LG TV a zvuk TrueHD, výběr receiveru

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drtiKOM 6. 8. 2018 16:02

Ahoj, trošku se v tom motám. Mám TV LG 55UJ7507, která dle LG podpory prehrava z externiho zdroje (USB, HDMI) DTS ci TrueHD zvuk. TV mám propojenou se starickym Sony reciverem, ktery má pouze opticku ne HDMI.
Pokud chci prehrat napr. z extrniho disku film v UHD a s TrueHD 7.1 zvukem, prehravac v TV mi tento zvuk nenabidne k vybraní. Netusite nekdo, kde by mohl byt problem?
Ve starem recieveru by to byt nemelo, ten by snad mel umet prevest zvuk z 7.1 do klasickeho DTS.
Nenapada nekoho prosim neco? Díky za vas cas.
Naposledy upravil Nick Cave dne 7. 8. 2018 15:51, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 7. 8. 2018 09:29

Jako že ho televize vubec nenabídne a hraje jen obraz?(Popřípadě česká DD stopa)?

Mám plno takových filmú a za sebe mužu říct že mi některe vidí a některé ne.Taky sem nepřišel na to čím to je,ale příští rok chystám nový receiver a budu to tahat přímo přes něj tak to moc neřeším
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod drtiKOM 7. 8. 2018 10:14

Ano presne tak. Ale myslim si, ze to drive slo. Ale nevim, jestli treba nemel film u ktereho mi to slo, pouze DTS zvuk.
Mimochodem, jaky novy reciever planujes?
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 7. 8. 2018 11:15

Pokud vím, tak optika podporuje max 5.1 zvuk,tzn. že tyhle nové formáty bys musel tahat přes Hdmi, pokud ho receiver ale nemá,tak je to tím vyřešené...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 7. 8. 2018 11:19

V prvom rade treba rozlisit ci sa jedna o Dolby TrueHD alebo DTS HD. Problem bude v tom, ze audio stopa nahrata v Dolby TrueHD neobsahuje zakladnu stopu Dolby Digital, ktoru prehraju vsetky zariadenia. Vsetky filmy na Bluray preto obsahuju popri Dolby TrueHD stope aj povinnu samostatnu stopu v Dolby Digital, aby aj na starsich AVR bol zvuk prehratelny. Ak mas film iba s Dolby THD tak tym padom TV nevie posunut cez optiku audio kodovane v Dolby TrueHD, nakolko optika nema kapacitu aby to zvladla. Ine to je pre DTS HD audio stopu, ktora v sebe obsahuje tzv. Core teda klasicku DTS 5.1 stopu a ta cez otiku prejde.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drtiKOM 7. 8. 2018 13:04

Aha, tak to jsem nevěděl. Kouknul jsem namátkou na film, kde si myslím, že mi DTS šlo a asi opravdu je zvuk pouze v DTS 5.1.
Takže otázka je: koukat po nějakém recieveru který zvládne Atmos, TrueHD zvuk nebo sehnat nějaký bazarový reciever, který umí HDMI a pak mi prehraje zvuk TrueHD alespon v DTS? Uvazuju spravne?
Je az takovy rozdil v TrueHD a DTS? Ted mam pouze repro 5.1, takze bych musel dokupovat dalsi bedny...

Nepomohl by jste mi nekdo s vyberem recieveru? Mám zalozit new vlakno?
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 8. 2018 13:19

Pokud někdo zareaguje s výběrem receiveru, tak se dá upravit/doplnit název vlákna tak, abys to měl všechno pohromadě v jednom tématu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 7. 8. 2018 13:42

Mám LG oled B7
u všech UltraHD filmů mám HD zvuk u některých DTS HD-MA a u některých Dolby TrueHD.
DTS HD-MA jedou všechny, Dolby TrueHD některe televize nevidí a některe mi přes optiku zkonvertuje do DD. Jelikož mám receiver jen do Full HD Tak musím přehrávat síťově a do receiveru posílám jen zvuk přes optiku.Jako by některé filmy měli v Dolby TrueHD zakodované i DD a některé ne.

Jinak plánuji Onkyo,ale až příští rok protože chci aby měl HDMI 2.1

EDIT: Teď sem projel pár filmu co mám s Dolby TrueHD a z 20ti mi 4 televize vubec Dolby TrueHD nezobrazí ostatní normálně jede jak přes repráky v TV tak přes receiver (optika DD).Dálší sem nezkoušel ,ale bude to podobné
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod drtiKOM 7. 8. 2018 14:36

Díky za info. Vzal jsem to rychle, ale objednám z www.hibazar.cz za 4.500,- Kč reciever DENON AVR-2113. Pro moje účely to bude tuším více než dostačující.
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 7. 8. 2018 19:14

Bacha u toho receiveru je pouze HDMI 1.4.Rozlišení 4K umí podle specifikací jen upscaling.Asi ti neprojde 10 bitová hloubka barev a HDR/dolby vision taky ne.To umí až HDMI 2.0 a to s příslušnou aktualizací proto já čekám na receivery s HDMI 2.1
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků