55" Samsung UE55MU6172 vs 55" Sony Bravia KD-55XE7096

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cicobasket 14. 8. 2018 17:54

55" Samsung UE55MU6172 vs 55" Sony Bravia KD-55XE7096

Rád bych na alze koupil jednu z těchto televizí. Má někdo argumenty pro tyto modely případně něco lepšího v této kategorii a funkčnosti a ceně(15 000,-)?

Díky
Jseš si opravdu jistý, že bys tuto informaci nenašel v google.com ?
No (f)lame wars, pls.
Špatná stránka Internetové komunikace je ta, že si někteří lidé pod rouškou skryté identity myslí, že se mohou chovat jako doma ve chlívku....
cicobasket
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 8. 2018 17:58

TCL U55C7006. V rámci třídy skvělé podání černé, taky široký barevný gamut.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 14. 8. 2018 19:18

Ta posledni recenze by me asi odradila - https://www.alza.cz/55-tcl-u55c7006-d51 ... 55#recenze
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 14. 8. 2018 20:15

To tu bylo na fóru přímo od pisatele. Ale nepřijde mi to nějak závažné – většina těch výtek směřuje k integrovanému tuneru, který možná ani tazatel nebude používat (nepsal) a k verzi softwaru, která se sama od sebe nenainstaluje.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicobasket 15. 8. 2018 07:06

Dobrá černá a gamut bude to lepší než u těch modelů výše?
Nevyznám se toliko v TV technologiích, ale v čem by měla být toliko lepší? Ani ten výrobce mi nic neříká.
Jseš si opravdu jistý, že bys tuto informaci nenašel v google.com ?
No (f)lame wars, pls.
Špatná stránka Internetové komunikace je ta, že si někteří lidé pod rouškou skryté identity myslí, že se mohou chovat jako doma ve chlívku....
cicobasket
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 8. 2018 08:37

TCL je hodně velký výrobce. Kromě produktů pod vlastní značkou vyrábí telefony Alcatel a Blackberry nebo televize Thomson.
UE55MU6172 se vyrábí se dvěma různými typy panelů. Těžko to doporučit, když nevím, která varianta přijde k tobě domů.
55XE7096 je tak jako fajn díky VA panelu, ale jinak je to v rámci nabídky Sony lowcost, kterému nedali ani Triluminos (široký barevný gamut) a Android jako jedinému z 4K modelů 2017.
K C7006 si klidně můžeš přečíst celou recenzi: https://hdtvpolska.com/tcl-c70-test-u55 ... go-gracza/ V poměru k ceně je svítivost, barevný gamut i kontrast skvělý.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicobasket 27. 8. 2018 07:27

Dal jsem na Tvoji radu kvoku a spokojenost.
Hlavní výtky z recenzí nemůžu potvrdit ale sem nenáročný uživatel. Jediné co se mi úplně nepodařilo rozchodit je stream z osobního PC do televize, ale žádná trága.

Obraz dobrý, zvuk dobrý, lokalizace dobrý, Android TV ani ne rychlý ani ne pomalý. Cenu se mi podařilo dotáhnout na 13500,- , takže cena/výkon, za mě extra dobrý.

Děkuji

Jako BFU by mě spíš zajímaly ty super high technologie jako Triluminos, Pur Color, Motionflow atd. atd. jestli jsou to taký velký rozdíly nebo jenom marketingový výkřiky ale reálný dopad malý?
Jseš si opravdu jistý, že bys tuto informaci nenašel v google.com ?
No (f)lame wars, pls.
Špatná stránka Internetové komunikace je ta, že si někteří lidé pod rouškou skryté identity myslí, že se mohou chovat jako doma ve chlívku....
cicobasket
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 8. 2018 08:24

Triluminos ci Pure color vyznam maju, len je treba pouzit adekvatny zdroj.
A Motionflow ma samozrejme vplyv na zobrazenie pohybu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků