Toshiba, Hitachi, Sharp, JVC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ox1997 14. 8. 2018 17:16

Zdravím, je někdo kdo tu vlastní některou z těchto tv? Když si pročítám forum, nacházím samé diskuze na značky, Samsung, Lg, Panasonic, Hisense, ale zajímal by mě názor, od někoho kdo vlastní některou od televize od výše jmenovaných značek... Jde mi o kvalitu zpracování, podání barev, panelu (vím že taky záleží na modelu televize :D ) v úhlopříčkách 40-49", bohužel v blízkém okolí není obchod, kde bych se mohl na této televize podívat, tak se ptám vás O:-)
Ox1997
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 8. 2018 17:46

JVC, Hitachi, Toshiba i Finlux jsou vyráběny tureckým Vestelem, který takhle skupuje licence na různé značky, které na trhu nepřežily. Je to obvykle naprostý základ. Nejsou nějak poruchové, ale po obrazové stránce to žádný zázrak není.
Sharp vyrábí UMC nedávno koupené zpět Sharpem, ale zatím jsou ty TV opět jen naprostý základ.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2018 09:18

Toshibu vyraba Hisense, nie Vestel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 15. 8. 2018 09:33

V USA určitě, ale v Evropě jim přece pořád běží ta pětiletá smlouva, bez ohledu na odkup televizní divize Toshiby Hisensem. I na oficiálním webu evropských televizí Toshiba, kde jsou i letošní modely, je dole zmíněný Vestel.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 15. 8. 2018 11:06

Aj Grundig patri pod Vestel ?
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kennygenius 15. 8. 2018 14:17

Grundig patří pod Arcelik
kennygenius
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2018 21:43

kvok píše:V USA určitě, ale v Evropě jim přece pořád běží ta pětiletá smlouva, bez ohledu na odkup televizní divize Toshiby Hisensem. I na oficiálním webu evropských televizí Toshiba, kde jsou i letošní modely, je dole zmíněný Vestel.

Tak jasne ze asi nestihli pripravit portfolio, ked to kupili len na jesen. Ale podla toho co sa suska tak su Vestely posledny rok. Mozno ich z tej dohody vyplatili/vyplatia.
Inak Toshiba to povodne chcela predat komplet Vestelu. Ale nejak sa nedohodli.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 8. 2018 10:24

Ox1997 píše:Zdravím, je někdo kdo tu vlastní některou z těchto tv? Když si pročítám forum, nacházím samé diskuze na značky, Samsung, Lg, Panasonic, Hisense, ale zajímal by mě názor, od někoho kdo vlastní některou od televize od výše jmenovaných značek... Jde mi o kvalitu zpracování, podání barev, panelu (vím že taky záleží na modelu televize :D ) v úhlopříčkách 40-49", bohužel v blízkém okolí není obchod, kde bych se mohl na této televize podívat, tak se ptám vás O:-)

Neřešil bych moc jiné značky, než ty, které jsou zde na fóru hojněji diskutované. Často se jedná o obrazový základ, navíc ještě doplněný o nic moc nastavení, která neposkytnou uživateli rozsáhlejší korekce k nápravě. To samé zvuk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 13. 9. 2018 15:46

Co si zdější odbrníci myslí o těchto nových tv od Sharpu(nemyslím 8k) https://www.tvfreak.cz/sharp-prinasi-4k ... vinky/6048 mě pořád vrtá hlavou, proč má nižší 7 řada podle mě lepší direct LED podsvícení a nemá ho 9-tková :hm . Za mě to je i moc dobrá cena za takovou Tv.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2018 15:53

To ze to ma direct led podsvietenie neznamena ze je to lepsie. Je to lacnejsie, preto to maju hlavne lacne televizory.
Zmysel ma direct led ak ma TV zonalne lokalne stmievanie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 13. 9. 2018 16:00

Tak local dimming to má mít. Akorát zatím nikde nemůžu najít použitý typ panelu. Mohl by to být dobrý kandidát na nákup v poměru cena/výkon
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2018 16:28

Lokalne stmievanie to bude mat sotva. Jedine ak tak celoplosne.
V 60 a 70" to bude najskor vlastny Sharp panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 13. 9. 2018 16:57

tak uvádí se tam tohle takže lokální stmívání to má. "This makes local dimming possible. The LEDs are individually controlled to dynamically regulate the level of light intensity in a certain part of the screen."

Předpokládám, že dělaji IPS panely?
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2018 18:25

Lokální stmívání a lokální stmívání může být velký rozdíl. Už jen styl zatmívání, anebo prostý počet zón.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2018 19:32

Sharp nerobi IPS.
A na FALD je to prilis lowendovy TV, bezohladu na to co tam vymysli marketingove oddelenie, ci odkial to mas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků