018 22:01

Byla by ještě nějaká rada odkud koupit/nekoupit? Našel jsem třeba https://www.smartelektro.cz/64-82-cm/32 ... v-philips/ což je o 1k levnějsší než na mall.cz . Hrozí tu nějaký riziko "šedivky" a případný problém s reklamací? Na heurece maj hodnocení ok, ale nevim jak moc tomu můžu věřit.
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2018 23:03

Kdybych chtěl ušetřit, asi bych se tam nebál nakoupit, ovšem nejlépe se případná reklamace řeší v kamenné prodejně, která je v místě bydliště, čili objednat přes eshop na prodejnu a tam vyzvednout, odpadá tak balení a odesílání TV někam do servisu nebo eshopu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 9. 2018 07:14

Nick Cave píše:ovšem nejlépe se případná reklamace řeší v kamenné prodejně,

Pokial to mas z oficialnej distribucie, je hlupost riesit to s predajnou. Je to len zbytocny medzistupen a strata casu. V takom pripade to treba riesit priamo so servisom.

Problem s reklamaciou u sedivky nikdy nie je, len je to treba posielat spat predajcovi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 9. 2018 10:00

Ryan Giggs píše:Problem s reklamaciou u sedivky nikdy nie je, len je to treba posielat spat predajcovi.

Jsou všechny eshopy s EU distr. poctivé, tzn. u žádného opravdu nenastane sebemenší problém při reklamaci?
Pozn. já jen že s mobilními telefony bývá právě u těch eshopu s šedivkami často velký problém s reklamací
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 9. 2018 04:29

To je rovnaka otazka ako ci su vsetky obchody s oficialnou distribuciou poctive....
Na to mas heureku a podobne portaly, kde najdes odozvu ludi.

Telefon nie je televizor a telefony sa kupuju vacsinou v specializovanych shopoch, kde nemaju inu techniku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 22. 9. 2018 18:39

Tiež by som potreboval 32" Full HD televízor. Moja hlavná požiadavka je minimálne 3 HDMI vstupy. Kam sa podeli televízory s tromi alebo štyrmi? Pôvodne som chcel Sony Bravia KDL-32W705C, ale zdá sa, že ten už sa nepredáva a ostatné 32" Sony majú len 2 HDMI vstupy.

Otázka na Ryana. JVC LT-32VF53J alebo LG 32LK6100PLB? Zdá sa, že JVC má VA panel a LG IPS. Pozorovací uhol asi pre mňa bude vyššia priorita než čierna, takže LG? Alebo vie niekto o niečo lepšom? Vďaka.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 22. 9. 2018 18:48

TV s třemi nebo čtyřmi HDMI vstupy jsou ve vyšších řadách, které se v 32" nevyrábějí. S VA panelem určitě Samsung M5, s IPS to LG co píšeš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 9. 2018 19:00

Vyrobcovia zrejme nepredpokladaju že budeš mať taky maly TV v domacnosti ako hlavny, a že tam budeš pripajať X zariadeni.

SAMSUNG UE32M5572 je obrazovo jeden z naj TV a maš tam 3 vstupy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 22. 9. 2018 19:09

Vďaka za odpoveď. Toto je do pracovne, kde sa mi vyššia rada nevojde. Momentálne tam mám 26" Sony asi z roku 2011 a ten má 3. Mám dojem, že 3 bolo vtedy bežné aj v menších modeloch. Dúfam, že o ďalších 7 rokov nebudú robiť 32" len z jedným HDMI vstupom.

Ryan: Vďaka za tip.

-- 22. 9. 2018 20:27 --

Ešte jedna otázka. Všimol som si, že napr. ten LG nemá 3.5 mm výstup na slúchadlá. WTF? To je pre mňa nová vec. Dá sa to nejako riešiť nejakými redukciami alebo je len bezdrôtová možnosť?
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 9. 2018 19:39

Pred tymi 7-8 rokmi bola 32" ešte bežna obyvačkova veľkosť TV. Vtedy sa robili v tejto uhlopriečke aj highendove TV. Dnes už sa do obyvačky kupuju 50"+ televizory a 32" ako 2.-3. TV do spalne, kuchyne... A tam sa nepredpoklada že budeš pripajať 4-5 zariadeni.

Da sa to riešiť prevodnikom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků