LED/QLED TV 65'' - 40 000 Kč (HD-tv, filmy)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz


Odeslat příspěvekod Torbal-max 12. 10. 2018 07:28

BLAZ67 píše:Mám 2 dny menšího bratříčka (55´´) a trochu šílím z pár věcí
1) soundbar Sony HT-S150 připojený HDMI kabelem do HDMI ARC vstupu. Ve zvuku nastaven audiosystém, ovládání Bravia Sync zapnuto, upřednostnění audiosytému zapnuto. Zvuk do soundbaru někdy jde, někdy ne. Někdy se objeví hláška "kominukace selhala" (nebo tak nějak podobně). Někdy se při zapnutí TV zapne i soundbar. Nikdy se ale nevypne.


Tak to mě tvé problémy mrzí, ale popravdě ten první uvedený, výše citovaný, moc nechápu. Není spíše problém na straně soundbaru? Já tedy nemám soundbar, ale AV receiver (značky Denon), propojený rovněž přes HDMI 3/ARC a již při úplně prvním spuštěním TV se mi současně zapnul i receiver a vše jelo naprosto v pořádku, ani jsem nemusel nic nastavovat (vlastně z reproduktorů TV jsem po týdnu provozu ještě neslyšel jediný tón, od prvotního zapnutí byl automaticky zvuk nastaven na "Audio systém"). Do receiveru mám ještě zapojený HD MediaBox od UPC a vše jede naprosto bez problémů, přepínání režimů TV Audio (YouTube, externí aplikace, atd.) na CBL/SAT, ale i několik dalších (USB, Blu-ray, ...) funguje automaticky a bez škobrtnutí (rovněž vypínání i zapínání TV spustí celý systém, včetně repro a vždy přímo do konkrétního, spuštěného módu). Akorát pro přepínání programů musím používat ovladač k MediaBoxu UPC, tam je BRAVIASync bohužel krátká, ale zde řešení asi ani není reálné ...

Ale přijde mi zvláštní, že komunikace mezi zařízeními stejného výrobce by mělo být nějak problematické, jak popisuješ, když v mém případě pracuje TV bez problémů se zařízením úplně jiného výrobce. Být tebou, kontaktoval bych asi podporu Sony a popsal jim problém. Já bych to opravdu tipoval na závadu.

Jinak tebou druhý popsaný problém, tam já opravdu netuším. Jak jsem výše poznamenal, já mám TV příjem řešen přes externí set-top-box od UPC. Ale je klidně možné, že zdroje pozemní a satelitní opravdu nepůjdou zkombinovat do jedné skupiny programů. Na mém starém TV Samsung jsem X let zpět řešil něco podobného, když jsem chtěl do Oblíbených zkombinovat Digitální a Analogové programy, a taky jsem narazil a musel jsem vždy "přepnout zdroj" :oops:

-- 12. 10. 2018 08:31 --

Ryan Giggs píše:https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings


Díky, myslel jsem si, že na rtings by mohla být kalibrace vychytaná :-)) Pak napíšu dojmy, jestli došlo ještě k nějakému posunu k lepšímu, což si popravdě ani moc nedovedu představit :-D

P.S. Na závěr bych chtěl Vám všem tady na fóru poděkovat, za veškeré podnětné rady a reakce, které mě utvrdily a rozhýbaly k pořízení TV, ze které jsem opravdu velmi nadšený! Takže ještě jednou díky :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 10. 2018 09:23

Co sa kalibracie tyka, je to to najpresnejsie ako dokaze dany TV zobrazovat. To vsak nemusi subjektivne znamenat ze ti ten obraz musi vyhovovat.
Nie je nic raritne ked si clovek necha skalibrovat TV, no napokon aj tak skonci u nejakeho dynamickeho rezimu, lebo sa mu ten precackany obraz proste paci viac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 10. 3. 2019 23:07

Sice je to forum pro TV 40 tis, ale ted jsou již tyto TV pod 30 tis. Já se původně díval po NU8002, ale ted řeším Samsung QE55Q6FN (MALL-26 tis) VS KD 55XF9005 (Alza-28 tis). Sony je sice dražší, ale má direct led. Dle diskuzí je pořád direct led obrazově lepší než QLED od Samsung při edge podsvícení. Samsung má zase přehlednější a rychlejší TV menu, ale hlavní je pro mě obraz. Prosím o vaše rady a doporučení. díky
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 11. 3. 2019 00:05

XF90 je obrazově o dost výš oproti Q6, hlavně kvůli podsvícení. Q6 a NU8 se liší v podstatě jen pokrytím a technologií barevného gamutu (100 % DCI-P3 a Quantum Dot u Q6, 90 % DCI-P3 a PFS LED u NU8). Adekvátní konkurencí pro XF90 je u Samsung Q8D.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 11. 3. 2019 00:17

Za mě rozhodně Sony, z hlediska obrazu nejenom kvůli přímému podsvitu, ale i kvůli nastavení výrobce. Sony jezdí velice dobře seřízena a víc inklinuje k přesnému zobrazení pro filmy a seriály. Samsung většinu modelů trochu přibarvuje a hůř se tam dosahuje věrný a příjemný obraz. Navíc má Sony výborný přepočet a zpracování obrazu. Za mě s přehledem XF9005.
Daly90
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků