LED/QLED TV 65'' - 40 000 Kč (HD-tv, filmy)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Torbal-max 26. 8. 2018 11:24

Ahoj, moc prosím o pomoc s výběrem TV. Moje parametry, požadavky a fakta:

> pozorovací vzdálenost: 3,20 m
> příjem: kabelová televize od UPC, příjem pomocí UPC HD Mediabox, balíček s cca 60 HD programy
> další zdroje: přehrávání filmů z externího harddisku, kvalita minimálně FullHD (.mkv soubory)

> požadavky:
Z důvodu pozorovací vzdálenosti trvám na úhlopříčce 65'', více si z důvodu financí ani prostoru dovolit nemůžu.
Zvuk u TV vůbec neřeším (moderní integrovaný soundbar v TV není vůbec podmínkou, klidně můžou být repráky chrastítka), jelikož mám AV receiver s kompletní 5+1 sadou repro.
Důraz kladu pouze na vysoce kvalitní obraz, s co nejvěrnějším podáním barev, včetně černé. Nevlastním žádnou herní konzoli a v nejbližší době se její pořízení ani neplánuje. Čili TV nebude určena na hraní, pouze sledování TV a filmů - jsem milovníkem seriálů a filmů mnoha žánrů, podíl sledování sportu také není nezanedbatelný (tenis, hokej, fotbal, motorsport) - odhadem 20%. Čili požaduji rozhodně 100 Hz panel.
Na výrobce požadavky ani preference nemám, požaduji však odpovídající kvalitu za daný rozpočet. Zkrátka ohraná fráze, ale prostě to nejlepší, co se dá za daný rozpočet pro uvedené použití pořídit.
Dále co požaduji, tak aby TV neměla sebemenší problém s přehráváním obsahu z USB/externího harddisku, převážně stopy ve formátu .mkv (což beru dnes jako standard a snad žádná TV v tomto ohledu nemá dnes problém, pokud ano prosím upozornit).

> rozpočet: Opravdu velmi rád bych se vlezl do 40 000 Kč, čím méně tím samozřejmě lépe.
> technologie: Televize v domě měním pravidelně po cca 8-9 letech a rád bych v tomto trendu vydržel, jelikož uvedený rozpočet pro mě nejsou zrovna malé peníze. Z tohoto důvodu jsem vyřadil technologii OLED, které ještě dostatečně nevěřím. Proto preferuji raději kvalitní provedení LED, případně lépe QLED.

Tak snad jsem na nic nezapomněl a teď už bych přešel k mým favoritům. Jsou více méně 2 hlavní a pak 3. model je spíše referenční, chtěl bych spíš vědět váš názor a porovnání s předešlými 2 modely.

1) Philips 65PUS8602/12:
Včera jsem přišel na tohle úžasné fórum a pročetl jsem tu několik vláken. Našel jsem zde pár zmínek i o tomto modelu a veskrze vše pozitivní. Můj pohled je:
+++ výprodejový model, z původně 80 tisíc se dá dnes pořídit za 40, s následným cashbackem za 35 000 Kč
++ QLED technologie za ty peníze, splňuje ostatní mé požadavky
+ ambilight - ne že bych na této technologii přímo trval, nemám s ní žádné zkušenosti, ale z videí/fotografií se mi to prostě líbí a věřím, že to dovede posílit zážitek ze sledování TV, působí to moderně. Navíc trpím na brzkou únavu očí, projevující se duchy (září) na vysoce kontrastních přechodech, typicky sledování TV v úplné tmě, s unavenýma očima je pro mě skoro za trest. Právě pro tento účel by mohl být pro mě ambilight velmi přínosný.
ne, že by to pro mě byl klíčový faktor, ale ve srovnání s ostatními moderními televizory dle mě opravdu vysoká spotřeba provozu (dle EU štítku 295 kWh za rok, přičemž konkurenti mají běžně o 100 až 150 kWh méně)

2) Sony Bravia KD-65XE9005:
+++ stejně jako v případě Philipsu výprodejová cena z původních 80 na 40 tisíc
+ výrazně nižší spotřeba oproti Philipsu
- na internetu/v diskuzích jsem četl dost negativní recenze na interní přehrávač TV, zejména obsahu vysoké kvality (sekání, trhání - jednou zvuku, jindy obrazu) - tohle by pro mě byl dost fatální problém
V případě této TV bych si přál spíše váš odborný názor a srovnání s výše uvedeným Philipsem. Je některá z těchto TV výrazně lepší? Která TV si myslíte, že by dle mých požadavků byla vhodnější bez ohledu na cenu? (Philips se dá v současnosti pořídit za cenu o 5 tisíc levněji díky cashbacku)

3) Samsung QE65Q6FN:
+++ velice pozitivní zkušenost se značkou Samsung - prakticky od roku 2008 jsem kupoval jen televizory této značky (TV Samsung - současně vlastním v domě 3 - stáří 9, 7 a 6 let; u rodičů další 2 - stáří 8 a 5 let; jednu mám na chalupě - stáří 6 let) - od základních modelů po tehdy vyšší nadprůměr, zdůrazňuji VŠECHNY modely dosud bez jediné poruchy, problému. Dále od Samsungu vlastním již 3. mobil v pořadí, lednici, mikrovlnku - vše bez problémů. Z tohoto důvodu mi tedy značka Samsung imponuje a mám v ní jakousi pevnou víru, že se jedná o kvalitní výrobky a bude mi sloužit opět několik let.
- Je to na rozdíl od předchozích 2 televizorů model pro rok 2018, což se odráží na ceně. Mohl bych jej mít za 49 tisíc Kč, ale i to je o 10 více, než v případě Sony a dokonce 15, než u Philipsu. Stojí to za to? Převyšuje tato TV svoji kvalitou předchozí modely? (zde na fóru jsem se dočetl spíše pravý opak)



Moc vás tedy prosím o vaše postřehy, názory, srovnání a doporučení. Přiznám se, že výrobci jako Hisense, TCL, ale i věhlasnější typu Panasonic, LG, Sharp atd., jsou pro mě dost neznámé (myšleno z pohledu modelů, které v současnosti nabízí a jejich kvality/technologií, v čem jsou lepší oproti jiným atd.). Takže pokud někdo nabízí na mé požadavky dle vás vhodnější model, vůbec se nebráním. Zkrátka jak jsem uvedl - přál bych si za daný rozpočet pořídit co možná nejkvalitnější televizor a váš moc žádám o pomoc s výběrem.

Po prodejnách se přiznám, že mě již nebaví chodit a cokoliv řešit. Při poslední návštěvě (elektro Okay) se mi ujal týpek, který měl být expert přes TV, ale jeho přehled byl naprosto nulový a o technologiích a jejich principu, zobrazení černé atd. věděl úplné kulové - a to říkám já, pro kterého jsou TV a obecně videotechnika jen velmi okrajovým koníčkem. Z vizuálního dojmu mi přijde, že QLED obvykle značky Samsung mají na prodejnách napálené barvy, kontrast, s promo-videi s cíleným efektem ohromit za každou cenu - a na ostatních TV běží SD obsah s šíleným příjmem, v každé TV se individuálně hrabat s prodejcem za krkem orodujícím za model TV, z jehož prodeje bude mít nejvyšší provizi. Děkuji, tohle už ne a raději jsem se rozhodl vybrat TV na základě recenzí a poznatků zapálených uživatelů na internetu (resp. zde na fóru), kteří dané problematice opravdu rozumí a dělají to pro radost.

Předem vám moc děkuji za názory, poznatky a doporučení, budu opravdu vděčný za pomoc.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 26. 8. 2018 12:35

za mě Sony Bravia KD-65XE9005 + nvidia shield.

Tím eliminuješ to sekání. Taky jsem měl upc media box a nakonec jsem koupil shield a přešel na kuki TV. Tím pádem mám v shieldu úplně všechno.

Bavíme li se o přehrávání obsahu vysoké kvality, myslím že všechny televize budou mít problém s plynulostí přehrávání 90 gb 4K HDR. Hlavně pokud budeš chtít posouvání se ve videu atd. S nvidia shieldem je to nesrovnatelné. Teď ho mají na alze za 4 000.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 26. 8. 2018 13:14

A prosím, v čem je dle tebe konkrétně Sony Bravia KD-65XE9005 lepší než např. Philips?

Jinak UPC si ještě minimálně 2 roky ponechám - mám od nich balíček včetně internetu za celkem dobrou cenu a jsem s jejich službami velmi spokojen (žádné výpadky, super příjem, kvalitní). A co se plynulosti týče, tak přesouvání ve videu apod. neberu v potaz, to u filmů nepoužívám. Jde mi o to, abych když pustím film, aby jel plynule, bez sekání zvuku i obrazu (dle popisů jsem si to představil jako přehrávání videa vysoké kvality na YT se špatným připojením - zkrátka trhané, zasekané atd.). Ale přiznám se, že nvidia shield neznám a nevím, co vše nabízí, jaké má výhody atd. Spíš jsem měl v plánu pořídit nějaký levnější 4K HDR přehrávač pro tento účel, kdyby TV na to byla krátká.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 26. 8. 2018 14:48

Za Q6 opravdu nemá význam připlácet. Je to horší TV.
Android TV toho přehraje hodně, protože si můžeš doinstalovat jiný přehrávač, ale není to úplně 100% spolehlivé třeba z hlediska propouštění DTS 5.1. Však není problém koupit nejdřív jen TV a multimediální centrum dokoupit případně později. Shield je dobrý v podpoře DRM, takže je lepší pro aplikace, kdy třeba Netflix na různých čínských krabičkách jede jen v SD nebo 720p.
XE90 má přímé podsvícení, 8602 jen z krajů, takže XE90 dokáže lépe distribuovat jas (předcházet světelným oparům). 8602 má zase o něco širší barevný gamut a teoreticky má vyšší jas (prakticky ho ale TV zas tak často nevyužije, aby kvůli druhu podsvícení nezničila tmavší části obrazu).
Ambilight ti nicméně proti únavě očí pomoci může, on totiž nemusí jen měnit barvy podle obrazu, můžeš si dát i statickou barvu. Jenom potřeba mít na mysli, že okolo TV musí být trocha volného místa.
Takže celkově bych řekl, že XE90 je lepší, ale ten rozdíl není propastný a lepší se dívat na 8602 s Ambilightem než mít XE90 a rozsvíceno v celé místnosti, protože v případě HDR se tím odrovná velká část zážitku.
Štítková spotřeba není moc reprezentativní pro reálné využití.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 8. 2018 14:59

XE9005 ma lepsie podsvietenie a HDR.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 26. 8. 2018 17:58

Děkuji za postřehy a názory.
1) Co se týče propouštění DTS 5.1 zvukových stop, tak momentálně mám v obýváku (kterou má nová TV nahradit) Samsung UE50ES5500 z roku 2012, propojenou pomocí HDMI Audioquest 3D, 4K do AV receiveru a s přehráváním stop DTS 5.1, Dolby digital, atd. není vůbec žádný problém, vše šlape v originálním formátu a od nové TV bych očekával stejný, bezproblémový chod.

2) Co se týče Ambilight, tak právě místa kolem TV moc nemám. Televize bude na stolku, vedle kterého jsou z obou stran skříňky. Rozestup mezi nimi je 155 cm, přičemž TV 65'' má obvykle 145-146 cm na šířku. Čili místo z obou stran bude přibližně 5 cm (akorát z jedné strany je skříňka zavěšena, takže je tam asi 50 cm od spodního rohu TV nahoru volné místo). No a nad televizí je centrální reproduktor (šířka 45 cm), jinak volný prostor. Takže jak by v praxi u mne doma vypadal Ambilight, nedokážu posoudit. Omezen by byl, ale úplně zabitý jako někde při TV umístěné ve skříni by to taky nebylo.
Jinak v obýváku mám statickou lampu s 2 žárovkami (silnější a slabší), s regulovatelnou svítivostí, takže plná palba (hlavní stropní světlo) při TV bývá puštěno výjimečně. Jelikož nemám osobní zkušenost s Ambilightem, tak nedokáži posoudit, jestli by za mých okolností měl význam.

3) Ještě jednou děkuji za srovnání všech TV. Chápu a tedy považuji za uzavřené, že pořízení Samsungu tentokrát nemá reálný význam. Ale zeptal bych se - možná trošku hloupě, ale bohužel si sám nedokáži odpovědět - stojí tedy za to těch 5 tisíc Kč připlatit a pořídit Sony KD-65XE9005? Jsou vámi uvedené aspekty, ve kterých je oproti Philipsu lepší, opravdu postřehnutelné, resp. podstatné a má reálný význam za ně připlatit?

A případně poslední otázka z kategorie hloupých - Myslíte, že by cena u Sony mohla ještě trošku spadnout? Resp. bylo by rozumné s pořízením TV ještě chvíli počkat? Obě TV jsem si několikrát porovnával na různých webech typu displayspecifications apod., ale nedokáži takhle z papírových dat a recenzí posoudit reálný rozdíl v kvalitě obrazu mezi nimi. Jinak na prodejně jsem Sony viděl (se šíleným zdrojem signálu), Philips jsem viděl osobně pouze novější (letošní) verzi jejich QLED modelu (tuším Philips 55PUS8303) a obraz pecka no :-D Jen obě TV nemůžu úplně srovnat (naprosto jiný zdroj signálu, jiná prodejna, nevím jaké nastavení).

Předem děkuji za vaši ochotu a další reakce.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 8. 2018 19:47

3) rozdiel viditelny je, ci to ospravedlni vyssiu cenu, na to si zial musi odpovedat kazdy sam

XE9005 je vlanajsi model, takze sa dopredava. Je preto tazke predpovedat vyvoj ceny. Skor nez klesne sa totiz moze vypredat.
A hlavne je to castokrat zacarovany kruh. Pockas par mesiacov, potom uz rovno mozes par naviac kym zlacnie aj aktualny XF9005, potom pride jeho nastupca....
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 26. 8. 2018 20:03

1) Nope. Třeba letošní samsungy už vůbec DTS v souborech neumí.
2) 5cm je dost málo, no.
3) Jak jsem psal, lepší je (obrazově). Není to neznatelný rozdíl, ale ani propastný.
4) Philips posunul číslování. 8303 je nástupce 7502, 8602 je lepší model.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 27. 8. 2018 07:26

1) Tak to jsem vůbec netušil a jsem z toho upřímně zklamán. A nevíte náhodou, jak je to s diskutovanou propustností DTS (paradoxně tuhle zvukovou stopu mám nejčastěji, prakticky u většiny filmů v .mkv souboru) při přehrávání z diskutované Sony Bravia KD-65XE9005, případně i u Philipsu 65PUS8602/12? A jestli je i zde problém, doporučovali byste pořídit v tomto vlákně zmíněnou Nvidia Shield, i když plánuji setrvat u UPC? Nebo raději pořídit Blu-ray přehrávač (asi bych pořizoval Sony UBP-X700, který je dražší než Nvidia)?

2-3) Společně s RG jste mě nejspíš přesvědčili jít do Sony, přičemž určitou roli sehrál i trošku postrádající smysl Ambilightu v mém případě. Ale rozhodl jsem se, že ještě chvíli počkám, budu vyhlížet mizející kousky skladem z vybraných eshopů a pokud to bude vypadat na doprodej posledních kusů za současnou cenu, půjdu do toho. Kdybych to náhodou prokaučoval, tak holt počkám na pokles ceny u letošního modelu XF9005 :-)

A jen bych se zeptal na doplňující otázku - je nějaký opravdu zásadní posun kupředu mezi XE a XF9005? Jelikož na koupi TV vyloženě nespěchám, klidně bych byl ochoten vyčkat nějaký měsíc (rok asi ne) na pokles její ceny, ale spíš bych řekl, že se posouvám někam, kam nechci :-D

4) Tak v tom značení modelů Philipsu mám už solidní hokej. Já měl za to, že jelikož 8303 je QLED a 7502 nikoliv, tak že je 8303 nástupce 8602 :-D A co je potom nástupce diskutované 8602, je to model 8503/12? Nebo dokonce až 9103/9603?
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 8. 2018 08:21

XF ma viac stmievacich zon, teda lepsiu pracu s podsvietenim, HDR...

Ono je to s tymi TV tak, ze vyrobcovia "nas" natolko zblbli, ze ludom staci ze to ma zazracne pismenka UHD, pripadne nech to ma co najtensi ramik. Vsetko ostatne je vedlajsie. Preto rok, co rok kvalitativne osekavaju jednotlive rady, a kvalita sa posuva stale smerom k drahsim modelom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 27. 8. 2018 10:03

8303/8503 nemají Quantum Dot, ale NanoCell, což je tedy podobná technologie, ale QD pokryje 97 - 100 % barevného prostoru DCI-P3, NanoCell jen 90 %. Hlavní rozdíl je ale v typu použitého panelu, 8602 má VA s podstatně lepším kontrastem, a v přítomnosti místního stmívání. I v HDR hierarchii Philips má 8602 hodnocení HDR Perfect, zatímco 8303 jen HDR Premium. 8602 má taky certifikaci Ultra HD Premium.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 27. 8. 2018 10:26

RG: To co popisuješ je mi jasné, s takovou by si člověk nemohl nikdy koupit nic z elektroniky, protože vždy za chvíli příjde někdo jiný s novou generací s nějakým vylepšením a cenovka jiného modelu zase o něco spadne atd. atd. atd. Jsem tedy rozhodnutý v podstatě s konečnou platností jít do Sony KD-65XE9005 s tím, že s její koupí ještě chvíli počkám a pokud ji prováhám, tak si nasypu popel na hlavu, počkám ještě nějakou chvíli a za trest vypláznu o něco víc na XF9005 :-D

kvok: Díky za vyčerpávající přehled modelů Philips. Ale popravdě mi to přijde fakt už úsměvné :-D Tak jedna TV stejného výrobce má HDR Premium, druhá o něco lepší HDR Perfect. No a aby v tom nebyl pořádek, tak pro jistotu jiný výrobce má HDR někde čtu také označené jako HDR Premium, ale to je lepší než u Philipsu HDR Perfect. No, zkrátka je to vtipné, větší guláš nám, běžným spotřebitelům-lajkům, v tom výrobci opravdu už udělat nemůžou :-D

Jinak se ještě zeptám - prosím, nevíte jak je na tom diskutovaná Sony s přehráváním obsahu z externího uložiště? Jestli také např. jako moderní Samsungy neumějí propustit 5.1 DTS zvukovou stopu do AV receiveru atd.? Mám se potom tedy dopředu raději smířit s pořízením Blu-ray přehrávače, nebo je Nvidia lepší alternativa? Těmto alternativám opravdu ale už vůbec nerozumím, tak bych prosil o radu :-)

Díky moc za vaše postřehy, opravdu si jich cením.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 8. 2018 11:40

Podla mna ten vstavany SW prehravac netreba velmi precenovat pri vybere telky, vyrobci televizorov povacsinou kaslu na updaty a preto je len otazka casu, kedy ti zastara bud ten ich vlastny SW alebo pri Androide prestanu davat updaty na samotny Android, nehovoriac o vykone tych prehravacov. Inak, su aj lacnejsie alternativy ako nvidia - napr. Xiaomi Mi TV Box 4k.

Tiez momentalne zacinam pozerat po novej telke a tvoje poziadavky, pohlady a ine vstupy do temy cca rovnake ako u mna. Mna vsak zaujalo, preco si sa rozhodol ist vyhradne cestou uhlopriecky 65" na vzdialenosti 3,2m. Ja som pred casom precital par clankov k tomu a vysla mi rozumna velkost okolo 55". Nerozporujem ti to, len mi mozno nieco dolezite uniklo, sam som len na zaciatku hladania.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 27. 8. 2018 12:34

Pokud je tomu tak, jak zde popisujete, tak v tomhle hledisku šel vývoj tedy pěkně do háje. Já mám v obýváku TV Samsung z roku 2012 (přesný model viz výše) a v ložnici ještě o necely 3 roky starší model (rovněž Samsung, 32'' full HD, 100 Hz panel, přesou typu teď nepovím) a obě mi dodnes přehrají všechno co jsem si kdy stáhl za filmy (resp. obecně videosoubory) - nejčastěji stahuji .mkv, občas ještě .avi, zvukové stopy DTS, AAC, AC3 atd. - vše bez nejmenších problémů (u TV v ložnici teda nemám jistotu, jestli to propouští DTS 5.1 jak má). Každopádně v těchto multimediálních krabičkách se opravdu nevyznám, ale to asi raději nechám na případně řešení, až jestli u nově pořízené TV budou dané problémy.

Jinak co se úhlopříčky týče, tak momentálně mám již 7. rokem TV s úhlopříčkou 50'' a na tu vzdálenost 3,20 m mi to už dnes přijde málo, resp. u nové TV bych chtěl poskočit o více než 5 palců. Já vím, že jít do 55'' by mi značně usnadnilo výběr v modelech za požadovaný rozpočet a mohl bych jít kvalitou výše, ale opravdu cítím, že 65'' bude ta správná. A není to jen subjektivní, ale i v celé řadě recenzí, i zde na fóru, na zahraničních webech atd. jsem se všude dočetl, že při pozorovací vzdálenosti větší než jsou 2,5 metru je dnes optimální úhlopříčka alespoň 65''.

A taky pak záleží samozřejmě na zdroji/příjmu. Pokud bych měl TV příjem v SD rozlišení a filmy stahoval max. v 720p, tak bych asi uvažoval významně jinak než teď, kdy mám v podstatě 99% TV stanic, které sleduji ve FullHD rozlišení a filmy stahuji prakticky z 90% také v 1080p rozlišení, v případě pořízení nové TV plánuji stahovat filmy v rozlišení 4K. A právě díky těmto faktorům trvám jedině na úhlopříčce 65 palců. Netrvrdím, že bych na tu 3,2m vzdálenost hravě poznal FullHD od 4K (kor se svýma očima s astigmatismem a slabou krátkozrakostí), ale přeci jen si chci dané snímky ve vysokém rozlišení co nejvíce užít a zde podle mě udělá velký rozdíl v celkovém dojmu, jestli budu mít uhlopříčku 55 nebo 65''
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 8. 2018 12:53

U androidu si tam hodis iny prehravac (alebo aj viac) a tie DTS zvladnu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků