Kterou vybrat Sony nebo Panasonic do 15.000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Onnytr 4. 9. 2018 09:15

Nadešel čas jít do nové TV.
Rozpočet je do 15.000,- max, bude se sledovat z 60% klasické televizní vysílání ze vzduchu DBV-T a DVB-T2, zbytek stažené ripy z netu v MKV v 720p a 1080p (Sci-fi, akční, horrory) a koncerty něco na DVD něco na BLUE-RAY něco v 1080p a 720P. A chci používat HBBTV a youtube.
TV vysílání většinou klasika zprávy, seriály a sem tam sport (fotbal). Vzdálenost od TV cca 2,5m. Takže uvažuji o uhlopříčce 49-50 palců.
Prošel jsem snad všechny diskuze a nakonec se rozhoduji mezi dvěma modely, které by dle mého asi vyhovovaly poměr/cena:
Panasonic 50EX703E - UHD televize, česká výroba, prý stabilní systém,cenu jsem našel nejlepe za 14.990 + miktŕovlka, kterou stejně ptřebujeme koupit takže by tím pádem byla TV za cca 13.000,-
SONY KDL-49WE755 - Jen FHD, obrazovka Triluminos prý mnohem lepší než jiné panely?, obavy z operačního systému u SONY, kamarád má model 8005 a cca 1x za tři dny se TV kousne a musí vytáhnou ze sitě. Po té co zakázal internetové připojení tak bez záseku, když internet zapne tak se zase kouše. Mohu ji mít za 12.500,-
Takže prosím o Váš názor která TV, jak jsou na tom podle Vás s Kvalitou TV vysílání a přehrávání stažených filmů. Který systém je lepší, kde bude lepší a věrnější obraz, plynulejší. Je jasné že TV budu muset zkouknou, už jsem by 2x, ale nikde jsem je neviděl obě TV zaráz a vždy jen na obchodním videu, případně 720p ripu.
Díky za Vaše názory a rady, Klidně přihoďte tip na TV která by dle Vás byla lepší v dané cenové kategorii.
Díky předem moc.
Onnytr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 4. 9. 2018 10:54

Triluminos jenom znamená, že má TV široký barevný gamut, ale to má i EX703. Jinak ale WE75 má jiný systém než 8005, ty poznatky tedy nejsou přenositelné.
Za mne EX703, má vyšší kontrast a lepší podání černé.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Onnytr 5. 9. 2018 08:34

Také se trošku více kloním k ex703, ale bohužel skončila akce, tak chvíli počkám zda ji někde zase neslevní. Nemusím kupovat hned tak chvíli počkám a snad cena trochu padne a aspoň ještě chvíli můžu hledat postřehy a rady.
Onnytr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků